Ласкаво просимо у світ домашнього консервування. Консервування на водяній бані - ідеальне місце для початківців. Наприкінці цієї статті ви матимете впевненість у собі, щоб витягнути свій бідон і почати з кількох простих проектів.

Консервування на водяній бані - це метод консервування продуктів, при якому ви наповнюєте банки обраними вами продуктами, занурюєте їх у киплячу воду на певний час. Під час процесу банки герметично закриваються. Це гарантує, що ваші продукти будуть безпечними для зберігання на полиці і готовими до вживання, коли ви забажаєте.

Перейти до рецепта Роздрукувати рецепт

Консервування у киплячій воді, консервування на гарячій водяній бані - це різновиди одного терміну і означають те ж саме, що й консервування на водяній бані.

Консервування на водяній бані

Я почну з того, як дізнатися, які продукти можна обробляти на водяній бані. Так ви точно знатимете, що перебуваєте на правильному шляху.

Далі я даю повне покрокове пояснення того, як обробляти консерви на водяній бані від початку до кінця. Я включив щедрі поради та рекомендації з мого досвіду. Внизу цієї статті також є коротка версія для друку.

Я також розгляну деякі питання, які у вас можуть виникнути, і навіть відповім на питання, про які ви не знали!

Тут також зібрані всі наші рецепти та статті про водяну баню.

Перевірте розділ "Перейти до", якщо у вас є конкретна тема, яку ви шукаєте.

Консервування на водяній бані: розширені покрокові інструкції

Зберіть свої консервні припаси: (посилання переведуть вас на сторінку з більш детальною інформацією про цю пропозицію).

 • консервна банка на водяній бані
 • банки для консервування
 • кришки та гвинтові стрічки
 • підйомник для банок та лійка і ківш для консервування

Залежно від рецепту вам знадобляться загальні кухонні приналежності: рушники та підставки для каструль, каструлі та миски, ложки, ножі і т.д. Ви також повинні бути впевнені, що у вас є всі інгредієнти для вашого рецепту консервування.

Підготовка каністри та витратних матеріалів

Залежно від вашого рецепту, ви можете захотіти, щоб ваша консервна банка нагрівалася, поки ви готуєте продукти для розкладання в банки. Зазвичай це найкращий спосіб. Мета полягає в тому, щоб ваша консервна банка і банки були гарячими (не киплячими) і готовими до наповнення, коли ви закінчите підготовку продуктів.

Наповніть банку водою приблизно на 1/3-1/2. Нагрійте воду до гарячого стану, але не до кипіння.

Якщо час обробки менше 10 хвилин, вам потрібно простерилізуйте банки Більшість рецептів консервування на водяній бані вимагають щонайменше 10 хвилин, тому все, що вам потрібно - це теплі чисті банки. Мені рідко доводиться стерилізувати банки, але я згадую про це тут на всяк випадок.

Вимийте банки і зберігайте в теплі. Банки можна мити вручну або в посудомийній машині. Переконайтеся, що ваші банки в хорошому стані і не мають тріщин або зазубрин на обідку.

Консервування на водяній бані - тримайте банки гарячими до готовності до наповнення

Для того, щоб зберігати банки гарячими, я маю для вас три варіанти. Я перерахувала їх у порядку своїх уподобань. Найулюбленіший перший!

 1. Помістіть банки догори дном у консервну банку, яку ви вже підігріваєте Пара підігріває банки, що економить місце/енергію. Не потрібна додаткова каструля на іншій конфорці.
 2. Вимийте банки в посудомийній машині, а потім просто залиште їх там Тримайте дверцята посудомийної машини зачиненими, щоб зберегти пару і тепло. За потреби виймайте банки по кілька штук за раз.
 3. Помістіть чисті банки догори дном у велику каструлю з 2-3 сантиметрами гарячої води. Доведіть до кипіння і вимкніть вогонь. Залиште банки у воді до повного наповнення.

Підготуйте чисті кришки. Пам'ятайте, що навіть при консервуванні на водяній бані кришки НЕ потрібно кип'ятити для стерилізації, якщо ви не обробляєте їх менше 10 хвилин. Мені подобається тримати їх у невеликій мисці з гарячою водою на моєму столі.

