Консервування під тиском у каструлі швидкого приготування: можна?? чи не можна?? чому?

Я цілком розумію, що консервні банки під тиском можуть відлякувати. І я також розумію, чому люди хочуть використовувати каструлі швидкого приготування для консервування.

 • Для деяких людей каструля швидкого приготування здається менш лякаючою, ніж звичайна консервна банка під тиском.
 • Це також інструмент типу "встановив і забув". Не потрібно відстежувати жодних показників під час роботи.
 • Багато людей вже мають їх на своїх кухнях.
 • І, нарешті, вони можуть бути (але не завжди) трохи дешевшими, ніж купівля абсолютно нового скороварки під тиском.

Однак слід пам'ятати про аспект безпеки харчових продуктів. Які ризики консервування в горщику швидкого приготування? Чому це не найкращий спосіб зберегти улюблені продукти?

І наостанок я поділюся варіантом консервування, який може спрацювати в крайньому випадку, коли ви МОЖЕТЕ використовувати горщик швидкого приготування (хммм, це цікаво!).

Температура, необхідна для консервування під тиском.

Для новачків у домашньому консервуванні. Існує 3 способи обробки продуктів.

 • Консервування на водяній бані
 • Консервування на пару
 • Консервування під тиском

Кожен пункт у моєму списку вище має посилання на більш повне пояснення, якщо ви хочете дізнатися більше. Але якщо коротко....

Водяна баня і Консервування на пару Обидва призначені для продуктів з високим вмістом кислоти, таких як фрукти, джем або соління. Ці продукти не потребують тиску для належного збереження.

Консервування під тиском - Саме продукти з низькою кислотністю потребують консервування під тиском, коли люди хочуть використовувати каструлю швидкого приготування замість стандартної консервної банки під тиском. Це такі продукти, як овочі, все м'ясо і будь-яка їжа, що включає м'ясо і овочі (подумайте про суп або рагу).

Люди хочуть використовувати горщик швидкого приготування для консервування під тиском продуктів з низькою кислотністю. Але є проблеми, які ускладнюють це.

Консервування в горщику швидкого приготування

Іноді я відповідаю на питання, що "це не було протестовано", тому аспекти безпеки невідомі. Це не рекомендується просто тому, що це не було протестовано.

Однак.... У цьому випадку було проведено тестування. І воно показало, що ці типи електричних плит (включно з горщиками швидкого приготування) не досягають високих температур, необхідних для безпечного консервування.

Тестування каструлі швидкого приготування для домашнього консервування.

За даними Університету штату Юта, було проведено тестування, яке дійсно показало, що горщик швидкого приготування НЕ досягає фактичної температури, необхідної для безпечного консервування.

"Міністерство сільського господарства США (USDA) рекомендувало не використовувати електричні скороварки для консервування, і тепер у нас є власні дані, які показують, що вони просто не досягають високої температури, необхідної для безпечного консервування на наших висотах".

Університет штату Юта

Коли ви консервуєте продукти з низькою кислотністю, ви дійсно повинні звертати увагу на температуру. Температура, необхідна для зупинки ботулізму, становить 240-250 °С. І ця температура повинна підтримуватися протягом усього часу обробки, щоб гарантувати, що центр кожної банки і її вміст також досягають рівня безпеки.

Інформація про веб-сайт Instant Pot

На самому веб-сайті горщика швидкого приготування є графік, який показує, як нагрівання відбувається під час циклу приготування під тиском. А також фактичні температури приготування протягом циклу. (//instantpot.com/technology/how-electric-pressure-cookers-work/)

Спочатку спека досягає високої температури 253 градусів за Цельсієм, потім трохи знижується і коливається між 242 і 239 градусами.

Температура, необхідна для зупинки ботулізму, становить 240-250 °С. Ключовим моментом є те, що цю температуру потрібно підтримувати протягом певного часу, залежно від продуктів, які ви консервуєте.

Це означає, що нижчої температури 239 градусів недостатньо, щоб зупинити ботулізм.

Так, 242 і вище... але коли температура падає під час обробки, вам потрібно починати хронометраж заново.

Ви повинні підтримувати температуру вище 240 протягом усього часу обробки. На даний момент це неможливо з каструлею швидкого приготування.

Просто не існує способу забезпечити правильну обробку за допомогою того, як зараз працює скороварка. Вона призначена для приготування під тиском, а не для консервування.

Чи можна консервувати на водяній бані в каструлі швидкого приготування?

Саме в цьому випадку консервування в горщику швидкого приготування є можливим.

Бувають випадки, коли для консервування можна використовувати каструлю швидкого приготування. Пам'ятайте, що для водяної бані не потрібен тиск. Існує кілька вимог до консервування на водяній бані, а саме якщо ви можете зустрітися з цим можна використовувати будь-який горщик.

 • На дні вашої банки має бути стійка. Підставка може підійти для цього.
 • Банки повинні бути покриті водою на 1-2 дюйми, коли вона закипить. Виміряйте свою банку і перевірте, чи достатньо вона висока.
 • Ви повинні бути здатні підтримувати кипіння протягом усього часу приготування. Чи підтримує ваша каструля швидкого приготування кипіння? Чи вона циклічно піднімається і опускається, що впливає на кипіння? Спочатку протестуйте її, щоб перевірити, чи буде вона кипіти протягом усього часу приготування.

