З дегідратації полуниці виходить смачна закуска! Ми обожнюємо дегідратовану полуницю.

Дізнайтеся, як висушити полуницю за кілька простих кроків. Ви можете перетворити свіжу полуницю на солодкі ласощі, які ідеально підходять для перекусів, випічки або додавання до ваших улюблених рецептів.

Зневоднити полуницю дуже просто: вимийте, видаліть серцевину і наріжте ягоди рівними шматочками. Розкладіть підготовлену полуницю на піддони дегідратора, поставте в дегідратор і сушіть до повного видалення вологи. Після закінчення ягоди стануть шкірястими. Кондиціонуйте полуницю і зберігайте її для подальшого використання!

Полуниця - один з найшвидших і найлегших фруктів для зневоднення. Перейти до рецепта

Зневоднення свіжої полуниці

Обирайте стиглу, але не перестиглу полуницю. Шукайте ягоди, які ідеально підходять для вживання у свіжому вигляді. Але проявляйте стриманість і не з'їдайте її всю. Збережіть трохи на потім.

Пам'ятайте, що зневоднення не виправляє погані фрукти. Не використовуйте перестиглу, зелену або пошкоджену полуницю.

Підготуйте ягоди

Крок перший - помити ягоди та видалити плодоніжки.

Добре промийте їх холодною водою. Мені подобається робити це перед тим, як видалити плодоніжки. Потім видаліть плодоніжки і будь-які недозрілі або пошкоджені частини ягоди.

Якщо у вас є полуниця, яка чудово дозріла, але має зелене забарвлення навколо стебла, просто відріжте зелену частину. Таке іноді трапляється. Не кожна ягода дозріває ідеально рівномірно.

Якщо у вас є хороша полуниця, але з пошкодженою частиною, ви можете відрізати пошкоджену частину. Але будьте обережні з цим. Якщо вона просто пошкоджена, решта ягоди, ймовірно, в порядку. Але якщо є пліснява, просто викиньте погану ягоду. Існує різниця між старою і запліснявілою, і трохи пошкодженою.

Інструменти для видалення стебел.

 • Мій чоловік просто бере маленьку ложку і викопує стебла. Я вважаю, що це брудно... але це працює.
 • Ви можете просто скористатися маленьким ножем для чищення, щоб відрізати стебла та пошкоджені або зелені частини.
 • Я рекомендую цю полуничну або помідорну шкірку. Вона дуже добре підходить для того, щоб залишити полуницю і видалити зелень.

Далі наріжте ягоди потрібного вам розміру.

 • Нарізати тонкими скибочками 1/4 - 1/2 дюйма.
 • Невеликі полуниці можна розрізати вздовж навпіл.

Я рекомендую нарізати шматочками, вони швидко сохнуть, а розмір і текстура кінцевого продукту ідеальні для того, щоб просто покласти їх до рота.

Ви можете розрізати ягоду горизонтально або вертикально. Якщо вертикально, то вийде типова полунична форма "серця", а якщо горизонтально - маленькі кружальця.

Обидва смачні! Важливо нарізати рівномірно. Не потрібно, щоб одні шматочки були більшими, а інші - меншими. Вони не будуть рівномірно сохнути.

Інструменти для швидкого нарізання полуниці.

 • Ви можете просто нарізати полуницю гострим ножем. Намагайтеся нарізати рівномірно, щоб шматочки були однакової товщини. Це може бути нудно.
 • Ви можете використовувати яйцерізку - дуже швидко! Вона робить гарні рівні скибочки. Єдиний мінус - іноді великі полуниці не проходять. І вона має тенденцію згинати дроти, тому ви повинні бути обережними.
 • Ви також можете скористатися помідорорізкою - це також дуже швидко і дає рівні скибочки.

Методи зневоднення полуниці

Як висушити полуницю в дегідраторі

Використання дегідратора - найкращий спосіб зневоднення полуниці.

Викладіть нарізані ягоди на піддони дегідратора в один шар. Половинки полуниці слід розрізати стороною догори. Намагайтеся, щоб ягоди не торкалися одна одної, їм потрібен простір для правильного висихання. Якщо ви покладете їх у тісноті, то частини, що перекривають одна одну або торкаються одна одної, не будуть висихати так швидко.

За потреби використовуйте сітчастий піддон, щоб запобігти падінню ягід. Це буде залежати від конструкції вашої сушарки.

Температура

Встановіть температуру дегідрататора від 130 до 140 градусів за Цельсієм.