Наповнення банок для консервування на водяній бані

Підготуйте та упакуйте продукти відповідно до інструкцій у вашому рецепті. Існує два способи наповнення банок перед тим, як поставити їх у консервну банку.

 • Гарячий пакет просто означає, що їжа гаряча перед тим, як ви покладете її в банку. Зазвичай тушкуйте кілька хвилин.
 • Сира упаковка - це коли їжа не готується, коли ви кладете її в банку. Це також іноді називають холодною упаковкою. Це НЕ означає, що ви не обробляєте наповнені банки. Це просто означає, що їжа є сирою і не приготовленою, коли ви її пакуєте.

Наповніть банку, залишаючи рекомендований простір для горловини

Видаліть бульбашки повітря, провівши неметалевим посудом по внутрішній стороні банки. Інструмент для видалення бульбашок - це спеціальний інструмент для консервування, який допомагає на цьому етапі. (Він також допомагає виміряти простір над головою) Я люблю використовувати для цього пластикову чистку для апельсинів (коли я не можу знайти свій інструмент для видалення бульбашок!).

Протріть край банки вологим чайним рушником або паперовим рушником.

Покладіть пломби та кільця на банки. У мене є відео про те, як це зробити. міцно стиснути палець Не потрібно сильно закручувати, достатньо і трохи притиснути.

Поставте наповнені банки вертикально на решітку в консервному контейнері. Решітка не дасть банкам впасти на дно.

Більшість банок для водяної бані постачаються з решіткою для консервування. Ця решітка побудована таким чином, що вона спирається на бокові сторони банки, утримуючи банки над водою, поки ви не завантажите її, а потім не опустите вниз. На малюнку нижче показано банки, опущені в баночку.

Вода повинна вільно протікати навколо кожної банки. Додайте гарячої води, якщо потрібно, поки банки не будуть покриті водою на 2 дюйми.

Ви також можете обробити банки в будь-якій каструлі, достатньо глибокій, щоб банки були повністю покриті окропом.

Вам потрібно буде підкласти щось під банки, щоб вони не торкалися дна. Моя сусідка використовує невеликий шматок дошки. Я також чула, що можна використовувати рушник для рук.

Вам також знадобиться щось, щоб надійно тримати банки, щоб помістити їх у консервну банку. Для цього підійде підйомник для банок.

Банки з водяною банею та інструменти для консервування не надто дорогі, тож, можливо, варто просто придбати одну з них.

Обробка банок у водяній бані в консервній банці

Отже, тепер у вас є консервний контейнер, наповнений вашими банками з продуктами, готовими до переробки.

Коли ви консервуєте на водяній бані, ви не починаєте відлік часу, доки вода не закипить. Тож накрийте банку кришкою і доведіть її до повного кипіння.

ЗАРАЗ почніть обробку, обов'язково перевіривши свій рецепт на з поправкою на висоту.

Регулюйте вогонь, щоб підтримувати кипіння. Вода повинна активно булькати і вирувати, але не настільки сильно, щоб виплескуватися з банки. Можливо, вам також доведеться підливати окріп, щоб підтримувати рівень води на належному рівні.

Коли час закінчиться, вимкніть вогонь і зачекайте 5 хвилин.

Обережно підніміть решітку і банки вгору. Зачекайте ще кілька хвилин, перш ніж виймати банки з консервної банки. Це дозволить банкам трохи відпочити і зменшити тиск і кипіння. Банки можуть все ще кипіти. Це нормально, але вони не повинні кипіти так сильно, щоб ви могли бачити, як їжа вихлюпується з банки. Читайте тут для отримання додаткової інформації про втрату рідини або сифонення в домашньому консервуванні.

За допомогою підйомника для банок дістаньте банки і поставте вертикально на дерев'яну дошку або товстий рушник для охолодження. Переконайтеся, що вони стоять у місці без протягів, і залиште між ними 1-2 дюйми простору для циркуляції повітря.

Послухай...

Ви чули? Це моя улюблена частина. Коли банки остигають, ущільнювачі (або плоскі) тягнуться вниз і закриваються. Вони видають найкрутіший маленький дзенькіт. З якоїсь дивної причини я люблю цей звук. Це так задовольняє. Це означає, що вся моя робота працює! Консервування на водяній бані таке легке!

