У цій статті ми обговоримо, чому не рекомендується консервувати звичайну зелену квасолю на водяній бані. Але... не клацайте поки що. Ми також обговоримо, як можна зберегти зелену квасолю, якщо у вас немає консервної банки. Отже, все добре!

Консервування стручкової квасолі - популярна тема, і багато людей цікавляться, чи можна консервувати квасолю на водяній бані. У більшості випадків потрібне консервування під тиском. Але для тих, у кого немає консервного преса, ви все одно можете досягти своєї мети - зберегти стручкову квасолю.

Основні етапи консервування звичайна свіжа стручкова квасоля Зелена квасоля може бути успішно законсервована як сирим, так і гарячим способом. Розфасуйте стручкову квасолю в банки. Додайте в кожну банку сіль і запакуйте стручкову квасолю, заливши її гарячою водою до 1 дюйма. Закрийте кришками, поставте наповнені банки в консервний автомат і обробіть згідно з інструкцією з консервування під тиском. Ось тут і виникає питання. Чи можна обробляти свіжу стручкову квасолю на водяній бані?

Ознайомтеся зі змістом, щоб знайти потрібну інформацію. Якщо ви хочете відразу перейти до рецептів, де вам не потрібен скороварка, просто натисніть на кнопку "вниз".

Консервування стручкової квасолі на водяній бані: у вас є вибір

Коли справа доходить до домашньої консервованої зеленої квасолі, важливо розуміти потенційні ризики, пов'язані з консервуванням на водяній бані. Зелена квасоля вважається продуктом з низьким вмістом кислоти, що робить її особливо вразливою до розмноження токсинів і шкідливих бактерій, в тому числі Clostridium botulinum - винуватця ботулізму.

Я абсолютно не намагаюся викликати страх. Насправді не потрібно боятися ботулізму, тому що його легко уникнути.

Дізнайтеся більше про те, що таке ботулізм, як він пов'язаний з домашнім консервуванням, і чому я не боюся.

Уникнути ботулізму нескладно. Спори можна знищити при високих температурах. Контейнери під тиском розраховані на досягнення і підтримання температури 240-250°F (116-121°C), що ефективно знищує спори. З іншого боку, контейнери з водяною банею і парові контейнери можуть досягати температури лише близько 212°F (100°C), що недостатньо для знищення спор ботулізму.

Водяна баня просто не здатна довести будь-який низькокислий овоч до необхідної температури. Навіть якщо ви кип'ятите воду годинами і годинами.

На відміну від консервування на водяній бані, при консервуванні під тиском використовується пара під тиском, яка досягає температури 240-250°F (116-121°C). Ці високі температури мають вирішальне значення для знищення спор Clostridium botulinum і забезпечення безпеки консервованої зеленої квасолі.

Я боюся моєї консервної банки під тиском!

Я знаю так багато людей, які бояться скороварки. Вона може лякати, коли ви тільки починаєте. Якщо у вас є скороварка, яка стоїть без діла (іноді роками!), ви не самотні.

Але я б порадив більше боятися заразити когось. Ботулізму не важко уникнути, і ви можете звикнути до консервних банок під тиском. Я точно знаю, що можете!

У мене є майстер-клас, щоб заохотити вас. Подивіться "Впевненість у консервуванні під тиском".

Я не довіряю рекомендаціям. Вони просто не хочуть, щоб ми економили їжу.

Я довго і ретельно обмірковував це питання. Я розумію цю недовіру. Я не з тих, хто сліпо наслідує, і мені досить огидно від того, як все відбувається останнім часом (на цьому я закінчую!).

Вам доведеться прийняти власне рішення, чи слідувати рекомендаціям, чи ні. Завжди корисно підходити до інформації критично, важливо зважити переваги дотримання запропонованих рекомендацій та ризики, пов'язані з тим, що ви будете діяти по-своєму.

Я вирішив, що запобіжні заходи Національного центру домашнього консервування продуктів харчування не складно дотримуватися, а я люблю спокій :).

Тестування домашнього консервування тривало дуже довго. Консервні банки під тиском насправді існують дуже давно (довше, ніж ви можете собі уявити).

Я розповідаю більше в цій статті про безпеку консервування: чи не перегинаємо ми палицю?

Гарна новина: як консервувати стручкову квасолю без консервної банки

Маринування стручкової квасолі на водяній бані, її зневоднення або заморожування - це життєздатні варіанти подовження терміну зберігання, які гарантують безпеку.

Маринування стручкової квасолі

Ви коли-небудь їли квасолю кропу? Боже, яка вона смачна! Завдяки додаванню кислоти, зазвичай у вигляді оцту, вона ідеально підходить для тих, у кого немає консервної банки під тиском.

