Консервування м'яса може здатися складним завданням, але дозвольте запевнити вас, що це не так складно, як може здатися. Я вагався роками, а коли нарешті спробував... здивувався, чому я так довго чекав. З правильними знаннями та кількома простими кроками ви теж зможете консервувати м'ясо. Це економить місце в морозильній камері, пом'якшує жорстке дике м'ясо та дозволяє швидко подати вечерю на стіл.

Щоб законсервувати м'ясо, почніть з видалення зайвого жиру та сполучної тканини з м'яса. Потім розфасуйте банки відповідно до вашого рецепту. Вам потрібно буде вибрати сиров'ялене або гаряче консервування, подрібнене або нарізане кубиками. Після того, як м'ясо розфасоване в банки, дотримуйтесь методів консервування під тиском. Результат: ніжне та смачне консервоване м'ясо, готове до вживання, коли ви забажаєте.

Нижче ви знайдете:

 • Список простих рецептів консервування м'яса для початківців, які допоможуть вам розпочати свою консервну пригоду.
 • Збірка навчальних статей, які надають рекомендації про те, як консервувати м'ясо. Все, від того, як користуватися консервною машиною, яке обладнання є життєво важливим, до порад експертів, які допоможуть вам зробити ваш досвід консервування успішним.

Методи консервування м'яса та будь-яких м'ясних продуктів

Оскільки м'ясо є продуктом з низьким вмістом кислоти, його необхідно консервувати в консервних банках. Це стосується м'яса, супу, рагу або будь-якого продукту, в який ви додаєте м'ясо. Для отримання додаткової інформації про консервні банки дивіться ці статті.

Дізнайтеся, як користуватися консервним банком під тиском.

Найкращі доступні преси та які з них я рекомендую для початківців.

Обладнання, необхідне для консервування м'яса

Ось список основних інструментів, які вам знадобляться:

Консервний балончик: Консервний балончик підтримує високу температуру, необхідну для знищення шкідливих бактерій. Зокрема, він потрібен для боротьби з ботулізмом.

Банки для консервування: вибирайте банки, спеціально призначені для консервування. Доступні квартові або пінтові банки.

Кришки та стрічки: використовуйте нові кришки для кожної сесії консервування, щоб забезпечити належну герметичність. Стрічки можна використовувати повторно, якщо вони в хорошому стані.

Ручні інструменти для консервування. Ці ручні інструменти можна придбати окремо, але недорогим варіантом є набори.

 • Підйомник банок: Цей інструмент допомагає безпечно піднімати та переміщати гарячі банки з каструлі для консервування.
 • Консервна воронка: Воронка з широким горлом використовується для наповнення банок фруктами та рідиною, мінімізуючи при цьому проливання та безлад.
 • Засіб для видалення бульбашок/ Інструмент для підголовника/ Паличка з магнітною кришкою: Ці ручні інструменти допомагають при пакуванні банок видалити бульбашки повітря, забезпечити правильний зазор і витягти металеві кришки з гарячої води (не киплячої), щоб надягти їх на банку.

Інші кухонні предмети першої необхідності: таймер, кухонні рушники, підставки для каструль, ложки, ножі та інші загальні кухонні інструменти, які можуть знадобитися в залежності від вашого проекту.

Як користуватися манометром

Це основні кроки для консервування м'яса за допомогою скороварки під тиском. Кожен рецепт буде дещо відрізнятися, оскільки це залежить від того, який рецепт ви використовуєте.

 • Деякі з них будуть гарячими, деякі - сирими.
 • Можливо, ви готуєте суп, а можливо, консервуєте звичайну курячу грудку або кістку у вигляді гомілок чи оленину.
 • Деякі оброблялися 25 хвилин, деякі - 75 хвилин.

Ви зрозуміли, що вам доведеться перевірити окремі рецепти на предмет конкретики, але основи ті ж самі.

