Дізнайтеся, як запобігти розшаруванню та спливанню томатів.

Коли проект консервування томатів йде не так, як планувалося. Дізнайтеся про найпоширеніші проблеми, які можуть виникнути, і як їх уникнути. Практичні рішення та поради.

  • Уникайте плаваючих помідорів
  • Уникайте відділення томатів
  • Уникайте втрати рідини

Переконайтеся, що ваші консервовані помідори ідеально збереглися.

Помідори - це один з продуктів, який можна консервувати на водяній бані або під тиском. Дотримуючись інструкцій, обов'язково звертайте увагу на те, який метод ви використовуєте. Використовуйте правильний час та/або тиск і обов'язково підкислюйте ці банки.

Чому помідори розділяються після консервування?

Іноді помідори розділяються на шари під час консервування. Це може статися з томатним соком, соусом або просто з консервованими помідорами. Це залежить від способу підготовки та приготування, який впливає на поділ на шари.

Коли помідори розрізають або подрібнюють перед нагріванням, активується фермент, який розщеплює природний пектин, що міститься в помідорах.

Пектин? Я завжди думав, що це фрукт? Я ніколи не думав, що в помідорах є пектин, але він є. Помідори - це насправді фрукт. Багато людей автоматично вважають їх овочами, тому що вони не такі солодкі, як інші фрукти.

Цей ферментний розпад призводить до того, що тверді частинки томатів відокремлюються від соку. В результаті помідори плавають, а на дні банки з'являється прозорий "томатний сік".

При подрібненні або пюріруванні томатів для соусу або соку може статися так, що тверді частинки томатів спливуть догори, а на дні залишиться прозорий "томатний сік".

Таке розділення не є шкідливим чи небезпечним, це лише косметичний момент. Шари помідорів легко змішаються назад, коли ви будете готові їх використати.

Як не дати цілим або нарізаним помідорам розпливатися.

Цілі помідори можуть бути упаковані гарячим способом або сирими.

  • Гаряча упаковка - їжа готується перед фасуванням у банки.
  • Сира упаковка - продукти розфасовані в банки сирими.

Обидва способи пакування банок обробляються або на водяній бані, або в автоклаві під тиском.

На цьому зображенні банка праворуч - це сира упаковка, в якій помідори краще тримають форму, а банка ліворуч - це гаряча упаковка, яка набагато пікантніша.

Дві літри помідорів. Гарячі - зліва, сирі - справа.

Сирі пакувальні помідори, швидше за все, попливуть.

Якщо ви консервуєте звичайні помідори, цілими або нарізаними, розшарування більш ймовірне в сирій упаковці. Це просто природа методу.

Я хочу пояснити, що сира упаковка не означає, що ви не обробляєте банки. Сира упаковка просто означає, що ви наповнили банку без попереднього приготування або нагрівання помідорів. Ви все одно будете обробляти банки або на водяній бані, або в консервній банці під тиском.

У сирих помідорах не завжди можна уникнути розшарування, оскільки ви не варите помідори спочатку. Це нормально, коли помідори плавають. У них багато повітря, і дія ферментів не зупиняється так швидко, як при нагріванні помідорів відразу після розрізання.

Пам'ятайте, що фермент, який викликає поділ, зупиняється, коли помідори нагріваються. Ви не нагріваєте помідори спочатку, коли пакуєте сирими.

Ти можеш мінімізуйте розшарування, заповнюючи банки якомога більшою кількістю томатів Використовуйте свіжі тверді помідори, трохи притисніть їх, щоб випустити власний сік і наповнити банку.

Запобігти розшаруванню помідорів за допомогою гарячого пакету.

Замість цього ви можете використовувати гарячий пакет. Гарячий пакет просто означає, що ви нагріваєте помідори перед тим, як покласти їх у банки. Це зменшить поділ, оскільки помідори спочатку готуються. Але тоді ваші помідори будуть дуже м'якими (як соус), коли ви відкриєте банку. Це не погано, але просто по-різному. Це залежить від того, що ви хочете отримати в кінцевому підсумку.

Особисто я обираю гарячу упаковку. Сирі упаковані помідори мало чим відрізняються від гарячої упаковки. Це не те ж саме, що взяти помідор і нарізати його для салату.

Тушковані помідори - це рецепт, який є гарячою заготовкою. Я ніколи не робила їх окремо в банках.

Сирі пакетні помідори у власному соку, без додавання води.

Деякі рецепти консервування передбачають додавання води в банки з помідорами. Це абсолютно безпечні перевірені методи з використанням води, але якщо ви хочете уникнути спливання помідорів, не використовуйте їх. Додаткова вода збільшує ймовірність того, що помідори попливуть.

Замість цього використовуйте рецепти консервування, які передбачають сиру упаковку і просто помідори у власному соку.

Ви покладете помідори в банку і трохи притиснете, щоб наповнити банку природним соком помідорів. Сира упаковка просто означає, що помідори покладені в банку сирими і необробленими.

Примітка - додавання води змінює рівень рН і час обробки відрізняється від часу обробки томатів у власному соку. Переконайтеся, що час обробки залежить від обраного вами методу. Я рекомендую використовувати тільки томати і натуральні соки.

Як не дати томатному соку або соусу розшаруватися.

