Приступаючи до процесу консервування продуктів, багато хто задається питанням: "Що саме мені потрібно?".

Перш ніж ви наповните свою першу банку або скористаєтеся домашніми рецептами консервування від прабабусі, важливо зрозуміти науку про те, що ви робите.

Ви повинні розуміти, як працює консервування як метод збереження продуктів харчування. Вивчення цих основ допоможе відповісти на багато майбутніх запитань, а також на початкове питання "Що мені потрібно?".

Ця сторінка містить:

  • Наука, що стоїть за консервуванням продуктів харчування: хімічні зміни та мікроорганізми
  • Як переробка зупиняє псування продуктів харчування
  • {FAQ} Які продукти можна консервувати?
  • {FAQ} Чи безпечно консервувати їжу?
  • Самостійна перевірка безпечності консервних продуктів...

Наука, що стоїть за консервуванням продуктів харчування: хімічні зміни та мікроорганізми

При домашньому консервуванні продуктів слід пам'ятати про два типи псування: хімічні зміни та мікроорганізми.

Хімічні зміни

* Ензими спричиняють процес розкладання в продуктах харчування. Він починається, як тільки їжа зібрана Ензими - ось чому так важливо вживати свіжі, щойно зібрані продукти.

* Окислення відбувається, коли фрукти піддаються впливу повітря. Це викликає побуріння таких фруктів, як яблука або груші Якщо ви не будете обережними, це може призвести до того, що ваші плоди будуть виглядати дуже непривабливо.

Мікроорганізми

* Дріжджі - основна причина бродіння та утворення бульбашок.

* Цвіль. Це зелена, пухнаста речовина, з якою ми всі знайомі. Вона росте в широкому діапазоні продуктів і умов.

* Бактерії - це те, що викликає Ботулізм . Ботулізм - дуже серйозний вид харчового отруєння Вона процвітає в середовищі з низькою кислотністю і без кисню. Ця бактерія гине тільки при дуже високих температурах понад 240 градусів F. Ці температури досяжні під тиском, але НЕ в середовищі з високою кислотністю. консервну банку на водяній бані.

Повторіть: Консервування їжі в консервній банці під тиском зупиняє ботулізм, а консервування в киплячій водяній бані - ні. Ботулізм є серйозним, але таким, якого можна уникнути, ризиком при консервуванні низькокислотних продуктів.

Як переробка зупиняє псування продуктів харчування

Під час обробки, коли вміст банки закипає, продукти перестають псуватися, а кисень виводиться з банки. Після охолодження банки вміст стискається, а кришка щільно закривається, утворюючи герметичність. Це запобігає подальшому забрудненню свіжопростерилізованих продуктів всередині банки.

Пам'ятайте, що консервування продуктів на киплячій водяній бані НЕ запобігає ботулізму. Однак воно запобігає утворенню дріжджів і плісняви, окисленню та дії ферментів у продуктах з високою кислотністю.

Всі фрукти є висококислотними продуктами. Начинки для пирогів , джеми, желе та фруктові спреди (такі як яблучне масло ) входять до цієї групи.

Мариновані продукти мають кислоту, додану під час приготування, зазвичай у вигляді оцту або лимонного соку. Сальса, деякі приправи, включаючи кетчуп і соус барбекю, а також соління кропу Оскільки кислота додається в процесі приготування, вони також вважаються продуктами з високим вмістом кислоти.

При обробці банок на киплячій водяній бані досягається температура близько 212 градусів F. Цієї температури достатньо, щоб запобігти утворенню будь-яких дріжджів або плісняви, а також зупинити дію ферментів.

Консервування під тиском - запобігає появі дріжджів, плісняви та окисленню. Зупиняє дію ферментів. Найважливіше - зупиняє ботулізм.

Овочі і м'ясо Ботулізм процвітає в низькокислому середовищі з низьким вмістом кисню. Для того, щоб безпечно зберігати низькокислотні продукти, необхідний тиск.

Як і в гарячій водяній бані, процес передбачає нагрівання продуктів, щоб стерилізувати їх і зупинити будь-які фактори псування. Після того, як банки зняті з вогню, продукти охолоджуються і стискаються. Коли їжа охолоджується, вона притискається до кришки, утворюючи герметичність. Таким чином, ваші продукти захищені від подальшого забруднення.

Різниця між цими двома методами консервування полягає в кількості тепла, що виділяється. консервний балончик під тиском виробляє набагато більше тепла. І пам'ятайте, що ботулізм можна запобігти лише при дуже високих температурах.

Поширені запитання та поради щодо консервування харчових продуктів

Які продукти можна консервувати?

Фрукти, овочі та м'ясо можна консервувати. Однак є продукти, які не можна консервувати, зокрема молочні продукти, зернові та м'ясні напівфабрикати. Іноді ви також можете натрапити на фрукти або овочі, які потребують спеціальних інструкцій (наприклад, Азіатські груші вимагають додавання лимонного соку, тоді як гарбуз слід консервувати шматочками, а не пюре).

Чи безпечно консервувати їжу?

Так! Консервування їжі є напрочуд безпечним, якщо ви дотримуєтесь належних інструкцій та перевірених рецептів. Я не хочу відмовляти вас від консервування або викликати у вас страх перед ним. Це не мій намір. Консервувати їжу насправді досить легко, як тільки ви звикнете. Єдине застереження полягає в тому, що ви повинні дотримуватися перевірених рецептів, щоб гарантувати, що ваша їжа залишиться максимально безпечною. 🙂

Самостійна перевірка безпечності консервних продуктів...

Подумайте над цим твердженням... "Моя бабуся використовувала киплячу водяну баню і варила овочі та м'ясо дуже довго. Це робило їх безпечними для вживання в їжу".

Правда чи ні? Чому?

Відповідайте самі собі, а потім прокрутіть вниз, щоб знайти мою відповідь.

Неправда - Усі овочі та м'ясо піддаються ризику зараження ботулізмом. Консервування їжі в консервній банці під тиском - єдиний спосіб гарантувати, що ботулізм буде зупинений. Висока температура зупиняє ботулізм, а тепло, що утворюється на киплячій водяній бані, - ні.