Якщо ви не чуєте пінг, нічого страшного. Вони не завжди видають звук. Просто це круто, коли вони його видають.

Не піддавайтеся спокусі натиснути на кришки на цьому етапі. Якщо ваші діти схожі на моїх, тримайте їх подалі! 🙂 Залиште банки в спокої до повного охолодження, дайте їм постояти в спокої мінімум 12 годин. Я зазвичай залишаю свої на ніч на відкритому повітрі.

Охолодження, перевірка ущільнень та зберігання

Після того, як банки охолонуть, тепер ви можете натиснути на кришку, щоб перевірити герметичність. Пломба повинна присмоктатися і не вискакувати. Якщо ви знайшли банку, яка не закрилася, просто поставте її в холодильник і плануйте використати їжу протягом декількох днів.

Зніміть гвинтову кришку і вимийте банку. Ззовні вона часто буде липкою. Добре (але не обов'язково) зберігати без гвинтової кришки.

Іноді гвинтові кришки іржавіють, якщо залишити їх на місці. Якщо у вас застрягла кришка, не намагайтеся її викрутити - ви можете порушити герметичність. Просто зберігайте її з гвинтовою кришкою на місці.

Позначте на банці тип продукту і дату.

Ви можете подумати, що маркування типу продукту не є необхідним, якщо ви бачите, що це так. консервовані груші Однак, що, якщо ви консервуєте яблучне пюре, використовуючи різні сорти яблук для кожної партії? Ви захочете знати, які з них які, коли відкриєте їх пізніше. Тоді ви зможете вирішити, які з них вам більше подобаються наступного разу.

Завжди записуйте дату, принаймні рік. Таким чином, коли ви знайдете банку в шафі, ви знатимете, скільки їй років. Ви думаєте, що будете стежити за ними, але їх так легко забути і так легко переклеїти етикетки. Повірте мені. Просто зробіть це.

Зберігайте банки в прохолодному, темному, сухому місці. Зазвичай це комора. Не зберігайте в підсобному приміщенні, де є гарячі труби або висока вологість. Прямі сонячні промені також не підходять.

Відійдіть убік і помилуйтеся барвистими, блискучими баночками з поживними продуктами, готовими для вашої родини. Консервувати на водяній бані так просто! Що? Ви втомилися?! Так, але ж це приємна втома, чи не так?


Тепер давайте відповімо на кілька запитань і дамо вам кілька рекомендацій. Якщо ви хочете роздрукувати контрольний список про те, як користуватися банкою на водяній бані, його можна знайти внизу цієї статті.

Які продукти підходять для консервування на водяній бані?

Консервування на водяній бані - це безпечний метод обробки продуктів з високим вмістом кислоти. До них відносяться більшість фруктів, мариновані продукти, джем або желе, фруктові соуси, наприклад, яблучне пюре.

Помідори - це особливий випадок, їх можна консервувати як під тиском, так і на водяній бані, залежно від вашого рецепту. У вашому рецепті має бути вказано, який спосіб використовувати. Детальніше про те, як консервувати помідори, читайте тут.

Деякі продукти вимагають консервування під тиском. Продукти з низьким вмістом кислоти, такі як будь-яке м'ясо та більшість овочів, повинні бути оброблені в консервній банці під тиском. Якщо ви консервуєте м'ясо або овочі, ця публікація не для вас. Вам потрібно дізнатися про консервування під тиском.

Під час процесу консервування на водяній бані відбувається кілька важливих речей:

 • Проникнення тепла: Коли банки кип'ятять, тепло проникає крізь вміст. Проникнення тепла вбиває або інактивує шкідливі речовини, такі як ферменти, пліснява, дріжджі та деякі бактерії. Час обробки рецепта має велике значення. Потрібно достатньо часу, щоб тепло проникло до центру банки, і весь вміст досягнув певної температури.
 • Стерилізація банок: Починати потрібно з чистих банок, але попередньо стерилізувати банки та кришки не потрібно, якщо час приготування вашого рецепту перевищує 10 хвилин. Кипляча вода також допомагає стерилізувати банки, вбиваючи будь-які мікроорганізми, що залишилися на поверхні банки.
 • Розширення та ущільнення: Під впливом тепла їжа та повітря всередині банок розширюються. Коли банки охолоджуються після обробки, повітря стискається, створюючи вакуумне ущільнення. Це вакуумне ущільнення запобігає потраплянню повітря, бактерій та інших мікроорганізмів, які можуть зіпсувати їжу.

