Зневоднення харчових продуктів використовувалося протягом століть як спосіб збереження швидкопсувних продуктів, таких як м'ясо, фрукти і овочі Спочатку їх залишали на сонці або підвішували біля сухого тепла, наприклад, біля відкритого вогню.

Ви все ще можете це робити, але в наш час той самий процес можна здійснити набагато простіше за допомогою електричного дегідратора для харчових продуктів. Слава Богу!

Іноді я зневоднюю продукти, висячи на сонці. Мій дуже крутий чоловік вивчає плани побудови сонячного дегідратора для мене... (хіба ви не бачите, як я потираю руки від радості!)

До тих пір я люблю свій електричний дегідратор для їжі!

Ця сторінка містить:

  • Вибір найкращого харчового дегідратора для ваших потреб
  • Потік повітря
  • Великий чи маленький дегідратор для їжі? Що вам потрібно?
  • Вентилятор чи ні на дегідраторі?
  • Який тип харчового дегідратора ви використовуєте?

Як вибрати найкращий дегідратор для харчових продуктів для ваших потреб

На ринку існують різні типи дегідраторів, тому знайти той, що відповідає вашим потребам, буде нескладно. Ознайомтеся з оглядом харчових дегідраторів тієї марки, яку ви розглядаєте. Наприклад, людині, яка живе одна, не потрібен комерційний дегідратор, так само як людина, яка планує заповнити комору для зберігання, буде шукати щось трохи більше.

Потік повітря

Що стосується потоку повітря в харчових дегідрататорах, то існує два основних типи дегідраторів: з вертикальним потоком повітря і з горизонтальним потоком повітря.

  • Вертикальний осушувач повітряного потоку може мати вентилятор у верхній або нижній частині пристрою.
  • Горизонтальний осушувач повітряного потоку має вентилятор, розташований на задній стінці приладу. Це забезпечує більш рівномірне нагрівання по всьому приладу, і часто відбувається менше змішування смаків між різними типами продуктів, коли різні продукти зневоднюються одночасно.

Між двома різними вертикальними типами, версія з нижнім вентилятором забезпечує кращий розподіл тепла по всьому блоку; також вважається, що ця версія краще розподіляє тепло, ніж модель з горизонтальним потоком повітря через той простий факт, що тепло піднімається вгору.

Однак пристрій з вентилятором внизу має один великий недолік. Той факт, що вентилятор розташований внизу, означає, що чистити пристрій важче, оскільки під час зневоднення їжі вона буде капати в нього. Пристрій з вентилятором, розташованим вгорі, уникає цієї проблеми, але при підвищенні температури верхній лоток з їжею буде висихати швидше, ніж решта в приладі.

Великий чи маленький дегідратор для їжі? Що вам потрібно?

Для тих, хто вважає, що їм не знадобиться повнорозмірна модель постійно, можливо, більше підійде штабельна модель. Вона часто поставляється зі знімними лотками, так що якщо потрібно зневоднити лише невелику кількість їжі, то інші рівні лотків можна зняти, що робить її більш ефективною як з точки зору часу, так і з точки зору економії енергії.

Якщо потрібно зневоднити більшу кількість продуктів, просто додайте додаткові лотки в міру необхідності. Вентилятор на цьому типі приладів часто знаходиться внизу.

Коробчасті дегідрататори зазвичай також мають знімні полиці, але сам блок набагато жорсткіший. Вентилятор на цьому типі дегідрататора часто знаходиться в задній частині або внизу блоку.

Вентилятор чи ні на дегідраторі?

Існують також пристрої, які взагалі не використовують вентилятори; це моделі конвекційного типу зневоднення. Нагрівач у них завжди знаходиться внизу і працює за рахунок тепла, яке м'яко проникає крізь їжу і висушує її.

Використання кожного типу приладів має як плюси, так і мінуси. Тепловентилятори ризикують втягувати сміття ззовні і видувати його на їжу всередині, хоча вони виконують свою роботу набагато швидше. Конвекційні прилади працюють тихіше і не споживають багато енергії.

Який тип харчового дегідратора ви використовуєте?

Натисніть тут, щоб прочитати про мій комерційний дегідратор Cabela.

Очевидно, що я не міг особисто використовувати всі моделі та бренди, що існують на ринку. Я особисто використовую і люблю свій комерційний дегідратор Cabela's Commercial Dehydrator.

І я позичила у подруги дегідратор Excaliur, щоб спробувати його. Вона обожнює свій. Я спробувала і так... мені теж подобається. Огляд харчового дегідратора Excalibur тут.

Зберегти, щоб знайти пізніше

Callie Howard

Автор Callie Howard