 • Підготуйте манометр: У цьому дописі йдеться про нагрівання води, підготовку банок та обладнання для збору. Можна використовувати квартові або пінтові банки.
 • Приготуйте м'ясо: Обріжте і приготуйте м'ясо відповідно до обраного вами способу (сире або гаряче). Або приготуйте суп, або будь-який інший рецепт, який ви обрали.
 • Наповніть банки: Додайте в банки сіль, 1 ч. л. на пінту, 2 ч. л. на кварту (сіль не обов'язкова). Покладіть підготовлене м'ясо в банки, залишаючи рекомендований простір над головою. Зазвичай це 1 дюйм, але перевірте свій рецепт, щоб дізнатися більше. Простір над головою - це простір між продуктом і кришкою. Якщо вам потрібна додаткова термінологія з консервування, подивіться тут.
 • Протріть чистими ободи банок: Це важливо: м'ясо може бути жирним, і ви не хочете, щоб жир заважав запечатуванню.
 • Встановіть кришки та закрутіть стрічки: Затягніть стрічки міцно, але не надто туго.
 • Обробляємо в кантувачі під тиском: Дотримуйтесь інструкції з консервування під тиском, щоб зберегти ваш рецепт для безпечного зберігання на полиці. Вам потрібно буде перевірити час обробки і зробити поправку на висоту над рівнем моря.
 • Заспокойся: Після закінчення часу обробки обережно вийміть банки з банки за допомогою підйомника для банок. Поставте їх на поверхню, застелену рушником, і дайте їм спокійно охолонути.
 • Після охолодження перевірте герметичність і зберігайте: Зніміть гвинтові стрічки, перевірте герметичність, промаркуйте банки та зберігайте їх у прохолодному темному місці.

Перевірте тут, щоб отримати повну інформацію про використання циферблатного манометра або зваженого манометра, включаючи список для друку. Подобається список для друку!

Ось більше інформації про коригування висоти над рівнем моря і чому це важливо. Будь-який хороший рецепт консервування включає в себе коригування для вашої висоти над рівнем моря.

Raw Pack vs. Hot Pack?

Коли справа доходить до консервування м'яса, у вас є два основних способи на вибір: сирозаморожування та гарячезаморожування.

По-перше, я хочу підкреслити... "сира упаковка" означає лише спосіб пакування банок, а не спосіб їхньої обробки. Ви завжди будете використовувати консервний автомат під тиском, незалежно від того, як ви пакуєте банки.

Сире м'ясо в упаковці

Метод сирого пакування передбачає розміщення сирого, необробленого м'яса безпосередньо в банках для консервування. Ви не додаєте рідину в ці рецепти. М'ясо буде виробляти власні соки. Цей метод швидкий, простий і зручний. Однак, деякі види м'яса виходять більш якісними при гарячому пакуванні.

М'ясо в гарячій упаковці

З іншого боку, метод гарячого пакування вимагає злегка попереднього приготування або підрум'янювання м'яса перед консервуванням. Приготоване м'ясо гарячим пакуванням укладається в банки разом з рідиною. Ця рідина може бути водою, бульйоном, томатним соком.

Деякі рецепти містять вказівки як для гарячої, так і для сирої упаковки. Суп, чилі, тушковане м'ясо - все це завжди гаряче. Яловичий фарш - завжди гаряче упакований.

Земля або кубики

Ще одним фактором при консервуванні м'яса є те, чи консервувати його в подрібненому вигляді, чи у вигляді кубиків. Нижче наведені переваги та міркування щодо кожного з цих варіантів:

М'ясний фарш

Консервування м'ясного фаршу пропонує універсальність у використанні. Його можна використовувати в таких рецептах, як м'ясні соуси, чилі, слоуппі джо та супи. М'ясний фарш може бути тільки з яловичини, свинини або оленини. Не існує перевірених рецептів для курячого фаршу або будь-якої іншої птиці.

М'ясний фарш завжди підрум'янюють, а потім упаковують у рідину. Можна консервувати розсипом, а можна сформувати котлети і законсервувати.

Ковбаса є прийнятною формою м'ясного фаршу, якщо до складу ковбаси не входять інгредієнти, які не можна консервувати. Підійде сирокопчена ковбаса або ковбаса в оболонці. Ковбасу в оболонці потрібно нарізати шматочками розміром 2-3 дюйми (пам'ятайте, що шавлія - це трава, яка стає міцнішою під час консервування під тиском. Тому майте це на увазі, якщо до складу вашої ковбаси входить шавлія).

М'ясо кубиками

Консервування м'яса у вигляді кубиків особливо підходить для м'яса, яке ви хочете використовувати окремими шматочками, наприклад, для тушкованої яловичини або картоплі фрі. За бажанням його можна нарізати кубиками або смужками.

