Чи знаєте ви, що стерилізація банок для домашнього консервування не завжди потрібна? Починати потрібно з чистих банок, тому так... мийте їх у посудомийній машині або вручну гарячою мильною водою та обполіскуйте чистою водою.

Стерилізація консервних банок перед тим, як заповнити їх для обробки, в більшості випадків не потрібна. Обробка будь-якого рецепту консервування протягом більше 10 хвилин стерилізує як продукти, так і банки, тому попередня стерилізація не потрібна, якщо час обробки перевищує 10 хвилин.

Існує виняток для консервування на водяній бані Іноді зустрічаються рецепти, час приготування яких не перевищує 10 хвилин. Прикладом можуть бути деякі рецепти джемів. У такому випадку вам потрібно спочатку простерилізувати банки.

Якщо час обробки перевищує 10 хвилин, то ні. Більшість рецептів вимагають щонайменше 10 хвилин обробки або більше. Тому слідкуйте за часом обробки, приймаючи рішення.

Стерилізувати банки не потрібно для консервування під тиском Все буде добре простерилізовано завдяки високій температурі, що виникає при обробці під тиском.

Перейти до рецепта Роздрукувати рецепт

Ця сторінка містить:

 • Очищення банок
 • Стерилізація порожніх банок
 • Як стерилізувати консервні банки
 • {Питання} Чи можна стерилізувати банки в духовці, посудомийній машині або мікрохвильовій печі?
 • {Чат про консервування] Найкращий спосіб нагріти банки для консервування

Очищення банок

Перед кожним використанням мийте порожні банки в гарячій воді з миючим засобом і добре споліскуйте вручну або мийте в посудомийній машині. Не змиті миючі засоби можуть викликати неприродні смаки і кольори, тому обов'язково добре споліскуйте.

Я чула, як люди кажуть, що "стерилізують банки в посудомийній машині". Однак ці методи миття не стерилізують банки, вони просто дуже добре їх очищають. Ідеальний спосіб підготувати банки до консервування.

Накип або плівки жорсткої води на банках легко видалити, замочивши банки на кілька годин у розчині, що містить 1 склянку оцту (5 відсотків кислотності) на галон води.

Плівку на банках також можна запобігти, додавши краплю оцту безпосередньо у воду для консервування.

Коли потрібно стерилізувати?

Згадати все джеми, желе, і мариновані продукти оброблені менше 10 хвилин, слід розлити в стерильні порожні банки.

Стерилізація порожніх банок

Щоб стерилізувати порожні банки, поставте їх догори дном на решітку в кип'ятильник Наповніть каністру та банки гарячою (не киплячою) водою на 1 дюйм вище верху банок.

Кип'ятіть 10 хвилин на висоті менше 1000 футів. На більшій висоті кип'ятіть додатково 1 хвилину на кожні наступні 1000 футів висоти. Використовуючи щипці або підйомник для банок, виймайте і зливайте гарячі стерилізовані банки по одній за раз.

Примітка: Я бачила деякі інструкції, в яких говориться про використання кухонних рукавиць для роботи з банками і зливання води. Я не рекомендую цього робити. Буде важко не занурити рукавиці в киплячу гарячу воду. Вони можуть швидко промокнути і обпекти вас. Краще скористатися підйомником для банок.

Порада: додайте трохи часу, щоб полегшити завдання

Особисто я не використовую рецепти, які вимагають менше 10 хвилин. Я перебуваю на великій висоті, і в усіх моїх рецептах консервації додається час, тому я завжди просто починаю з чистих банок замість того, щоб стерилізувати банки.

Однак, якщо у вас є рецепт, який передбачає менше 10 хвилин обробки, можна просто додати час, щоб досягти цих 10 хвилин. Деякі рецепти джемів і желе передбачають коротку обробку. Я просто додаю кілька хвилин до обробки, щоб пропустити етап стерилізації банок спочатку.

Як стерилізувати консервні банки

Перед тим, як стерилізувати банки, перевірте свій рецепт. Чи вимагає він менше 10 хвилин часу на обробку? Не забудьте врахувати висоту над рівнем моря. Якщо так, то стерилізацію слід проводити в першу чергу.

Звичайно, можливо, ви стерилізуєте банки роками, і вам незручно пропускати цей процес. Якщо ви стерилізуєте банки, і вам просто зручніше це робити, не зупиняйтеся. Стерилізація банок точно не зашкодить. Продовжуйте стерилізувати банки і будьте спокійні.

Завжди дотримуйтесь повної інструкції з консервування...

Коли справа доходить до домашнього консервування, майте на увазі, що ваші банки повинні бути чистими і гарячими перед тим, як наповнювати їх гарячими інгредієнтами і ставити в гарячу консервну банку. Ось інструкції для консервування на водяній бані і консервування під тиском.

