Каструля для консервування на водяній бані - це спеціалізований посуд, який використовується для домашнього консервування продуктів харчування. Її можна використовувати тільки при обробці висококислотних продуктів методом водяної бані. До висококислотних продуктів відносяться фрукти, джеми, желе, маринади і сальси.

Консервування на гарячій водяній бані - це метод консервування продуктів, при якому ви наповнюєте банки обраними вами продуктами, занурюєте їх у гарячу воду і доводите до кипіння протягом певного часу. Під час процесу банки герметично закриваються. Це гарантує, що ваші продукти будуть безпечними для зберігання на полиці і готовими до споживання, коли ви забажаєте.

Розмір водяної бані для консервування

Консервний бак на водяній бані буде достатньо глибоким, щоб повністю занурити наповнені банки. Вода закипає і циркулює навколо банок, ефективно нагріваючи їх до температури, яка збереже продукти.

Більшість з них вміщують 7 квартових банок або 9 пінтових банок, але деякі трохи менші, а є й дуже великі версії, які вміщують 9 квартових банок (див. мою історію внизу сторінки).

Ви можете зустріти різні назви каструлі для консервування, наприклад: каструля для водяної бані, кип'ятильник або каструля для гарячої води - всі вони слугують одній меті.

Є кілька стилів на вибір. Але якщо у вас немає спеціалізованої каструлі, не хвилюйтеся! Ви можете використовувати будь-яку глибоку каструлю, яка є на вашій кухні. На цій сторінці я надам кілька порад щодо її заміни.

Спершу поговоримо про два популярні варіанти: старомодний гранітний посуд для консервування та консервування на водяній бані з нержавіючої сталі.

Гранітний посуд для водяної бані з водяною банею:

Традиційним вибором є контейнер для посуду з плямистого граніту (як на фото вище). Це доступний варіант для початку роботи.

Гранітні банки добре відомі і зазвичай з'являються на багатьох ностальгічних зображеннях консервування. Зазвичай вони чорного або темно-синього кольору з плямистим емалевим покриттям. Це чудові недорогі банки, з яких можна почати.

Майте на увазі, що він може прослужити не так довго, як інші банки, оскільки схильний до сколів та іржі. Якщо ви шукаєте щось більш довговічне, розгляньте банку з нержавіючої сталі, про яку я розповім далі. Але гранітний посуд може бути недорогим способом почати.

Консервний бак з нержавіючої сталі на водяній бані

Натисніть, щоб дізнатися більше про водяні бані з нержавіючої сталі

Версія з нержавіючої сталі - мій перший вибір. Виготовлена з міцної нержавіючої сталі, вона стійка до іржі та корозії і служить набагато довше, ніж гранітний посуд. Так, вона, ймовірно, матиме дещо вищу ціну, але, на мою думку, це не так вже й багато і варте інвестицій.

Ще одна перевага каструлі з нержавіючої сталі полягає в тому, що вона багатофункціональна. Ви можете використовувати її для консервування, приготування великих порцій, бланшування або інших цілей.

Парова каністра

Консервування на пару - альтернатива водяній бані. Для більшості рецептів з високим вмістом кислоти ви можете використовувати паровий консервний балончик як альтернативу водяній бані.

Якщо ви віддаєте перевагу більш швидкій та енергоефективній альтернативі, паровий консервний автомат - чудовий варіант.

Традиційно паровий контейнер виготовляється з легкого алюмінію. Він має неглибоку основу з вбудованим резервуаром для води, стійку для зберігання банок і високу куполоподібну кришку. Коли вода в основі нагрівається, вона виробляє пару, яка циркулює навколо банок, нагріваючи їх до необхідної температури для консервування.

Існують банки з нержавіючої сталі, які можна використовувати як парові. Дізнайтеся, як готувати на пару, і знайдіть інформацію про ці два типи парових банок тут.

