Наша сьогоднішня тема - джеми та желе з низьким вмістом цукру (а також джеми та желе без цукру).

Не зрозумійте мене неправильно, я люблю консервувати варення з низьким вмістом цукру. Кілька років тому я експериментувала з варенням без цукру і виявила, що моя сім'я віддає перевагу цукру. Сьогодні ми зменшуємо кількість цукру замість того, щоб повністю виключити його з варення.

Я вважаю, що це приправа, а не те, що можна їсти ложкою, тому я задоволена меншою кількістю цукру.

Але все ж є одна річ, яку слід знати про консервування варення з низьким вмістом цукру...

Пастка джемів та желе з низьким вмістом цукру

У чому пастка? Варення з низьким вмістом цукру та без цукру не зберігається так довго!

При приготуванні джемів і желе цукор виступає в ролі консерванту. Є варіанти приготування продукту з меншим вмістом цукру, але він просто не зберігається так довго на полиці або в холодильнику.

Зазвичай рекомендується використовувати домашню консервацію протягом року. Це пов'язано з тим, що після першого року якість починає погіршуватися.

Більшість продуктів, якщо вони були правильно законсервовані і не мають жодних ознак псування чи пошкоджених пломб, можуть зберігатися довше року. (Вам просто потрібно скласти план, як використати їх після першого року).

Особисто мені зручно використовувати варення, якому 2-4 роки, просто тому, що в ньому дуже багато цукру, і у мене ніколи не виникало проблем з використанням варення такого віку. Багато людей зберігають його ще довше.

Зберігання варення з низьким вмістом цукру на полиці

Однак, експериментуючи з варенням з низьким вмістом цукру/без цукру, я виявила, що воно не зберігається в банці так довго. Продукти починають псуватися, як ви можете бачити по зміні кольору на фотографіях (це місце, де продукти окислилися у верхній частині банки).

Я робила персиково-ананасове варення 4 роки тому, і тепер воно трохи потемніло на верхній частині банки. Якість не така хороша, і я знаю, що моя сім'я, ймовірно, не буде його вживати, тому що воно виглядає непривабливо. На майбутнє, я не повинна робити так багато за один раз. У мене також була така проблема з медовим персиком і персиком з низьким вмістом цукру. Варення без цукру може бути навіть більш вираженим.

З огляду на це, готуйте джем/желе лише на кілька років, знаючи, що він не буде довго зберігатися.

Зберігання варення з низьким вмістом цукру в холодильнику

Після відкриття варення з низьким вмістом цукру також не зберігається так довго в холодильнику. Коли ви відкриваєте банки з повним вмістом цукру, воно зберігається кілька тижнів. Але я помітила, що варення з низьким вмістом цукру/без цукру починає пліснявіти і псуватися набагато швидше.

Коли я відкриваю баночку, то намагаюся пам'ятати, що її потрібно використати за тиждень-два.

Я все ще люблю і рекомендую варення з низьким вмістом цукру/без цукру і желе. Просто не робіть його занадто багато... або у великих банках. Оскільки мої діти виросли, і у нас вдома лише троє людей, а варення ми все одно не їмо багато, я використовую дуже маленькі баночки.

Пектин для варення без цукру

Якщо ви збираєтеся зварити джем з низьким вмістом цукру і хочете використовувати пектин, я настійно рекомендую пектин Pomona's Pectin. Будь-який продукт Ball теж підійде, але він містить декстрозу, тому все залежить від того, наскільки чистий джем ви хочете створити без цукру.

Пектин Помони

Пектин Pomona - для тих, хто хоче зменшити кількість цукру в консервуванні! Розроблений для роботи з дуже низькою кількістю підсолоджувача, він ідеально підходить для приготування джемів та желе з низьким вмістом цукру.

Інші пов'язані сторінки:

Заміна меду на цукор Консервування зі сплендою Приготування джемів та желе

Сторінка востаннє оновлена: 16.06.2021.

Callie Howard

Автор Callie Howard