Консервування томатного соку в бідонах під тиском. Чи знаєте ви, що томатний сік можна переробляти як на водяній бані, так і в бідонах під тиском?

У цій статті розповідається про те, як консервувати томатний сік в консервній банці під тиском. Якщо ви шукаєте інструкції з консервування на водяній бані, перегляньте статтю про консервування томатного соку в банці на водяній бані.

Перейти до рецепта

Зміст

 • Знай свій каннер
 • Зробіть домашній томатний сік
 • Томатний сік для консервування під тиском
 • Поширені запитання
 • Рецепт для друку

Знай свій каннер

Перед початком цього проекту, якщо ви ще не знайомі з роботою зі скороваркою, я рекомендую прочитати - Як користуватися скороваркою під тиском.

Тут ви дізнаєтеся, як працює ваш консервний контейнер і які кроки потрібно зробити, щоб підготуватися до будь-якого проекту з консервування.

Якщо ви вже впевнено працюєте зі своїм скороваркою під тиском, продовжуйте далі!

Як приготувати домашній томатний сік

Перший крок - приготувати томатний сік. Це звичайний томатний сік.

 • Вимити помідори, видалити плодоніжки і зрізати всі побиті місця.
 • Наріжте помідори на чверті і складіть невелику кількість в один шар у велику каструлю і доведіть до кипіння на середньому вогні. За допомогою блендера вичавіть сік, щоб він почав витікати.
 • Продовжувати нарізати решту помідорів і повільно додавати їх. Весь час підтримувати кипіння.
 • Після того, як всі четвертинки помідорів опиняться в каструлі і закиплять, тушкувати 5 хвилин.
 • За допомогою ситечка або м'ясорубки видаліть насіння та шкірку.

Це коротка версія. Це досить просто, видаліть шкірку і насіння і вичавіть сік з помідорів. Якщо ви хочете більше деталей, я включив детальний рецепт тут. Виготовлення томатного соку для консервування. Ви знайдете корисні поради, як уникнути деяких поширених проблем, таких як розшарування помідорів. І відповіді на такі питання, як, наприклад, чи дійсно вам потрібно знімати шкірку з помідорів (підказка: відповідь - так).

Зазирніть туди, щоб покроково дізнатися, як приготувати сік, а потім поверніться сюди, щоб дізнатися більше про консервування під тиском.

Томатний сік для консервування під тиском

Після того, як ви зняли з помідорів шкірку, видалили насіння і приготували сік, ви готові до обробки.

Спочатку зберіть усі необхідні матеріали та інгредієнти.

Консервне приладдя

 • Манометр
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Підйомник для банок

Інгредієнти

 • Томатний сік - тільки томати, без овочів
 • Лимонний сік
 • Сіль для консервування

Примітка: Ці інструкції стосуються звичайного томатного соку, без додавання овочів чи інших інгредієнтів.

Підігріти томатний сік

Якщо потрібно, підігрійте сік, щоб він був гарячим, коли ви будете розливати його в гарячі банки та консервувати. Можливо, він охолов на етапі зняття шкірки, або ж трохи відстоявся, поки ви діставали приладдя для консервування. Сік має бути гарячим.

Підкисліть томатний сік (зазвичай лимонним соком)

У вас є 3 варіанти, як підкислити помідори.

 • Додайте в кожну банку бутильований лимонний сік. 1 столова ложка на пінту, 2 столові ложки на кварту.
 • Використовуйте лимонну кислоту в кожній банці. Це білий порошок, який можна знайти в більшості консервних відділів. Просто дотримуйтесь інструкцій на упаковці.
 • Додайте оцет у кожну банку. Це був би мій найменш улюблений вибір. Ви повинні додати 4 столові ложки стандартної кислотності 5%. за банку. Це змінить смак соку.

Посоліть банки.

Додайте сіль у кожну банку за бажанням. 1/2 чайної ложки на пінту, 1 чайна ложка на кварту. Гарна новина! Це необов'язково. Я рекомендую додати сіль, оскільки вона покращує смак, але якщо вам потрібен низький вміст натрію, ви можете не додавати її.

Запаковуємо консервні банки.

Не забудьте підігріти сік, якщо потрібно. Це гарячий пакет. Гарячий томатний сік, гарячі банки, гаряча (ще не кипляча) консервна банка.

За допомогою воронки для консервування та ополоника наповніть банки томатним соком.

Залиште 1/2 дюйма вільного простору над кришкою - це простір між соком і плоскою кришкою.

Зазвичай це не є проблемою з такими продуктами, як сік, але ви не хочете, щоб залишки забруднень заважали контакту між краєм банки та ущільнювальною прокладкою в кришці.

Покладіть кришки для консервування і закрутіть їх. Не потрібно сильно закручувати. Гвинтова стрічка буде утримувати плоску кришку на місці під час обробки.

Протираємо обідок 1/2-літрової банки з томатним соком.