Мене запитували про текстуру м'яса, нарізаного кубиками. Шматочки м'яса не схожі на шматочки, які ви отримуєте, коли смажите хороший стейк. Воно чудово подрібнюється для бутербродів-барбекю, його можна використовувати в запіканках. Або просто приготувати підливу і подати м'ясо з картопляним пюре.

Подумайте про те, як ви будете використовувати консервоване м'ясо, і виберіть мелене або кубиками, виходячи з ваших уподобань, вимог безпеки та рецептів, які ви плануєте приготувати.

Чи можна м'ясо у водяній бані консервувати?

Консервування на водяній бані - популярний метод консервування продуктів з високим вмістом кислоти, таких як фрукти та соління. Однак кипляча водяна баня не є безпечною для консервування м'яса. М'ясо має низький вміст кислоти, що робить його сприйнятливим до розвитку бактерій, зокрема смертельного токсину ботулізму.

Щоб гарантувати безпеку м'ясних консервів, дуже важливо використовувати консервний автомат. Високі температури, що досягаються в автоклаві, необхідні для знищення будь-яких потенційних бактерій, забезпечуючи довготривале збереження м'яса.

Я читав знову і знову коментарі людей, які просто кип'ятять м'ясо годинами і годинами. Кип'ятіння ніколи не досягне температури, якої можна досягти в консервній банці під тиском... незалежно від того, як довго ви кип'ятите.

Яке м'ясо можна консервувати?

Консервування відкриває світ можливостей для збереження різних видів м'яса. Ось короткий огляд м'яса, яке можна безпечно консервувати:

Ведмідь, яловичина, баранина, свинина, телятина або оленина

Ці види м'яса часто консервують однаково. Наприклад... цей рецепт позначений як консервування оленини, тому що я зазвичай консервую саме її. Однак... ви використовуєте той самий рецепт для ведмедя, яловичини, баранини, свинини, телятини або оленини. (Більше посилань на рецепти внизу цієї сторінки)

Курка, індичка, зозуля, гуска та кролик.

Консерви з птиці (і кролика) відкривають світ швидких і простих способів приготування їжі. Дізнайтеся, як безпечно консервувати курку для бутербродів, запіканок, супів тощо. Курятину можна консервувати на кістках або без кісток. Вона може бути без шкіри або зі шкірою (я наполегливо рекомендую знімати шкіру. Вона розмокає. Ніхто не любить мокру курячу шкіру, чи не так?).

Риба

Рибні консерви - ще один чудовий проект для тих, хто живе поблизу океану чи озер, де можна порибалити. Обирайте відповідні види риби та дотримуйтесь безпечних методів консервування.

Я не робив багато рибних консервів, оскільки не маю дешевого джерела. Але я консервував лосося! І це було смачно. І у мене також є гостьовий пост про те, як консервувати копчену рибу. Це інший час обробки, тож обов'язково перевірте його.

Суп.

Консервовані супи - це комфорт і зручність, що дозволяє насолоджуватися домашніми смаками в будь-який час. Дотримуйтесь правильних технологій консервування, і ви зможете адаптувати свій улюблений рецепт супу для домашнього консервування.

Бульйон.

Консервований бульйон - це основний продукт, який покращує смак незліченних страв. Курячий та яловичий бульйон, консервований в домашніх умовах, набагато кращий, ніж пересолені комерційні сорти.

Перероблене м'ясо

Перероблене м'ясо, таке як шинка або бекон, не прийнятне для консервування. Існує занадто багато варіацій, текстура м'яса щільна, і немає перевірених інструкцій для консервування цих продуктів. Існує кілька перевірених інструкцій для включення їх в якості інгредієнтів. Наприклад, запечена квасоля має крихітний шматочок 3/4 дюйма в кожній банці. Це єдине прийнятне місце для консервування переробленого м'яса, незважаючи на те, щоЯкщо ви знайдете рецепти... просто пам'ятайте про ризики і приймайте рішення.