Електрична водяна баня для консервування

Електричний консервний баняк на водяній бані - це велика каструля з вбудованим електричним нагрівальним елементом на дні. Він також має регулятори температури, таймери та функції безпеки. Це чудова новина для людей, які мають плити зі скляним верхом, які не підходять для консервування. Або для тих, хто не має плити на даний момент. (Як я!) Ми можемо використовувати електричний консервний баняк для переробки продуктів з високою кислотністю.

Використовуйте їх так само, як водяну баню, але ви будете вмикати її в мережу, щоб довести до кипіння. Повні інструкції повинні бути включені в інструкцію.

У мене є електрична водяна баня Ball Elite, і вона чудово справляється з консервуванням на відкритому повітрі, поки моя кухня будується.

Стійка для водяної бані для консервування:

Я вже кілька разів згадувала про підставку. Вона має йти в комплекті з будь-якою новою консервною банкою. Зазвичай вона має ручки, які слугують одночасно вішалками, щоб вішати банки збоку від каструлі.

Вона висить з боків консервної банки, поки ви завантажуєте банки. Коли всі банки будуть готові, ви опускаєте решітку з усіма банками одночасно в гарячу воду. Нагріваєте до кипіння і продовжуєте консервувати за вашим рецептом.

Звичайно, ви можете поставити якусь плоску підставку на дно банки і використовувати підйомник для банок, щоб ставити і виймати банки. Але вам все одно знадобиться щось на дні, щоб банки не падали на дно, і ця підставка для банок набагато зручніша. Я дуже рекомендую її використовувати.

Я рекомендую шукати підставки для консервних банок з плоским дном без перегородок. Деякі з них мають перегородки, які стирчать між банками, що може здатися гарною ідеєю, але ці перегородки підходять для банок розміром з кварту. Вони обмежують кількість менших банок, оскільки вам доведеться працювати навколо перегородок, і це марно витрачає простір.

Я також настійно рекомендую придбати стійку з нержавіючої сталі. Інші з часом іржавіють, і вам доведеться купувати нову. Я б рекомендував саме цю стійку (відкривається в Amazon).

Що ще можна використовувати як водяну баню?

Немає консервної банки? Не проблема! Вам не потрібна спеціальна каструля. Якщо у вас на кухні є глибока каструля і якась решітка для дна, то все готово!

Ви можете використовувати підставку для торта, підставку від сковорідки або якусь іншу конструкцію.

Ось невелика каструля діаметром 8 дюймів, яка може підійти для бульйону. Зробіть виміри!

Зробіть пошук на Amazon, і ви знайдете безліч варіантів. Подивіться на розміри, щоб зрозуміти, що підійде. Або, можливо, ці предмети наштовхнуть вас на думку про те, що вже є на вашій кухні.

У цьому пості я поділився кількома ідеями, як можна замінити стелаж для консервування.

Чи можна використовувати каннер під тиском для водяної бані?

Так, може! Хоча його в основному використовують для консервування під тиском низькокислотних продуктів, ви також можете використовувати його для приготування висококислотних рецептів на водяній бані. Я проводив чат на YouTube з консервування саме на цю тему.

Все, що вам потрібно зробити, це просто наповнити банку, як на водяній бані. Якщо ви закриваєте кришку, переконайтеся, що вона злегка закручена і не ставите гніт. Вам не потрібен тиск.

Навіть без вантажу ці кришки щільно прилягають, але навіть без вантажу вони можуть створювати невеликий тиск. Залишаючи кришку трохи прочиненою, ви можете вирішити цю проблему.

Амішська водяна баня для консервування

Коли мої діти ще були вдома, я мріяла про таку велику квадратну каністру для водяної бані. Я чула, що їх називають "аміші", і я вважаю, що багато з них, ймовірно, зроблені амішами. Я не впевнена, що всі вони є. Перевірте джерело, якщо це важливо для вас.

Прямокутна форма поміщається на 2 конфорки на вашій плиті і вміщує багато банок. Я знаю, що в одному з варіантів вказано, що вона вміщує 15 квартових банок або 18 пінтових банок. Це дуже багато банок. Консервування більшої кількості банок за один раз, безумовно, економить ваш час.