Вони мають гострий хрусткий смак, ідеально підходять для перекусу. Я використовую їх, як і будь-які інші соління кропу. Ви також можете додавати їх у салати для пікантності. Детальні інструкції з маринування стручкової квасолі дивіться в моєму рецепті квасолі з кропом. Консервування під тиском не потрібне.

Зневоднення зеленої квасолі

Зневоднення - це фантастичний метод збереження смаку та поживних речовин, а також подовження терміну зберігання. Щоб дізнатися більше про процес зневоднення стручкової квасолі та про те, як нею насолоджуватися, прочитайте нашу статтю про те, як сушити стручкову квасолю.

Заморожування стручкової квасолі

це зручний і простий спосіб зберегти її свіжість та яскраві кольори. Хоча вона не має переваг зберігання на полиці, це краще, ніж ризик захворіти. Пропонуємо вам покрокову інструкцію з найкращими практиками заморожування стручкової квасолі.

Сублімаційне сушіння стручкової квасолі

Сублімаційне сушіння тепер доступне для домашніх консерваторів. Це велика інвестиція, але це унікальна технологія консервації. Як і зневоднення, вона передбачає видалення вологи з бобів, зберігаючи їх смак, текстуру та поживні речовини. Дізнайтеся, як сублімувати продукти, тут.

Консервування стручкової квасолі (за допомогою консервного преса)

Для тих, хто вже переконався і хоче спробувати консервування під тиском. Перегляньте цю статтю з покроковою інструкцією про те, як консервувати стручкову квасолю.

Поширені запитання

Чи можете ви використовувати водяну баню для стручкової квасолі?

На жаль, консервування звичайної стручкової квасолі на водяній бані не рекомендується. Враховуючи низьку кислотність стручкової квасолі, для запобігання росту шкідливих бактерій і зниження ризику розвитку ботулізму їй потрібна стійка висока температура, яку можна досягти лише шляхом консервування під тиском.

Водяна баня просто не здатна довести будь-який низькокислий овоч до необхідної температури. Навіть якщо ви будете кип'ятити його годинами і годинами.

Які овочі можна консервувати на водяній бані?

Не існує овочів, які можна консервувати просто на водяній бані. Однак! Багато овочів можна консервувати в маринованому вигляді. Спробуйте мариновану моркву, квасолю, кукурудзу, буряк та багато іншого.

А як щодо рецептів в інтернеті?

Якщо ви дійсно хочете приготувати стручкову квасолю на водяній бані, ви можете це зробити. В Інтернеті ви знайдете багато рецептів з інструкціями. Ви повинні вирішити для себе, на який ризик ви хочете піти.

Консервування на водяній бані не забезпечує необхідну температуру для знищення шкідливих бактерій. Якщо ви хочете консервувати стручкову квасолю, настійно рекомендуємо інвестувати в консервну банку під тиском, щоб захиститися від ризику ботулізму. Або ж ви можете просто замаринувати її!

Консервування стручкової квасолі в горщику швидкого приготування

Консервування стручкової квасолі в горщику швидкого приготування не рекомендується і не є безпечним. Горщик швидкого приготування в першу чергу призначений для варіння і приготування під тиском, але він не відповідає необхідним вимогам для консервування. Більше про консервування в горщику швидкого приготування я писав тут.

Що кажуть інші...

Я отримав кілька чудових повідомлень від інших щодо цієї теми. Я збираюся включити сюди коментар від читача, який є "ARNP-C (сертифікованим сімейним медсестрою-практиком)".

Шарон, дякую, що наголосили на методі консервування зеленої квасолі під тиском. Немає іншого способу консервування зеленої квасолі, окрім того, що робили всі наші бабусі.

Я пропрацювала в операційній 22 роки як старша медсестра. Ми віддавали перевагу методу стерилізації операційних інструментів парою під тиском. За допомогою пари під тиском можна досягти набагато вищої стійкої температури. Цей метод вбиває стійкі мікроорганізми і спори, грибки, дріжджі, вірусні та бактеріальні мікроорганізми.

Ви просто не можете вбити ВСІ ці організми, зануривши їх у киплячу воду. Деякі з найнеприємніших організмів утворюють спори навколо своєї клітини, щоб вони могли вижити без господаря протягом тривалого часу.

Ботулізм - це стан, коли шкідливий організм не вбивається окропом і знову оживає в кишечнику людини після того, як вона його несвідомо проковтнула.

З огляду на це, будь ласка, не варто вагатися, коли справа доходить до використання консервних банок для некислих продуктів! Початкові інвестиції в консервний балончик під тиском цілком і повністю того варті! Дякуємо.

Збережи це на потім!

Callie Howard

Автор Callie Howard