Консервування печінки, серця або інших органів

Не існує жодних рекомендацій щодо консервування м'яса органів, тому воно не рекомендується. Проблема полягає в тестуванні. М'ясо органів відрізняється від іншого м'язового м'яса. Воно має набагато щільнішу текстуру, тому необхідно провести окреме тестування, щоб визначити, скільки часу потрібно обробляти, щоб тепло повністю проникло в центр продукту. Ніяких нових тестувань не проводилося протягом тривалого періоду часу.

Дещо про що слід пам'ятати

Коли ви консервуєте м'ясні продукти, пам'ятайте про це:

 • Навчитися консервувати м'ясо не так складно, як може здатися! Насправді, це дуже легко, не лякайтеся.
 • Не забудьте обрізати хрящі, забиті місця та надлишки жиру.
 • М'ясо ОБОВ'ЯЗКОВО потрібно консервувати в автоклаві. Час консервування може здатися довгим, але витрачений зараз час зрештою того вартий.
 • Гаряча упаковка означає, що ви пакуєте м'ясо, попередньо приготоване в якійсь рідині.
 • Сира упаковка означає, що ви пакуєте м'ясо сирим (без рідини). Якщо м'ясо упаковане сирим, воно виділить власний сік. Це НЕ означає, що ви не будете його обробляти. Вам все одно потрібно буде обробляти його в консервній банці під тиском.
 • Ви можете додати бульйон, коли консервуєте м'ясо. Перевірте інгредієнти і переконайтеся, що в них немає наповнювачів. Не використовуйте маленькі пакетики супової суміші. Вони можуть містити загусники.
 • При консервуванні м'яса сіль необов'язкова, але... я дуже рекомендую її вживати. Сіль додасть смаку. Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом натрію, пам'ятайте, що в цьому м'ясі, швидше за все, буде набагато менше солі, ніж у будь-якій магазинній марці. Але ви можете безпечно зменшити кількість солі.
 • Під час консервування вам потрібно буде зрізати будь-який жир. Невелика кількість залишиться, але обріжте надлишки жиру.
 • Дотримуйтесь перевірених інструкцій, і вам не буде чого боятися при консервуванні м'яса: як дикорослого, так і вирощеного на фермі, або навіть смаженого, яке ви знайшли у продажу в продуктовому магазині.

Поширені запитання

Давайте відповімо на деякі поширені запитання, щоб внести ясність і дати рекомендації щодо консервування м'яса.

Як довго зберігається домашня м'ясна консервація?

Домашні м'ясні консерви, при правильній обробці та зберіганні, можуть зберігатися протягом тривалого періоду. Як правило, в ідеальних умовах м'ясні консерви можна безпечно зберігати до одного року або навіть довше. Я маю більше інформації про консервування та терміни придатності тут.

Чи можна безпечно їсти сире м'ясо?

Так, консервування сирого м'яса є прийнятним. Просто дотримуйтесь інструкцій для сирої упаковки. Однак я хочу пояснити, що м'ясо буде приготовлено під час обробки. Ви не отримаєте сире м'ясо на вашій полиці.

Яке м'ясо можна консервувати?

Консервувати можна практично будь-яке свіже м'ясо: ведмедя, яловичину, баранину, свинину, ковбасу, телятину, оленину, курку, індичку, кролика, рибу, тунця.

Однак не існує загальноприйнятих тестів на в'ялене, солене або солонину. Тому, на жаль, не можна консервувати шинку, бекон, солонину, хот-доги... або будь-які інші різновиди, які я міг пропустити (є кілька перевірених рецептів, які включають невелику кількість цих продуктів).

Як ви використовуєте м'ясні консерви?

Гарне питання! Це м'ясо попередньо приготоване, тому це не буде схоже ні на гамбургер, ні на стейк. Однак воно ідеально підходить для запіканок, чилі, тако і тушкованого м'яса.

Один із способів використання м'яса - просто розігріти банку нарізаної кубиками яловичини або оленини, додати білий соус і приправи, такі як цибуля/часник. Я люблю використовувати вершковий сир! Потім я подаю це з картопляним пюре з овочами. Це супершвидка їжа.

