Я часто отримую запитання від людей, які запитують про повторне консервування продуктів, куплених у магазині. Особливо, коли вони куплені у великих банках, розміром з 10-літрову банку.

Зелена квасоля, помідори, кукурудза, фрукти та інші продукти можна придбати у великих банках за дешевшою ціною, ніж у менших, індивідуальних банках.

Іноді ви не можете використати їжу одразу, але вона коштує дешевше, якщо купувати її таким чином. Тож здається логічним, що повторне консервування заощадить гроші. Але чи хороша це ідея? Чи безпечна? Чи справді це економно?

Можливо, вам подарували кілька таких бляшанок, або ви просто знайшли дуже гарну річ. Що ви з нею робите?

Ця сторінка містить:

  • Цитата від NCHFP щодо повторного консервування харчових продуктів
  • Повторна обробка призведе до пересмаженої їжі
  • Чи дійсно повторне консервування економить гроші?
  • Так що ж мені робити з усім цим зайвим?!

Цитата від NCHFP щодо повторного консервування харчових продуктів

Оскільки це питання, з яким дехто з вас може не погодитися, я вирішив процитувати Національний центр домашнього консервування продуктів харчування. Це організація, яка має можливості для перевірки безпеки харчових продуктів. Ви можете погоджуватися або не погоджуватися... Я не проти. Але саме звідси беруть початок мої пропозиції. Вони піднімають деякі важливі питання.

NCFHFP - "У нас немає безпечних перевірених процесів для цього. У деяких випадках спосіб розподілу тепла по банці під час консервування буде дуже відрізнятися, якщо ви починаєте з уже консервованої/приготованої їжі, ніж зі свіжої.

Надмірно розм'якшені продукти будуть щільніше укладатися в банку або розташовуватися по-іншому, а час обробки, рекомендований для свіжих продуктів, буде недостатнім для вже консервованих продуктів.

Недостатня обробка може призвести до харчових захворювань або, як мінімум, до псування і втрати продукту. Ви точно не можете просто перекласти їжу і "закрити" банку. Вам знадобиться певна термічна обробка, яка знищить будь-які організми, перенесені з їжею".

Джерело - //nchfp.uga.edu/questions/FAQ_canning.html#32

Інструкція з консервування стручкової квасолі

Наприклад, стручкова квасоля м'яка в консервованому вигляді. Ви зможете вмістити набагато більше в банку. Коли ви консервуєте її вдома зі свіжої, у вас є можливість консервувати її сирою або спочатку бланшувати, а потім гаряче консервувати.

Навіть гаряче упакована стручкова квасоля лише бланшується... вже консервована стручкова квасоля буде набагато м'якшою, і її можна буде легше упакувати в банку. Цей товстіший продукт може означати, що в оригінальній інструкції з консервування може не вистачити часу, щоб донести тепло до центру банки. Таким чином, ризик недостатньої обробки є вищим.

Повторна обробка призведе до пересмаженої їжі

Їжа буде пересмажена!

Коли ви відкриваєте бляшанку в магазині, ви піддаєте їжу впливу повітря і псуючих речовин. Ви втрачаєте герметичне середовище, і фактично починаєте все спочатку.

Їжа, яка потрапляє у ваші банки, вже приготована і м'яка. Навіть якщо вона вже приготована, вам все одно доведеться використати весь час обробки. Двічі обробляючи, ви отримаєте кашоподібну, неапетитну їжу.

Чи дійсно повторне консервування економить гроші?

Якщо додати час, який ви витрачаєте на розлив продуктів, вартість банок і кришок, енергію, яку ви витрачаєте на роботу консервного заводу, час на переробку... чи справді ви так багато економите?

Я за те, щоб бути економною. Я вважаю себе досить ощадливою і роблю покупки з розумом, не витрачаючи жодної копійки свого бюджету на їжу. Але, мабуть, я не впевнена, що економія буде настільки великою.

Час цінний для зайнятої жінки (або чоловіка!). Я знаю, що ми любимо консервувати, але, чесно кажучи... якщо це не економно, у мене є багато інших справ, які я можу зробити зі своїм часом.

Так що ж мені робити з усім цим зайвим?!

Сплануйте свій раціон таким чином, щоб часто вживати цей вид їжі, а зайві продукти зберігайте в холодильнику. Або зробіть кілька заготовок у морозильній камері, де ви приготуєте кілька страв і заморозите їх.

Інший варіант - відкрити банку, використати першу порцію, а потім заморозити решту порціями.

Тому моя остання рекомендація - не робіть цього. Повторне консервування магазинних продуктів не було перевірено на безпеку, я не впевнена, що це допоможе вам заощадити, їжа може вийти неапетитною, а заморозити її так просто.