Ось як стерилізувати банки для консервування:

Надрукувати 5 з 1 голосу

Як стерилізувати консервні банки

Чи знали ви, що стерилізація банок для домашнього консервування не завжди потрібна? Вам дійсно потрібно починати з чистих банок, тому так ... мийте їх або в посудомийній машині, або вручну гарячою мильною водою і споліскуйте чистою водою. Стерилізація банок Мейсона перед тим, як заповнити їх для обробки, в більшості випадків не потрібна. Час приготування 10 хвилин хвилин Час роботи 10 хвилин хвилин Вихід: 1 чиста банка Автор: ШаронПетерсон.

Матеріали

 • Банки для консервування
 • Банка або велика каструля для кип'ятіння банок

Інструкція

 • Помістіть порожні банки догори дном на решітку в киплячу воду.
 • Наповніть каністру та банки гарячою (не киплячою) водою на 1 дюйм вище верху банок.
 • Доведіть до кипіння і кип'ятіть 10 хвилин на висоті менше 1000 футів; на більшій висоті кип'ятіть по 1 хвилині на кожні наступні 1000 футів.
 • Дайте кип'ятінню зупинитися, а потім обережно вийміть гарячі стерилізовані банки по одній і злийте воду в консервну банку. Вони будуть гарячими! Не обпечіться! Використовуйте підйомник для банок.
 • Наповніть цю гарячу банку відповідно до інструкцій вашого продукту і поставте наповнену банку назад у консервну банку.
 • Виймаємо наступну банку і повторюємо.
 • Я казав... що вони будуть гарячими? (Не пропустіть цей пункт!)
 • Продовжуйте консервувати за своїм рецептом (не забудьте додати воду в банку, якщо це необхідно).

Примітки

Водяна баня або каністра під тиском Примітки: Якщо ви використовуєте банку з водяною банею, весь цей процес легко зробити прямо в банку. Просто злийте воду з банок прямо в банку. Таким чином, ви будете використовувати ту ж воду для стерилізації і обробки. Якщо ви використовуєте банку під тиском, вам, швидше за все, навіть не потрібно стерилізувати. Але ви можете, якщо хочете. Ви можете прокип'ятити банки в банку. Але обов'язково виміряйте температуру.Перед тим, як поставити банки назад, злийте воду, що залишилася в консервній банці. Існує певна кількість води, необхідна для обробки, і вона не покриває банки. У вас її буде занадто багато, і вам потрібно буде злити частину. Так само легко використовувати окрему каструлю, щоб банки могли потрапляти прямо в банку, коли ви їх наповнюєте. Останнє оновлення: 29.10.2021

Поради щодо стерилізації банок та поширені запитання

Чи можна стерилізувати банки в духовці, посудомийній машині або мікрохвильовій печі?

Стерилізувати банки в духовці не рекомендується. Сухе тепло непередбачуване, а виробники консервних банок кажуть, що воно може призвести до ослаблення або розриву банок.

Хоча ви можете мити банки в посудомийній машині, це не означає, що ви їх стерилізуєте. Якщо ви використовуєте рецепт, який вимагає попередньої стерилізації банок, їх не можна стерилізувати в духовці, посудомийній машині або мікрохвильовій печі. Використовуйте інструкції на цій сторінці, щоб переконатися, що ваші банки безпечні.

Якщо під стерилізацією ви маєте на увазі обробку наповнених банок (тобто консервування), то ні. Це зовсім не одне і те ж, і ніколи не рекомендується. Більше про деякі небезпечні методи консервування я розповідаю на цій сторінці. ac

Чи можна стерилізувати банки для консервування без кип'ятіння?

Ні, єдиний спосіб попередньої стерилізації банок для домашнього консервування - це занурити їх в окріп. Звичайно, пам'ятайте, що це потрібно тільки в тому випадку, якщо у вас рецепт з часом обробки менше 10 хвилин. Скляні банки будуть повністю стерилізовані на етапі обробки або на водяній бані, або при консервуванні під тиском.

Я живу на високогір'ї. Як довго мені кип'ятити банки для консервування, щоб стерилізувати їх перед наповненням?

Кип'ятіть 10 хвилин на висоті менше 1000 футів. На більшій висоті кип'ятіть на 1 хвилину більше на кожні наступні 1000 футів висоти.

Чи потрібно стерилізувати кришки та гвинтові стрічки?

Насправді ні, їх теж не потрібно стерилізувати. Чому мої банки не закриваються?

Раніше стандартною практикою було кип'ятіння кришок для консервних банок перед тим, як надягати їх на банки. Однак... гумові ущільнювачі, які сьогодні використовуються на кришках для консервних банок, відрізняються. Вони тонші і не потребують кип'ятіння. Це може спричинити проблеми, якщо ви кип'ятіть кришки.

Більше на цю тему на цій сторінці... Чому мої консервні банки не закупорюються?

Я купив нові банки, які все ще упаковані в термоусадочну плівку. Чи потрібно їх стерилізувати?