Інші речі, які варто запам'ятати або які можуть вас зацікавити.

Регулювання висоти.

Усі хороші рецепти консервування повинні містити інформацію про тривалість обробки та поправки на висоту, які потрібно зробити. Час обробки залежить від висоти або висоти над рівнем моря, де ви перебуваєте. Це важливо, тому що вода кипить при різних температурах залежно від того, де ви живете. Чим вище ви піднімаєтеся над рівнем моря, тим більше часу витрачається на обробку. Ви можете дізнатися більше про це на сайтіз поправкою на висоту над рівнем моря тут. //www.simplycanning.com/altitude-adjustments/

Альтернативні каструлі для консервування на водяній бані

Найпоширеніше запитання, яке я отримую, стосується самої каструлі для консервування на водяній бані. Чи потрібна для цього спеціальна "водяна баня"? Я рекомендую придбати спеціалізовану каструлю для консервування. Є недорогі варіанти, які допоможуть вам почати, і вони значно полегшують витягування банок з води за допомогою ручок на решітці для консервування.

Традиційна консервна банка, яку ви бачите в багатьох статтях, - це чорна в цяточку. Як на зображенні вгорі цієї сторінки. Це недорогий спосіб почати роботу.

Можливо, ви також захочете перейти на каністру з нержавіючої сталі. Мені подобається моя. Її перевага в тому, що вона довговічніша і може використовуватися для приготування великих порцій, а також для консервування. Вона також може використовуватися як парова каністра.

Проте, хороша новина в тому, що ви можете почати з будь-якого глибокого горщика.

Вона має бути достатньо глибокою, щоб вода при закипанні покривала верхівки банок на 2-3 дюйми. Вона повинна мати якусь підставку, щоб банки не падали на дно банки. Підійде глибока каструля з решіткою для випікання на дні. Якщо потрібно, можна з'єднати кілька консервних кілець дротом, щоб сформувати підставку для каструлі непарного розміру.

А як щодо парового консервування?

Ви вже чули про парове консервування? Це чудовий альтернативний метод обробки, який замінює консервування на водяній бані. Він використовує менше води та часу, і мені це подобається. Якщо ви ще не чули про нього, перегляньте цю сторінку. Як користуватися паровою шафою.

Укладання банок

Чи знаєте ви, що можете складати банки на водяній бані? Єдине правило - це те, що всі банки повинні бути покриті 2-3 сантиметрами води при кипінні. І вам потрібно мати стійку між останніми банками. Це потрібно для того, щоб забезпечити стійкість банок. Я зробила відео-чат про те, як складати банки в консервній банці. //www.simplycanning.com/boiling-water-bath-canning/.

Поломка банки

Банки іноді б'ються. Найімовірнішою причиною може бути термічний шок. Поміщення холодних банок у киплячу банку. Щоб уникнути цього, тримайте банку гарячою... але не киплячою, коли ви додаєте банки. Це трохи вирівняє температуру, і ви зможете довести обидві банки до кипіння одночасно. Це не означає, що потрібно ставити банки в холодну воду. Банка має бути гарячою, щоб почати роботу.

Деякі інші причини можуть бути такими: тріщини на банках або банки штовхаються в консервній банці під час обробки. Переконайтеся, що ваші банки в хорошій формі і мають стійку, щоб утримувати банки в безпеці під час обробки.

Перелік продуктів, які можна консервувати у водяній бані

Нагадуємо, що для безпечного приготування на водяній бані необхідно вживати продукти з високим вмістом кислоти.

 • Джем, желе або інші солодкі намазки.
 • Рецепти засолювання: не тільки огірків!
 • Консервування фруктів

Поширені запитання

Чи потрібна кришка на консервній банці?

Не обов'язково накривати банку кришкою, але бажано це зробити. Кришка краще зберігає тепло. Вам потрібно буде підтримувати кипіння в банці протягом усього часу обробки. Кришка зробить нагрівання води до кипіння швидшим і ефективнішим, а також дозволить контролювати випаровування.