Томатний сік або соус також може відокремитися, якщо ви його не підігрієте. Він буде рідким, без шматочків помідорів, але дно буде прозорим. Я називаю його "томатним бульйоном".

Хитрість у запобіганні цьому полягає в тому, як ви готуєте сік або томатний соус. Якщо ви нагріваєте помідори відразу після розрізання або подрібнення, поділ буде зведено до мінімуму.

Цей спосіб працює і для томатного овочевого соку.

Вся справа в тому, як ви його готуєте.

Вимийте та обріжте всі побиті або пошкоджені місця на помідорах. Розріжте деякі помідори на четвертинки. Покладіть шар помідорів у каструлю та доведіть до кипіння. Роздавіть помідори, щоб вони пустили сік.

Коли перший шар помідорів дійде до кипіння, наріжте решту помідорів і поступово додайте їх у каструлю. Не додавайте занадто швидко. Підтримуйте кипіння в каструлі, поки працюєте.

Коли помідори нагріваються, дія ферментів призупиняється, і ви зможете зменшити їх розшарування у своєму рецепті консервування пізніше.

Деякі інші причини поділу томатів.

Перезрілі плоди можуть легше відділятися один від одного. Пектин починає природним чином руйнуватися, коли плоди перезрівають. Ви повинні використовувати стиглі, але не перезрілі помідори.

Занадто довга обробка може призвести до розшарування помідорів.

Обробка довше, ніж потрібно, може спричинити розшарування. Я кажу це несміливо, тому що не хочу, щоб ви використовували це як привід скоротити час обробки. Використовуйте перевірений рецепт, як написано. Не потрібно обробляти довше, але й не скорочуйте час.

Обробка при занадто високих температурах може призвести до розшарування.

Обробка при занадто високій температурі також може спричинити проблеми з розшаруванням у ваших домашніх консервованих помідорах. І, як і в попередньому коментарі, не використовуйте це як виправдання для використання меншої ваги, ніж рекомендовано. Домашнє консервування повинно проводитися правильно. Просто зробіть все можливе, щоб підтримувати тиск у вашій консервній банці на належному рівні. Якщо це рецепт з водяною банею, просто дотримуйтесь інструкцій, як написано в тексті.(за умови, що у вас є перевірені напрямки)

Втрата рідини в томатах - це облом.

Втрата рідини - ще одна проблема, з якою стикаються деякі люди. Коли це трапляється, ви втрачаєте рідину в банках і в результаті отримуєте лише півбанки помідорів. Рідина витісняється через ущільнення під час обробки. Що сталося?

Втрата рідини - це прикро, але не завжди небезпечно. Якщо втрата незначна, то ваші банки ще придатні для зберігання. Якщо ж вона дуже велика (втрачено більше половини банки), то банки слід зберігати в холодильнику і використати їх якнайшвидше.

Існує три найпоширеніші причини втрати рідини, але існує багато можливостей.

  1. Ви занадто швидко вийняли банки з банки після обробки. Вам потрібно дати банкам поступово знизити температуру і тиск. Це більш характерно для консервування під тиском.
  2. Ви допустили коливання тиску в консервній банці під час переробки. Коливання температури або тиску спричиняють коливання тиску в самих банках, що може виштовхнути рідину під кришки і вилити її з банки.
  3. Ви пакуєте помідори сирими. Подібно до сепарації, втрата рідини просто має тенденцію відбуватися більше в сирому пакуванні.

У цій статті я докладніше розповіла про втрату рідини у ваших банках для всіх типів консервування. Це стосується не лише помідорів. Це може статися з будь-якими продуктами. Частіше це трапляється з консервними банками під тиском, але й у проектах з водяною банею також іноді виникають такі проблеми.

Список всіх рецептів консервування томатів.

Всі наші рецепти томатів можна знайти на цій сторінці. У нас є сира упаковка, томатний соус, соус для спагетті, тушковані томати, кетчуп та багато іншого...

Поширені запитання

Чи небезпечна сепарація у ваших банках з домашніми консервованими помідорами?

Ні, це не небезпечно. Розділення є лише косметичним. Немає жодних проблем з безпекою. Після того, як банки повністю охолонуть, ви можете перевернути банку, щоб знову змішати соки, якщо хочете. Швидше за все, вони просто знову розділяться, коли відстояться.

Чи можу я струсити банку, щоб перемішати помідори?

Так, ви можете струсити банку, щоб перемішати вміст і усунути розшарування. Зазвичай для цього достатньо перевернути банку. Майте на увазі, що вміст, швидше за все, знову розділиться, коли він відстоїться.

Мої помідори втратили багато рідини в банках. Це тому, що вони розділилися і осіли?

Втрата рідини - це інша проблема, і вона може статися як з помідорами, так і з іншими продуктами. Про деякі з причин я писав тут.

Ресурси:

//extension.umn.edu/preserving-and-preparing/food-preserving-and-canning-troubleshooting-guide#fruit-or-tomatoes-float-or-separate-from-liquid-110464

Деякі інші статті про консервування томатів

Простий посібник з консервування томатного соусу Консервування помідорів: під тиском або на водяній бані. Як консервувати томатний соус Порада: дайте соусу відстоятися

Закріпіть це, щоб знайти пізніше!

Callie Howard

Автор Callie Howard