З цими новими банками потрібно виконати ті ж самі дії, що і з будь-якими іншими банками. Їх не потрібно стерилізувати перед використанням (якщо тільки ваша обробка не займе менше 10 хвилин), однак.... ОБОВ'ЯЗКОВО вимийте їх. Вони не перебувають у стерильному середовищі, навіть загорнуті в поліетиленову плівку. У банках, швидше за все, буде пил і сміття.

Завжди починайте з миття банок у гарячій мильній воді.

Як найкраще стерилізувати банки для консервування?

Як на мене, найкращий спосіб - це просто стерилізувати їх під час консервування продуктів. Але другий спосіб - це консервування на водяній бані: поставте очищені банки догори дном на підставку. Наповніть кожну банку гарячою водою, опустіть підставку на дно банки. Додавайте гарячу воду, поки банки не будуть повністю занурені. Потім кип'ятіть протягом необхідного часу для вашої висоти над рівнем моря. Коли закінчите, кип'ятітьможна підняти стелаж, тоді банки буде легше переміщати і зливати з них воду.

Підготовка банок до консервування

Транскрипт відео - відредаговано для більшої ясності

Привіт, це Шерон Петерсон з SimplyCanning.com і ще один чат про консервування. Сьогоднішнє питання - про нагрівання банок перед наповненням. Це питання від Кори, яка запитує, "Привіт, Шерон, у мене є ще одне запитання: коли ви нагріваєте банки перед консервуванням, скільки води ви наливаєте на дно і як довго ви їх нагріваєте? Чи ви просто кладете їх у киплячу воду на певний час? Чи можна це робити в іншій каструлі? Вибачте, але це було не одне запитання, га?"

Більше одного питання - це нормально. Я зовсім не проти. Це було одне велике питання. Вона конкретно запитувала про консервування під тиском але це працює для консервування на водяній бані або під тиском.

Я наливаю в банку необхідну кількість води і нагріваю її до температури трохи нижче кипіння. Вона не обов'язково повинна бути киплячою, але ви хочете, щоб вона була гарячою. Ви можете поставити банки, коли вода ще холодна, а потім дати їм зігрітися.

Пам'ятайте, що стерилізувати банки заздалегідь не завжди потрібно. Вони повинні бути чистими. Якщо те, що ви обробляєте, обробляється більше 10 хвилин, стерилізація не потрібна. Просто підігрійте банки. Я ставлю туди свої три літри. Я перевертаю банки догори дном, щоб вони були горлечком донизу, і ставлю їх у консервну банку.

Іноді вони хочуть плавати і падають. Це трохи засмучує, визнаю. Але це набагато простіше, ніж мати ще одну каструлю. Я ставлю свої банки туди. Коли все нагрівається і їжа готова, я просто виймаю банку, кладу в неї їжу і ставлю назад в консервну банку.

Ви можете робити це в окремій каструлі, якщо хочете. Просто поставте окрему каструлю на плиті з гарячою водою. Мета - прогріти банки. Мені найкраще підходить одна каструля. Прогрійте банки в консервній банці, і ви заощадите додаткову каструлю. У вас буде більше місця для роботи. У вас не буде зайвих речей на столі, коли ви використовуєте водяну баню.

Звичайно, консервна банка на водяній бані має стійка які стоять з боків, тому банки не обов'язково повинні бути у воді. Поки пара потрапляє в них і розігріває їх, ви можете просто поставити решітку з боків банки.

Просто помацайте банки. Якщо вони гарячі, значить, все працює. Якщо вода недостатньо гаряча, щоб пара потрапила в банки, ви можете опустити банки у воду. На водяній бані набагато більше води, ніж в автоклаві. Банки можуть штовхатися і перекидатися. Ось чому я люблю залишати їх у парі, щоб вони нагрілися.

Вся мета - гарячі банки, гаряча їжа, яка потрапляє в гарячу консервну банку.

Сподіваюся, це було корисно. Гарного вам дня, і ми побачимося з вами в наступному відео чату про консервування.

Пов'язані сторінки

Кришки для консервних банок сьогодні стандартизовані, і не дарма! Ось посібник. Знайдіть ресурси про найкращі практики та заходи безпеки.

Дізнайтеся, як переробити використані кришки від консервних банок. Переробляйте кришки від консервних банок (не для консервування!) багатьма іншими способами за допомогою чудових ідей, перелічених у цій статті. Робіть з них садові маркери та магніти, використовуйте для збереження чистоти банок тощо!

Креативне рішення для зберігання банок для домашнього консервування можна знайти тут. Зберігати домашні банки для консервування не складно, і їх можна поставити в багатьох місцях, але є кілька речей, про які слід пам'ятати.

Зберегти, щоб знайти пізніше:

Джерело: //nchfp.uga.edu/how/general/recomm_jars_lids.html

Сторінка востаннє оновлена: 29.10.2021

Callie Howard

Автор Callie Howard