Я перевірила свою каструлю швидкого приготування, і вона відповідає всім вимогам. Отже, я можу консервувати на водяній бані, тому що все це можливо. Ви повинні перевірити свою модель, щоб переконатися, що все це можливо.

Чи можете ви використовувати каструлю швидкого приготування для закриття банок з варенням?

Як і в будь-якому іншому проекті з консервування на водяній бані, для безпечного консервування джему чи желе потрібно, щоб над банками було кілька сантиметрів води, щоб можна було підтримувати кипіння протягом усього процесу, і щоб під банками була решітка. Здається, що для цього чудово підійде каструля швидкого приготування.

Я протестувала свою каструлю швидкого приготування з цими двома банками води. У мене модель Instant Pot Duo Crisp Air Fryer.

Одна з цих банок - це банка для желе вагою 8 унцій, а інша - 2 унції. Для моєї каструлі швидкого приготування пінтові банки були б занадто високими. Але менші банки підходять, оскільки над ними залишається достатньо місця для пари дюймів води.

Я використовував функцію соте, яка нагріла воду до приємного кипіння. Кипіння підтримувалося без циклічних рухів вгору-вниз протягом приблизно 10 хвилин.

Отже, так, я б сказала, що можу безпечно обробляти банки з джемом або желе в цьому горщику швидкого приготування. Однак кожна модель горщика швидкого приготування відрізняється, тому, будь ласка, обов'язково перевірте свій горщик. Недоліком є те, що кількість банок обмежена.

Хоча може здатися, що можна використовувати каструлю швидкого приготування як водяну баню..... Насправді, на мою думку, було б набагато простіше просто використовувати велику каструлю, якщо у вас немає традиційної водяної бані.

Якщо ви використовуєте каструлю швидкого приготування для консервування джему, залиште кришку без кришки або просто поставте її злегка прочиненою. Ви не хочете, щоб тиск підвищувався.

Дві причини, чому люди дійсно хочуть використовувати свою каструлю швидкого приготування для домашнього консервування.

 • Залякування
 • Зручність

Користувачів можуть налякати консервні банки під тиском.

Отже, повернемося до можливостей консервування під тиском. Я знаю, що багатьох людей лякають консервні банки під тиском. Це великі старі каструлі з циферблатами та прокладками на кришці і .....тиск на газ!

Я хочу переконати вас, що їх НЕ варто боятися. Я хочу, щоб ви мали здорову повагу до ботулізму і до того, наскільки серйозною може бути ця хвороба.

Сучасні консервні банки під тиском мають всілякі функції безпеки. Домашнє консервування продуктів харчування зазнало значного розвитку з давніх часів. Манометри бувають різні, доступні як циферблатні, так і зважені.

Усі вони мають запобіжний клапан (я називаю його "могутня пробка" на своєму курсі з консервування під тиском).

Якщо ви боїтеся, ознайомтеся з цією статтею, яка пояснює, як працюють консервні банки під тиском, і розповідає про різні частини та їхні функції. -> Знання перемагає страх.

Ознайомтеся зі своїм обладнанням і почніть наповнювати свою комору.

Зручність - у вас вже є каструля швидкого приготування, чому б не скористатися нею?

Я знаю, що скороварки під тиском можуть бути дорогими, і у вас може виникнути спокуса спробувати каструлю швидкого приготування. Зрештою, вона у вас вже є, ви читали в Інтернеті, що нею можна користуватися. Але я тут, щоб сказати.... не пробуйте. Замість цього купіть собі скороварку і робіть все правильно.

Каструля швидкого приготування призначена для приготування під тиском, а не для консервування під тиском.

Попросіть друзів і родичів пошукати бляшанку в секонд-хендах. Дайте знати, що ви шукаєте. Можливо, хтось із ваших знайомих має бляшанку, яка припадає пилом на полиці, і буде радий віддати або продати її вам зі знижкою.

Скороварка чудово підходить для приготування вечері, але для консервування під тиском - не дуже.

Це чудовий інструмент для приготування фантастичних обідів! Але для домашнього консервування - ні.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи перевіряє USDA консервні банки під тиском?

Наскільки мені відомо, Міністерство сільського господарства США НЕ тестує конкретні марки консервних банок. Вони дають поради щодо безпечної обробки. Тестування, про яке йдеться в цій статті, проводилося на електричних скороварках. Instant Pot - це просто марка електричної скороварки.

Чи схвалені електричні скороварки Міністерством сільського господарства США або Національним центром домашнього консервування продуктів харчування?

Знову ж таки, наскільки мені відомо, це не так. На мою думку, незабаром може настати день, коли з'явиться електрична консервна банка під тиском, яка відповідатиме рекомендаціям Міністерства сільського господарства США. Електрична консервна банка під тиском Presto є ймовірним кандидатом, і у мене є своя думка щодо цього питання.

Але це лише моя думка... цього ще не сталося. Сподіваюся, що скоро станеться!

Ресурси

 • //nchfp.uga.edu/how/general/food_pres_temps.html
 • //extension.usu.edu/news_sections/home_family_and_food/electric-pressure-cooker-and-canning
 • //instantpot.com/technology/how-electric-pressure-cookers-work/
 • //nchfp.uga.edu/publications/nchfp/factsheets/electric_cookers.html

Закріпіть це, щоб знайти пізніше!

Callie Howard

Автор Callie Howard