Скільки часу займає консервування на водяній бані?

Це залежить від продуктів, які ви готуєте. Деякі продукти обробляються протягом 10 хвилин, деякі - 30 хвилин і більше. Великі банки зазвичай обробляються довше, ніж маленькі. Час підготовки також буде різним. Варення і желе можуть зайняти деякий час, тоді як помідори можна приготувати досить швидко.

Чи занурюєте ви банки під час консервування на водяній бані?

Так, банки повинні бути повністю занурені в воду. При консервуванні під тиском або на пару банки не занурюються.

Те, що не можна консервувати на водяній бані.

Будь-яка їжа з низьким вмістом кислоти, тобто будь-яке м'ясо або овочі, або рецепт, який включає м'ясо або овочі. Мариновані продукти зазвичай добре переносять водяну баню. Наприклад, перевірені рецепти сальси містять додану кислоту, тому, навіть якщо в них є овочі, їх можна консервувати на водяній бані.

Контрольний список для друку

Вивести 5 з 2 голосів

Консервування на водяній бані

Консервування на водяній бані призначене для висококислотних продуктів, таких як фрукти, джем або желе, а також безпечних перевірених маринованих продуктів. Водяна баня - ідеальне місце для початківців, щоб відчути себе комфортно в домашньому консервуванні. Час підготовки 1 година година Варіюється 1 година година Загальний час 2 години година Курс: Висококислотні продукти Кухня: американська Вихід: 1 варіюється Автор: Шарон Петерсон

Обладнання

 • Консервування на водяній бані

Матеріали

 • Консервна банка з водяною банею
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Підйомник для банок, підйомник для кришок і воронка для консервування
 • Будь-які продукти з високою кислотністю, які ви хочете обробити фрукти, джем або желе, мариновані продукти

Інструкція

 • Наповніть банку водою приблизно наполовину. Почніть її нагрівати. Мета полягає в тому, щоб вона була гарячою, але не кипіла, коли ви наповнюєте банки. Ви хочете, щоб води було достатньо, щоб покрити банки, коли вони наповнені і знаходяться в банці. Тримайте під рукою чайник з гарячою водою на випадок, якщо вам знадобиться її доливати.
 • Вимийте і сполосніть банки та кришки (їх не потрібно стерилізувати). Зберігайте банки гарячими до використання. Найкраще поставити їх на підставку для консервування, підняту над водою, поки вона нагрівається.
 • Підготуйте та наповніть банки відповідно до інструкцій з консервування цього продукту. Не забувайте про належний простір над краями, видаляючи бульбашки, якщо це необхідно, протріть краї банок, надягніть кришки та кільця.
 • Помістіть наповнені банки в консервну банку. Продовжуйте, поки всі банки не будуть заповнені.
 • Опустіть банки у воду; якщо потрібно, додайте гарячої води, щоб банки були покриті приблизно на 2 дюйми. Накрийте банку кришкою, зробіть вогонь сильнішим і доведіть до кипіння.
 • Коли вода закипить, починайте обробку з цього моменту. Належний час обробки для вашої висоти над рівнем моря буде вказано у вашому рецепті. Чим вище ви живете, тим довше обробляйте. Переконайтеся, що вода залишається вище рівня банок. Додавайте гарячу воду за потреби.
 • Коли час обробки завершиться, вимкніть вогонь. Відкрийте кришку, щоб випустити пару (обережно, щоб вона не потрапила на обличчя або руки!) Зачекайте 5 хвилин. Підніміть решітку з банками над водою. Дайте їм відпочити ще 5 хвилин. Тепер вийміть банки. (За бажанням, ви можете почекати ще 5 хвилин, якщо вміст так сильно булькає, що витікає з банок).
 • Поставте банки на стіл, підстеливши під них товстий рушник, щоб захистити гарячу банку від холодного столу. Дайте їм спокійно охолонути до кімнатної температури. Рекомендується 12 годин. Не намагайтеся прискорити процес охолодження.
 • Коли вони охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність і зберігайте банки в прохолодному темному місці.

Примітки

Останнє оновлення: 29.10.2021

Збережіть це, щоб знайти пізніше!

Callie Howard

Автор Callie Howard