Пам'ятайте, що гарячіше не обов'язково краще. Якщо ви встановите вищу температуру 140 градусів, вони можуть висохнути трохи швидше, але нижча температура призведе до більш рівномірного висихання.

Я рекомендую почати з малого, і ви завжди можете збільшити, якщо це необхідно або бажаєте.

Якщо потрібно, поверніть лотки. Вам також доведеться поекспериментувати з дегідрататором. У деяких з них буде чудова циркуляція повітря, в інших - гарячі точки, де фрукти можуть згоріти.

Дайте ягодам висохнути близько 2 годин, потім переверніть їх, підсушіть ще пару годин і знову переверніть. Потім просто перевіряйте час від часу. Якщо перевернути ягоди до того, як вони повністю висохнуть, вони не будуть так сильно прилипати до піддону.

Орієнтовний час зневоднення (дуже приблизний!)

 • 7-15 годин для нарізки.
 • 12-24 години для розрізаних навпіл ягід.

Час сушіння значною мірою залежить від розміру шматків, температури та циркуляції повітря у вашому дегідраторі.

Дегідратація полуниці в духовці

Зневоднення в духовці теж працює. Хоча я не впевнений, що це дуже економно, але це можна зробити. Якщо це ваш єдиний варіант, то спробуйте!

Підготуйте полуницю так само, як і для дегідратора. Якщо у вас є решітка, ви можете використовувати духовку, яка працює. Якщо ні, ви можете використовувати деко, застелене пергаментним папером (не використовуйте вощений папір або папір для заморожування. Воскове покриття тане!).

Встановіть духовку на найнижчу температуру. 170 - не більше 200 градусів. Поставте деко і залиште дверцята злегка прочиненими.

Час від часу перевертайте ягоди, як у прикладі з дегідратором, який я наводив вище.

Коли полуниця повністю висохне, можна виймати з духовки. Дайте їй охолонути і знову перевірте на сухість. Коли полуниця буде готова, вам потрібно буде кондиціонувати її та упакувати для зберігання. Як кондиціонувати полуницю, дивіться нижче.

Як дізнатися, коли полуниця сушена

Не покладайтеся на те, що час скаже вам, коли вони закінчать. Перевірте фрукти. Перевірте лотки на рівномірність висихання. Іноді одна сторона буде висихати швидше або повільніше.

Вам потрібно буде витягнути більший шматок полуниці з кожного лотка і зігнути його.

Коли полуниця буде готова, вона стане пружною і шкірястою. На ній не повинно бути жодних ознак вологи. Якщо вона все ще волога, поставте її ще на деякий час.

Коли вам здасться, що вони готові, зачекайте трохи і перевірте ще раз, коли ягоди охолонуть до кімнатної температури. Якщо ви все ще вважаєте, що вони готові, чудово! Ви готові до наступного кроку. Кондиціювання - (дійсно переконайтеся, що вони сухі).

Як підготувати сушену полуницю до кондиції

Кондиціювання - це процес подвійної перевірки сухості ягід перед тим, як упакувати їх для зберігання. Майже всі продукти харчування повинні бути кондиціоновані перед зберіганням.

Це важливо, тому що при наявності навіть невеликої кількості вологи їжа псується і пліснявіє.

Дайте сушеній полуниці охолонути до кімнатної температури. Помістіть її в герметичний контейнер, наприклад, у банку для консервування, і закрийте кришкою (не вакуумуйте). Залиште банку на столі на 5 днів і спостерігайте, чи не з'являється в ній волога.

Мені подобається ставити банку догори дном, але це не обов'язково. Я роблю це просто тому, що мені здається, що легше виявити намистинки вологи на скляному дні банки, а не на закритій кришці.

Раз на день перевертайте банку і перевіряйте вміст на наявність ознак вологи. Не відкривайте.

Слідкуйте за тим, чи немає конденсату на банці, кришці або самих ягодах полуниці. Також зверніть увагу на те, чи не злипаються ягоди, навіть якщо ви перевертаєте банку. Це може свідчити про вологість. Трохи потрясіть банку, і якщо ягоди розпадаються, то, ймовірно, все гаразд, але якщо вони злипаються, то вони ще не висохли.

Слідкуйте за пліснявою. Якщо вона з'явилася, викиньте фрукти. Не просто витягніть запліснявілу частину. До того часу, як пліснява стане видимою, вона, швидше за все, покриє більшу частину продукту.

Що робити, якщо кондиціонер не працює.

