Консервувати полуницю не складно. Я постійно читаю про те, що консервувати полуницю - не дуже гарна ідея. Вона не виходить, в'яне, стає м'якою і кашоподібною.

І ось я тут. Консервую полуницю просто тому, що мені цікаво і я хочу спробувати сама. Дізнатися, що з цього вийде, і мої остаточні думки. Чи зроблю я це коли-небудь знову?

Основні етапи консервування полуниці полягають у тому, щоб очистити ягоди від шкірки, розкласти їх у п'ятилітрові банки, залити цукровим сиропом (можливі й інші варіанти підсолоджування) і поставити на водяну баню. Дайте банкам охолонути, перевірте герметичність і поставте на зберігання в шафу. Це зовсім не складно, і ви отримаєте полуницю, яка довго зберігатиметься і підійде для безлічі рецептів.

Перейти до рецепта

Чому я вирішив спробувати консервувати полуницю

Тож якщо все, що я читаю, це те, що вони не дуже хороші... навіщо мені це робити? Тому що зараз сезон полуниці. Я висушую і заморожую полуницю. Чому б не спробувати консервувати?

Мені цікаво... і люди запитують про це. Я вирішила просто з'ясувати це для себе. Невже вони справді такі погані? Якщо нічого іншого не допоможе, я просто змішаю їх у смузі. Полуниця недешева, і я не хотіла витрачати багато, якщо вона не вийде, тому я запланувала лише 3 пінти банок.

Знай свій каннер

Перед початком проекту, якщо ви не знайомі з використанням водяної бані, будь ласка, прочитайте "Як користуватися водяною банею". Це ознайомить вас з тим, як працює ваша банка і які кроки потрібно зробити, щоб підготуватися до будь-якого проекту з консервування.

Як консервувати полуницю: розширені інструкції та поради експертів

Зберіть усе необхідне для консервування, підготуйте підігрів консервних банок та все обладнання.

Підготуйте полуницю.

Миття ягід - це просте промивання ягід чистою водою кілька разів. Я використовую друшляк і просто промиваю водопровідною водою.

З полуниці потрібно видалити кришечки та зелені частини. Потім вирізати всі зелені частини ягід.

Я використовую для цього кроку полуникодавку, але ніж теж підійде. Наша мета - чисті полуниці, готові до консервування.

У велику каструлю додати очищені ягоди і цукор. Рекомендується від 1/2 до 3/4 склянки на кожні 4 склянки полуниці. Я взяла меншу кількість - 1/2 склянки, але мені все одно здалося, що це забагато.

Я знаю, що хтось запитає... чи можна зробити це без цукру? Так, можна... прокрутіть трохи нижче для отримання додаткової інформації.

Дайте полуниці та цукру відпочити 5-6 годин у холодильнику. На ніч теж підійде. 5-6 годин - це мінімум. Ви хочете, щоб цукор і ягоди почали виділяти сік. Якщо почекати трохи довше, то виділиться більше соку, який можна буде розлити по банках.

Це було ще до того, як полуниця дала багато соку.

Нагріти ягідно-цукрову суміш на повільному вогні, поки цукор не розчиниться, а сік не дійде до слабкого кипіння і полуниця не нагріється.

Ви будете здивовані, як швидко почне витікати сік. Під час цього трохи помішуйте, але обережно, щоб не розчавити полуницю, яка швидко розм'якшується.

Пакування банок.

Гарячі ягоди обережно розкладіть у гарячі банки, залишаючи 3/4 дюйма над краєм.

Полуниця буде м'якою, тому робіть це обережно. У мене не було багато соку, тому спочатку мені було легше захоплювати полуницю щипцями або виделкою. Коли я спустилася нижче в каструлю, я змогла зачерпнути краще.

Додайте ягідний сік, щоб покрити полуницю. Його повинно бути достатньо, щоб покрити більшу частину, якщо не всю полуницю. Якщо соку не вистачає, розділіть його між усіма банками. Потім додайте трохи води, щоб наповнити банку до потрібної висоти.

Ви також можете приготувати гарячий цукровий сироп для цього кроку, якщо хочете. Легкий сироп - це 1 склянка цукру на 1 кварту води. Нагрівайте, поки цукор не розчиниться. Швидше за все, це не знадобиться.

Видаліть бульбашки повітря. Використовуйте барботер і опустіть його в кожну банку, трохи пересуваючи ягоди, щоб випустити повітря. Ще раз... акуратно!

Я додала в ці банки трохи гарячої води.

Перевірте ще раз свій простір над головою, якщо це змінило рівні. Відрегулюйте, якщо потрібно.

Протріть краї банки вологим рушником або паперовим рушником. Це липкий проект, тому вони можуть бути липкими, і це може перешкоджати герметизації.

Додайте плоскі кришки для консервування та гвинтові стрічки. Просто закрутіть їх пальцями, не обов'язково сильно затягувати.