Як користуватися водяною банею для консервування

Ось основні кроки. Більше подробиць і контрольний список для друку на цій сторінці про консервування у гарячій воді.

  1. Наповніть банку водою наполовину і почніть її нагрівати. Вона повинна бути гарячою, але не киплячою, коли ви наповнюватимете банки.
  2. Вимийте та сполосніть банки та кришки, стерилізувати не потрібно. Підтримуйте банки в гарячому стані, поставивши їх на решітку над водою, поки вона нагрівається.
  3. Дотримуйтесь конкретних інструкцій з консервування ваших продуктів. Не забудьте упакувати банки з достатнім зазором, видалити бульбашки повітря, протерти краї банок і закрити кришками та кільцями.
  4. Опустіть банки у воду, додаючи гарячу воду, якщо потрібно, щоб вони були покриті приблизно на 2 дюйми. Накрийте кришкою, зробіть вогонь сильнішим і доведіть до кипіння.
  5. Як тільки вода дійде до кипіння, почніть відлік часу, зазначеного у вашому рецепті, з урахуванням висоти над рівнем моря. Підтримуйте воду в киплячому стані протягом усього часу приготування.
  6. Після завершення часу обробки вимкніть вогонь і зачекайте 5 хвилин.
  7. Підніміть решітку з банками над водою і дайте їм відпочити ще 5 хвилин. Потім вийміть банки.
  8. Поставте гарячі банки на застелений рушником стіл і дайте їм спокійно охолонути до кімнатної температури, бажано протягом 12 годин. Не поспішайте з процесом охолодження.
  9. Після охолодження перевірте герметичність: центр плоскої металевої кришки повинен присмоктатися і не рухатися при натисканні. Зніміть металеві гвинтові стрічки, перевірте герметичність, наклейте етикетку і зберігайте банки в прохолодному, темному місці.

Поширені запитання

Що можна консервувати в банці на водяній бані?

Продукти з високою кислотністю безпечні для консервування на водяній бані. Це більшість фруктів, джем і желе, фруктове масло, фруктові соуси, наприклад, яблучний соус. Помідори можна консервувати як на водяній бані, так і під тиском (не забудьте додати лимонний сік для підкислення).

Для маринованих овочів потрібна консервна банка під тиском, але з додаванням оцту до перевірених рецептів маринованих овочів їх можна також поставити на водяну баню.

Як довго ви залишаєте банки в окропі для герметизації?

Для кожного типу продуктів потрібен окремий час приготування. Не існує загального універсального часу. Дотримуйтесь перевірених рецептів для проекту, над яким ви працюєте.

Банки з нержавіючої сталі на водяній бані, як ця, красиві, довговічні і найкраще підходять для використання в якості парових банок і великих каструль для бульйону. Одна каструля - три способи використання!

Використовуючи паровий контейнер, ви витрачаєте менше води та часу. Доведено, що він безпечний, якщо правильно дотримуватися інструкцій.

Ризик ботулізму - дізнайтеся, як захистити себе, використовуючи безпечні методи консервування.

Моя історія з великою водяною банкою та аукціонами! Обожнюю!

Оскільки я щороку консервую багато банок, я хотіла придбати каструлю великої місткості, щоб консервувати дев'ять літрів за один раз. Я відкладала покупку, бо хвилювалася, як вона поміститься на моїй плиті стандартного розміру.

Вибачте за дуже старе фото, зроблене до того, як у мене з'явився хороший фотоапарат.

Одного разу я був на аукціоні, і там була красива синя, велика 9-літрова каністра на водяній бані - в комплекті з банками! Я зробив ставку і виграв!! Я отримав її за чудовою ціною. Я люблю аукціони!

Ця каструля більшого розміру поміщається на двох конфорках моєї плити, і вона чудово працює. Нагрівання займає більше часу. Цього слід було очікувати, адже вона вміщує набагато більше води. Якщо я консервую багато чогось, добре мати можливість обробити дев'ять літрів за один раз.

Збережіть це, щоб знайти пізніше!

Сторінка востаннє оновлена: 10/7/2021

Callie Howard

Автор Callie Howard