Рецепти консервування м'яса Посилання

Консервування м'ясного фаршу Ці вказівки стосуються консервування м'ясного фаршу, який злегка проварений, а потім нещільно упакований у банку перед консервуванням. Коли ви консервуєте м'ясний фарш, ви повинні робити гарячу упаковку, як показано нижче. Консервування м'ясного фаршу - яловичина, свинина, лось, оленина Консервування м'яса кубиками - гаряча упаковка Консервування м'яса кубиками настільки просте, що я шкодую, що не почала це робити багато років тому. Ці способи також підійдуть для консервування яловичини, лосятини або свинини. Консервування м'яса кубиками - гаряча упаковка Консервування м'яса кубиками - сира упаковка Ці інструкції підходять для консервування такого м'яса, як яловичина, лосятина або свинина. Пам'ятайте, що сира упаковка - це лише спосіб наповнення банок. Ви все одно перероблятимете його в консервній банці під тиском. Консервування м'яса кубиками - сира упаковка Консервування курки або кролика Ці способи консервування підходять для курки, кролика, качки, гуски, індички або диких птахів. Дізнайтеся, як консервувати курку або кролика тут! Консервування курки Консервування курячого бульйону Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про консервування курячого бульйону в автоклаві. Покрокові інструкції ви знайдете тут! Консервування курячого бульйону Консервування риби Консервування риби відбувається так само, як і консервування м'яса - вам знадобиться консервна банка під тиском. Ось як консервувати лосось, лосось, скумбрію, форель... Консервування риби Консервування копченої риби Консервування копченої риби дещо відрізняється від консервування звичайної риби. Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про те, як консервувати копчену рибу! Дізнайтеся більше тут... Домашній курячий суп Рецепт домашнього курячого супу ~ з'єднайте інгредієнти, варіть, поки на кухні не з'явиться чудовий запах, подавайте з домашнім хлібом і додайте трохи любові! Дізнайтеся, як консервувати курячий суп тут! Консервування курячого супу Консервування супу Консервування супу в домашніх умовах - чудовий спосіб приготувати швидкий обід. Ось як безпечно законсервувати власну суміш. Як адаптувати рецепт супу для домашнього консервування Консервування бульйону або бульйону Консервування бульйону або бульйону - це просто, і ви отримаєте зручні домашні баночки у вашій шафі, доступні в будь-який час! Як законсервувати яловичий бульйон

Консервування оленини було в мене на думці багато років, але я все відкладав. Я консервував овочі, фрукти, варення, але ніколи не розглядав можливість консервування нашого м'яса. Це просто не спадало мені на думку.

Мені здавалося, що консервувати м'ясо набагато складніше, ніж консервувати інші продукти. Чому я так думав? Я не знаю, це було просто упереджене уявлення, яке я мав.

Боже, як же я помилялася! Ми - сім'я активних мисливців, тому мій чоловік і сини забезпечують морозильну камеру м'ясом. Це дозволяє нам тримати низький бюджет на продукти. Все, що вони приносять додому, нарізається або перемелюється. До того, як я почала консервувати м'ясо, більша частина його йшла прямо в морозильну камеру, і ми часто робили в'ялене м'ясо і ковбаси.

Ми обробляємо власну дичину від поля до морозильної камери або банки. Частиною смачної дичини є правильна підготовка м'яса.

Коли ми розширили наш сад, я почала зосереджуватися на тому, щоб не займати занадто багато місця в морозильній камері. Я провела деякі дослідження про те, як консервувати м'ясо, і те, що я знайшла, мене здивувало.

Нарізати м'ясо, покласти його в банку, додати консервну кришку, обідки і закрутити? Здавалося б, занадто просто. Невже це так просто? Я спробував, і знаєте що? Так і є. (З кількома додатковими кроками!)

Зазвичай у нас є хороші запаси як оленини (мулів), так і лося. Лось - наш фаворит, тому я вирішила почати з консервування оленини. Таким чином, якщо щось не вийде, я не буду використовувати наші улюблені продукти.

Того першого року я почала з 14 кварт (це 2 банки) нарізаної кубиками оленини.

Мої хлопці, включаючи чоловіка, заявили, що консервована оленина їм більше подобається, ніж заморожена. Я згодна! Вона набагато ніжніша, і це НАБАГАТО зручніше. З тих пір ми додали в нашу комору мелене м'ясо, але все ще віддаємо перевагу нарізаній кубиками.

Спробуйте і ви. Коли прийде час вечері, відкрийте банку м'яса і починайте готувати. Не розморожуючи. Можливо, ви будете приємно здивовані, як і я.

Callie Howard

Автор Callie Howard