Консервування полуниці на водяній бані.

Сьогодні я використовую свій електричний бідон з водяною банею. Ми будуємо будинок, і у мене немає кухні. Немає плити! Тож цей електричний бідон стане в нагоді цього літнього сезону консервування. Я також використовую настільну конфорку, щоб підігріти полуницю.

Помістіть гарячі банки в гарячу банку і переконайтеся, що вони покриті водою на кілька сантиметрів. Накрийте банку кришкою. Доведіть до кипіння.

Коли вода закипить, зменшіть вогонь рівно настільки, щоб підтримувати повне слабке кипіння. Вода повинна постійно кипіти протягом усього часу обробки.

Обробляйте пінти протягом 15 хвилин.

Регулювання висоти над рівнем моря

Якщо ви живете на висоті понад 1000 футів, вам потрібно додати час на обробку. Скористайтеся цією таблицею.

Висота - збільшення часу

1,001-3,000 - збільшення на 5 хвилин

3,001-6,000 - збільшення на 10 хвилин

6 001-8 000 - збільшення на 15 хвилин

Якщо ви хочете отримати більше інформації про те, навіщо потрібні ці коригування висоти, ви можете прочитати цю статтю.

Під час процесу консервування регулюйте вогонь за потреби. Банки повинні постійно кипіти протягом усього процесу. Але пам'ятайте, що не потрібно кипіти так сильно, щоб вода вихлюпувалася з каструлі. Просто переконайтеся, що з'являються бульбашки.

Після закінчення часу обробки вимкніть нагрівання.

Зніміть кришку з банки і дайте їй відпочити 5 хвилин. Це дасть банкам час знизити тиск і зменшить втрату рідини.

Обережно вийміть банки з банки. Поставте їх на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник і дайте їм спокійно охолонути до кімнатної температури. Рекомендується 12 годин. Не перевіряйте поки що герметичність! Їх слід залишити в спокої.

Між цими банками не кілька сантиметрів, це вже після того, як вони охолонуть.

Не забудьте розділити банки, щоб у них було місце.

Дати банкам повністю охолонути.

Коли банки охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність. Кришки повинні присмоктатися.

Вимийте банки, повністю висушіть їх. Нерідко банки можуть бути трохи липкими. Зазвичай достатньо лише швидко промити їх.

Я рекомендую не закручувати гвинтові стрічки при зберіганні. Висушіть банки, позначте вміст, дату і поставте на зберігання.

Якщо ви дійсно хочете залишити гвинтову стрічку, переконайтеся, що вона ретельно висушена (у вологому стані вона іржавіє), і прикрутіть її вільно. Вона не повинна бути туго затягнута.

Консервування полуниці на пару

Полуниця також може стати чудовим проектом для парового консервування. Ви просто виконуєте ті самі кроки, той самий час обробки. Але паровий контейнер працює трохи по-іншому. Перегляньте цю публікацію, щоб отримати покрокову інструкцію з парового консервування.

Чому моя полуниця плаває?

На етапі консервування полуниця стиснеться ще більше, оскільки вона має властивість спливати.

Насправді я була задоволена, моя полуниця не дуже розплилася. Я бачила, як деякі маленькі полуниці розпливалися так сильно, що заповнювали лише половину банки, а решта залишалася рідкою.

Це не проблема, ви можете зменшити її кількість, переконавшись, що банки заповнені повністю. Хитрість полягає в тому, що ви хочете, щоб вони були повними, але не хочете розчавити м'яку підігріту полуницю. Я спробувала трохи розкласти її, щоб переконатися, що моя банка була максимально повною.

Консервування полуниці - рецепти розширення?

Чому NCFHFP або його підрозділи не надають інструкцій щодо консервування полуниці? У цьому випадку... це питання якості. Домашня консервована полуниця вицвітає, вона дуже м'яка, і є інші чудові способи її зберігання. Консервування - це добре... але не ідеальний варіант.

Рецепт, який я знайшла, був знайдений на сайті bernardin.ca. Якщо вам незручно користуватися рецептом не з сайтів USDA, не використовуйте його. Знайдіть інший спосіб зберігати ягоди.

Консервування полуниці без цукру?

Ви можете не додавати цукор, але пам'ятайте, що полуниця його не любить.

Цукор допоможе полуниці зберегти текстуру. Якщо ви дійсно не хочете цукру, я раджу зменшити його кількість при першому приготуванні. Подивіться, як це працює, і тоді ви зможете вирішити, чи хочете ви зменшити ще більше... або просто використовуйте цукор, який вказано в рецепті.

Якщо ви не додали цукор, додайте приблизно 1/4 склянки води, коли будете нагрівати полуницю. Це допоможе вам уникнути злипання. Ягоди все одно виділятимуть сік, але, можливо, не так багато.

Чи зможу я знову їсти полуницю?