Якщо в банках з'являться будь-які ознаки вологи, просто поставте полуницю назад у дегідратор. Встановіть час ще на пару годин і перевірте його ще раз.

Після другого просушування знову висушіть корм, швидше за все, до цього часу він вже буде сухим.

Коли волога не буде помітна, можна пакувати для зберігання.

Єдиний виняток - якщо ви бачите плісняву. На жаль, якщо вона пліснявіє, її вже не врятувати. Якщо це сталося, не здавайтеся! Сприймайте це як урок, який ви засвоїли, і спробуйте ще раз. У вас все вийде.

Упаковка для зберігання.

Якщо ви будете їсти їх протягом наступних кількох тижнів, для зберігання відмінно підійде пакет з морозильною камерою.

Якщо ви хочете, щоб полуниця зберігалася довше, вам знадобляться кращі контейнери. Якщо зберігати полуницю герметично, вона зберігатиметься до року.

Упакуйте сушену полуницю в герметичні герметичні контейнери. Банки для консервування або каменярні банки, або перероблені комерційні банки досить зручні. Якщо ви використовуєте комерційні банки повторно, будьте обережні з запахом початкового вмісту. Ми не хочемо, щоб полуниця пахла маринадами.

Переконайтеся, що вони мають герметичну кришку. Для цього підійдуть кришки від консервних банок і гвинтові стрічки. Якщо у вас є оригінальна кришка для банки з гумовим ущільнювачем, вона підійде.

Якщо у вас є вакуумний зварювальний апарат, ви можете використовувати ці пакети. Майларові пакети чудово підходять. Вакуумне запаювання подовжить час зберігання.

Будь-який якісний герметичний пластиковий контейнер - це те, що вам потрібно. Іншими словами, не хапайте пластикові контейнери з гастроному. Вони не будуть герметичними. Це має бути щось, що герметично закривається.

Як можна зволожити полуницю

Щоб зволожити сушену полуницю, ви можете просто покласти її в миску і залити водою. Якщо у вас 1 склянка полуниці, додайте приблизно 1/2 склянки води. Залиште на 15-20 хвилин. Акуратно перевертайте ягоди час від часу, щоб вони залишалися мокрими.

Ви можете використовувати дегідратовану полуницю у смузі або випічці. Вона буде м'якою!

Моя рекомендація полягає в наступному.... Не намагайтеся зволожити полуницю! Полуниця стане кашоподібною. Краще використовувати її в інших цілях.

Що робити з сушеною полуницею.

З'їжте їх! Серйозно. ІМХО, найкраще, що можна зробити з сушеною полуницею - це просто з'їсти її такою, якою вона є, як закуску. Полуничні чіпси мають такий концентрований і дуже смачний смак.

Другий мій улюблений спосіб - трохи подрібнити їх і додати до домашньої граноли або сухого сніданку. Або до гарячої вівсянки. Додайте полуницю, трохи кокосової стружки без цукру і трохи подрібненого мигдалю або горіхів пекан. Мммм, такий смачний сніданок або перекус.

Ви можете додати їх до полуничних рецептів, наприклад, до полуничних кексів. Змішайте їх з йогуртом, додайте до смузі.

Як приготувати полуничну пудру

Варто пам'ятати, що для приготування полуничної пудри ягоди повинні бути дуже сухими. Тонкі скибочки підійдуть краще, ніж половинки. Навіть маленькі половинки не висохнуть так добре, як скибочки.

Просто покладіть сушену полуницю в блендер і збийте! Ви отримаєте чудовий рожевий порошок, який додасть дивовижного смаку, куди б ви його не використали. Смак концентрований і легко поєднується з іншими рецептами. Смузі, суміші для тортів, йогурт, морозиво та багато іншого.

Як заморозити полуницю сублімацією

Сублімаційне сушіння і дегідратація схожі тим, що обидва способи видаляють вологу з ягід, щоб ви могли зберігати їх на полиці. Але кінцеві результати дуже різняться.

Зневоднення призводить до більш шкірястої текстури. Сублімаційне сушіння полуниці призводить до більш хрусткої текстури. Я порівнюю її з маленькими "зефірками" в пластівцях Lucky Charms. Текстура схожа. Але це справжні фрукти, і вони набагато корисніші для здоров'я!

Я люблю робити домашню основу для граноли і додавати сублімовані фрукти. Виходить чудовий здоровий сніданок.

Підготуйте ягоди так само, як і для зневоднення. Виконайте всі кроки підготовки, описані вище. Але замість того, щоб завантажувати їх у дегідратор, ви завантажите їх у сублімаційну сушарку.