Обробка в конвеєрному зварювальному апараті під тиском

Зверніть увагу на правильну таблицю для типу обважнювачів, які ви використовуєте, і відрегулюйте тиск, який ви використовуєте, відповідно до вашої висоти.

 • Циферблат канонади r - це той, де ви будете дивитися на циферблат, щоб визначити, який тиск у банці.
 • Зважений калібр це той, де ви звернете увагу на гирю і на те, як вона коливається, щоб визначити тиск всередині банки. Гиря коливається, і коли вона досягає певного тиску, з неї виходить трохи пари. Це "гойдання" випускає крихітну порцію пари при кожному ударі або коливанні, щоб підтримувати потрібний тиск.

Ви можете вибрати 5, 10 або 15-фунтові вантажі, залежно від вашої висоти над рівнем моря. Дивіться графіки нижче.

Регулювання висоти над рівнем моря необхідне, оскільки на різних висотах вода закипає при різній температурі. Це також впливає на тиск у бідоні. Більше про регулювання висоти над рівнем моря тут.

Як законсервувати томатний сік у скороварці під тиском

Коли ви наповнили всі банки і поставили їх у банку, надійно закрийте кришкою. Нагрійте на сильному вогні, але поки що не ставте на банку свою вагу.

Почніть вентиляцію, коли побачите, що з вентиляційної труби виходить пара. Дайте їй випаруватися (або провітритися) протягом 10 хвилин.

Тепер ви можете прикріпити обтяження. Тиск почне зростати з цього моменту.

Коли тиск досягне необхідного рівня, починайте обробку. Протягом цього часу ви можете регулювати температуру, щоб підтримувати тиск якомога ближче до рівномірного. Зазвичай ви зменшуєте температуру, щоб утримувати його на одному рівні.

Робіть дуже маленькі зміни температури. Деякі печі можуть сильно змінитися при незначних змінах. Чим більше ви будете консервувати, тим краще ви вивчите свою піч і те, як вона на це реагує.

Найважливіше - підтримувати тиск на рівні або трохи вище необхідного. Якщо він впаде занадто низько, вам потрібно буде повернути тиск в каністру і почати відлік часу заново.

Трохи більше - це нормально, але не переборщіть, інакше їжа може бути пересмаженою, або ви можете втратити рідину з банок.

Час охолодження

Коли час обробки завершиться, вимкніть вогонь і дайте банці охолонути природним чином. Це може зайняти деякий час. Не поспішайте. Ніяких вентиляторів, ніяких інших способів охолодити банку. Просто дайте їй відпочити.

 • Коли манометр покаже нульовий тиск, зачекайте ще 5-10 хвилин. Злегка відкрийте кришку, щоб випустити пару. Обережно! Вона все ще буде дуже гарячою. Спрямуйте її подалі від обличчя.
 • Зачекайте ще 5-10 хвилин, а потім повністю зніміть кришку.
 • Зачекайте ще приблизно 5 хвилин, потім дістаньте банки і поставте на стіл, щоб вони повністю охололи.

Часто вони все ще булькають, коли ви дістаєте їх з банки. Це нормально, якщо тільки вони не булькають так сильно, що їжа висипається з банки. Якщо це сталося, просто поставте банку назад у банку і почекайте ще трохи.

Поступове виймання банок дає їм трохи більше часу для відпочинку та зниження температури. Це зменшує ймовірність втрати рідини з банок.

Це НЕ означає, що потрібно залишати банки в консервній банці на ніч. Вам все одно потрібно вийняти їх через певний проміжок часу.

Після того, як ви виймете банки з банки, поставте їх на товстий рушник на відстані кількох дюймів одна від одної. Дайте банкам час охолонути. Не поспішайте з цим. Ніяких вентиляторів, ніяких рушників над банками. Просто залиште їх на столі. Ви можете очікувати приблизно 12-годинного охолодження. Я залишаю свої на столі на ніч.

Зверніть увагу, що ці банки з томатним соком не мають гвинтової стрічки. Вони вже охололи!

Під час охолодження залиште гвинтові стрічки, щоб утримувати кришку на місці.

Коли банки охолонуть до кімнатної температури, перевірте герметичність. Якщо все гаразд, вимийте банки, промаркуйте їх вмістом і датою та поставте на зберігання. Детальніше про підготовку банок до зберігання та про те, де їх зберігати, див. у розділі Зберігання консервних банок.

Якщо деякі банки не закрилися, поставте їх у холодильник, щоб використати найближчим часом.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи потрібно додавати лимонний сік до помідорів?

Це один з кроків, який досить часто викликає питання: чи дійсно вам потрібна кислотність? І чому? Якщо ви консервуєте під тиском, чи не повинно цього бути достатньо, щоб не турбуватися про безпечний рівень кислотності?