Можливо. Полуниця коштує дорого, і я волію зберігати її в інший спосіб.

Хоча ягоди виявилися не такими м'якими та хрусткими, як я очікував. Вони не були тією суперсмакотою, яку я хотів би. Але я точно не шкодую, що спробував! Якби у мене коли-небудь було багато полуниці, я б її законсервував.

Зневоднення було б моїм першим вибором ... тоді заморожування полуниці також є чудовим варіантом.

І, звичайно ж, ідеальним рішенням буде полуничний джем. У цій статті ви знайдете безліч рецептів полуничного джему на вибір.

Поширені запитання

Як найкраще зберігати полуницю.

Особисто я вважаю, що заморожування - мій улюблений варіант. Але дегідратація дуже близька до нього. Все залежить від того, як ви хочете їх використовувати.

Як довго зберігається консервована полуниця?

Домашня консервована полуниця зберігається близько року, після чого її кількість починає зменшуватися швидше. Не потрібно викидати її в рік... але складіть план, як її використати.

Чи можна консервувати полуницю на водяній бані?

Так, якщо ви хочете законсервувати полуницю, вам підійде консервна банка з водяною банею.

Як ви використовуєте домашню консервовану полуницю?

Консервування полуниці дає вам чудові можливості використовувати її у смузі, випічці та інших десертних рецептах. Злегка розваріть її та приготуйте сироп для млинців. Тільки пам'ятайте, що вони не будуть свіжими та твердими.

Картка рецептів

Як консервувати полуницю

Дізнайтеся, як консервувати полуницю. Роздрукувати рецепт Час приготування: 1 година Обробка Пінти: 15 хвилин хвилин Загальний час: 1 година 15 хвилин хвилин

Обладнання

 • Консервування на водяній бані
 • Паровий каністратор (додаткова опція)
 • Великий горщик
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Воронка, підйомник для банок, підйомник для кришок, бульбашковий інструмент
 • Ківш.

Інгредієнти

 • Полуниця
 • Цукор за бажанням

Інструкція

Як консервувати полуницю

 • Миття ягід
 • Видалити капелюшки та зелені частини полуниці.
 • У велику каструлю додати очищені ягоди і цукор. 1/2 - 3/4 склянки на кожні 4 склянки полуниці.
 • Дати постояти 5-6 годин у холодильнику.
 • Нагріти ягідно-цукрову суміш на повільному вогні, поки цукор не розчиниться, а сік не закипить і полуниця не нагріється.
 • Якщо ви не додали цукор, додайте приблизно 1/4 склянки води, щоб уникнути прилипання. Ягоди пустять сік.

Пакування банок

 • Обережно упакуйте ягоди в банки, залишаючи 3/4 дюйма вільного простору.
 • Додайте ягідний сік, щоб покрити полуницю. Якщо соку не вистачає, розподіліть його між усіма банками і залийте гарячою водою. У вас повинно залишитися 3/4 дюйма вільного простору над горловиною.
 • Видаліть бульбашки повітря і знову перевірте простір над головою. Відрегулюйте, якщо потрібно.
 • Протріть краї банки вологим рушником або паперовою серветкою.
 • Додайте кришки та кільця для консервування, щільно притиснувши їх пальцями.
 • Помістіть банки в консервну банку.
 • Обробляйте згідно з інструкцією та діаграмою в області приміток нижче.

Консервування полуниці за допомогою водяної бані

 • Накриваємо банку кришкою, доводимо до кипіння.
 • Коли закипить, зменшіть вогонь рівно настільки, щоб підтримувати слабкий кипіння.
 • Обробляйте пінти протягом 15 хвилин
 • Цей час вказано для висот нижче 1000 футів. Відрегулюйте час обробки відповідно до графіка в примітках нижче.
 • Під час обробки банок регулюйте вогонь за потреби. Банки повинні кипіти весь час обробки.
 • Після закінчення часу обробки вимкніть нагрівання.
 • Зніміть кришку з банки і дайте їй відпочити 5 хвилин.
 • Вийміть банки, поставте їх на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник і дайте їм спокійно охолонути до кімнатної температури. Рекомендується 12 годин.
 • Коли банки охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність, вимийте банки, повністю висушіть і зберігайте в темному прохолодному місці.

Примітки

ПРИМІТКИ: Зверніть увагу, що банки можуть бути трохи липкими. Просто промийте їх чистою водою після охолодження і зберігайте. Коригування висоти - якщо ви живете на висоті понад 1000 футів, вам потрібно додати час обробки. Ознайомтеся з таблицею нижче.

Висота - збільшення часу 1,001-3,000 - збільшення на 5 хвилин 3,001-6,000 - збільшення на 10 хвилин 6,001-8,000 - збільшення на 15 хвилин 8,001-10,000 - збільшення на 20 хвилин

Callie Howard

Автор Callie Howard