Ви можете складати полуницю в лотки сублімаційної сушарки внахлест, щоб помістити більше ягід за один раз. Сублімаційна сушарка працює трохи по-іншому, тому перекриття не зашкодить. Коли ви наповнили лотки, поставте їх у сублімаційну сушарку і дотримуйтесь інструкцій, що додаються до вашої моделі.

У мене є стара модель сублімаційної сушарки Harvest Right. Вона автоматично визначає, коли фрукти готові. Руки не потрібні! Новіші моделі мають інші налаштування, щоб зробити все бездоганно.

Поширені запитання

Як довго зберігається зневоднена полуниця?

Якщо зберігати полуницю в морозильній камері, вона зберігатиметься кілька тижнів. Якщо ви хочете, щоб вона зберігалася до року, можете зберігати її в герметичних контейнерах, таких як консервні банки або майларові пакети. Вакуумне запаювання збереже її ще довше.

Скільки часу полуниця знаходиться в дегідраторі?

Час сушіння залежить від вашого дегідратора, температури, на яку він налаштований, і товщини шматочків полуниці. Приблизно від 7-15 годин для шматочків полуниці.

Чи потрібно попередньо обробляти полуницю перед зневодненням?

Ні, полуниця не потребує попередньої обробки, тому це один з найпростіших проектів для сушіння.

Що ще можна зробити з полуницею

Заморожування полуниці

Полуничний джем Old Fashioned (з повним цукром)

Полуничне варення з ревеню

Картка рецептів

Зневоднення полуниці

Дізнайтеся, як зневоднити полуницю, щоб потім весело перекусити. Роздрукувати рецепт Час приготування: 30 хвилин

Обладнання

 • Контейнери для зберігання Мішки для заморожування, майларові пакети або пластикові контейнери для заморожування
 • Поглиначі кисню за бажанням
 • Великий горщик
 • Гострий ніж
 • Ломтерізка для яєць (опція)
 • Ломтерізка для помідорів опціонально

Інгредієнти

 • Полуниця

Інструкція

Зневоднення полуниці

 • Обирайте стиглу полуницю, не використовуйте перестиглу, зелену або пошкоджену. Полуниця
 • Вимийте, видаліть плодоніжки та будь-які недозрілі або пошкоджені частини.
 • Нарізати шматочками по 1/2 дюйма. Невеликі полуниці можна розрізати навпіл уздовж.
 • Викласти на піддони дегідратора в один шар. Половинки полуниці розрізати стороною догори.
 • Сушити при температурі 130-140 градусів за Цельсієм.
 • Час сушіння значною мірою залежить від розміру шматків, температури та циркуляції повітря у вашому дегідраторі.
 • Орієнтовний час зневоднення 7-15 годин для скибочок. 12-24 години для розрізаних навпіл ягід.
 • Коли полуниця буде готова, вона стане пружною і шкірястою. На ній не повинно бути жодних ознак вологи. Дайте полуниці охолонути, а потім кондиціонуйте її перед тим, як пакувати для зберігання.

Як підготувати сушену полуницю.

 • Дайте сушеній полуниці охолонути до кімнатної температури. Покладіть її в скляну банку і закрийте кришкою (не вакуумуйте).
 • Переверніть банку догори дном і поставте на стіл на 5 днів.
 • Раз на день перевертайте банку і перевіряйте вміст. Не відкривайте.
 • Слідкуйте, чи не утворюється конденсат на банці, кришці або полуниці.
 • Слідкуйте за плодами, які мають тенденцію злипатися, це може свідчити про вологу, якщо вони не можуть бути легко роз'єднані.
 • Слідкуйте за пліснявою, якщо вона з'явилася - викиньте фрукти.
 • Якщо є будь-які ознаки вологи, просто покладіть полуницю назад у дегідратор ще на кілька годин (за умови відсутності плісняви).
 • Після другого висихання знову висушіть.
 • Коли волога не буде помітна, можна пакувати для зберігання.

Упаковка для зберігання.

 • Використовуйте герметичні герметичні контейнери.
 • Банки Мейсона
 • Майларові мішки
 • Якісний герметичний пластиковий контейнер.

Примітки

ПРИМІТКИ: Вакуумна упаковка та/або поглиначі кисню не є обов'язковими. Якщо зберігання буде короткостроковим, пакети для заморожування підійдуть чудово.
Callie Howard

Автор Callie Howard