Тут у мене є більш детальна інформація... навіщо підкислювати помідори? Відповідь полягає в тому, що тестування, яке було зроблено, проводилося з підкисленням. Це змінює ph продукту, що потім може спричинити різницю в необхідному часі обробки. Якщо ви не враховуєте підкислення, ви змінюєте речі і не можете покладатися на тестування.

Як використовувати домашній томатний сік.

Ви можете використовувати його для основи овочевого супу, приготувати домашній томатний суп, додати до чилі, тушкованого м'яса, використовувати для будь-якої запіканки. Або просто поставити його в холодильник, щоб охолодити, і пити прямо з банки. Смак домашнього томатного соку в будь-який день перевершує комерційний.

Чи потрібно чистити помідори для томатного соку?

Так, ви повинні очистити помідори від шкірки. По-перше, шкірка буде непривабливою, але, що більш важливо, на шкірці є бактеріальне навантаження, яке видаляється, коли ви знімаєте шкірку. Тестування на безпеку проводиться з очищеними помідорами. Це стосується всіх продуктів з томатів. Томатний соус, звичайні помідори, тушковані помідори.

Чи потрібно додавати сіль?

Ви можете не додавати сіль. Ви також можете регулювати кількість солі, яку використовуєте. Замість чайної ложки солі на кварту, використовуйте пів чайної ложки, якщо хочете. Або взагалі не додавайте сіль. Сіль потрібна для смаку.

Консервування томатного соку в горщику швидкого приготування.

Каструля швидкого приготування - це не інструмент для консервування. Вона чудово підходить для приготування вечері. Консервувати в ній томатний сік не рекомендується. Це актуальна тема, тому я написала пост про консервування в каструлі швидкого приготування і відповім на питання, чому не можна?

Рецепт для друку

Консервування томатного соку в скороварці під тиском

Тут ви знайдете покрокову інструкцію з консервування домашнього томатного соку в скороварці! Роздрукувати рецепт Час приготування: 2 години Час приготування: 15 хвилин

Обладнання

 • Манометр
 • Великий горщик
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Воронка, підйомник для банок, підйомник для кришок, бульбашковий інструмент
 • Ківш.

Інгредієнти

 • помідори
 • Консервна сіль за бажанням
 • Лимонний сік у пляшках

Інструкція

 • Почніть з підготовки банок і підігріву води в банці. Коли банки будуть готові до обробки, вода в банці має бути гарячою, але не киплячою. Якщо ви не знайомі з консервуванням під тиском, перегляньте цю статтю, щоб отримати повну інструкцію з консервування під тиском. Вона містить більш детальну інформацію та покрокові інструкції про те, як працює консервний автомат.

Приготування томатного соку

 • Вимийте помідори, видаліть серцевину і зріжте всі плями та пошкоджені місця.
 • Помідори розрізати на четвертинки, скласти в каструлю одним шаром і довести до кипіння. Розчавити, щоб виділився сік.
 • Продовжувати нарізати решту помідорів і додати їх у каструлю. Довести до кипіння.
 • Після додавання всіх помідорів тушкуємо 5 хвилин.
 • Видаліть шкірку і насіння, пропустивши через м'ясорубку.

Консервування томатного соку в скороварці під тиском

 • Зібрати та підготувати всі запаси.
 • Якщо потрібно, підігрійте сік, щоб він був гарячим, коли ви будете розливати його в гарячі банки та консервувати.
 • Додайте в кожну банку бутильований лимонний сік. 1 столова ложка на пінту, 2 столові ложки на кварту.
 • За бажанням додайте сіль у кожну банку. 1/2 чайної ложки на пінту, 1 чайна ложка на кварту.
 • Наповніть банки томатним соком, залишивши простір для горлечка на 1/2 дюйма.
 • Протріть ободи дочиста і встановіть на ущільнювач і кільце.
 • Помістіть банку в теплу консервну банку. Продовжуйте заповнювати всі банки.
 • Обробляйте в консервній банці під тиском відповідно до наведених нижче інструкцій.

Примітки

Інструкція з експлуатації зварювального апарату під тиском

Обробляйте пінти або кварти протягом 15 хвилин, регулюючи тиск відповідно до висоти над рівнем моря та типу банки. Регулювання висоти над рівнем моря


Манометр - дивіться на циферблат на каністрі, щоб визначити тиск. Висота - вага (PSI)
 • 0-2000 футів - вага 11 фунтів
 • 2 001 - 4 000 футів - вага 12 фунтів
 • 4 001 - 6 000 футів - вага 13 фунтів
 • 6 000 - 8 000 футів - вага 14 фунтів

Манометр з гирями - стежте за тим, щоб гиря "хиталася", щоб визначити тиск. Висота - вага (PSI)
 • 0-1,000 футів - вага 10 фунтів
 • Вище 1000 футів - вага 15 фунтів

Джерело: Національний центр домашнього консервування продуктів харчування
Доступ - 3/17/2023
Callie Howard

Автор Callie Howard