Ботулізм - це серйозна форма харчового отруєння, яка може виникнути внаслідок вживання неналежним чином консервованих продуктів. Його можуть викликати й інші причини, але в цій статті мова піде про ботулізм в умовах домашнього консервування продуктів харчування.

Ця сторінка може налякати деяких людей. Я справді не хочу вас лякати! Насправді це ризик консервування, якого можна уникнути. Заспокоює те, що це не дуже поширене явище... але воно все ж трапляється.

Пам'ятайте, що цього легко уникнути, дотримуючись перевірених процедур безпечного домашнього консервування та правильних методів консервування.

Якщо ви робите все правильно (і правильно не означає важко ), ви можете насолоджуватися домашніми консервами, а також вирощувати та збирати врожай для власної комори.

То чому ж я не боюся?

 • Спочатку я напишу про найстрашніше: "Що таке ботулізм?" Але не кидайте читати!
 • Тоді я розповім вам прості кроки до профілактики у домашніх консервах.

Ботулізм у домашньому консервуванні

Чи знали ви, що Clostridium botulinum спори є на більшості поверхонь свіжої їжі? Це бактерія А в бруді; вона є практично скрізь.

Спори нешкідливі на свіжих продуктах, але за певних умов вони проростають, розмножуються, починають відмирати і виробляють смертельний токсин.

Саме цей токсин викликає серйозне харчове отруєння, відоме як ботулізм.

Умови, за яких спори ботулізму починають виробляти токсини:

 • відсутність кисню,
 • низький рівень кислотності та
 • температура від 40 до 120 градусів за Фаренгейтом (від 4,5 до 49 градусів за Цельсієм).

Звучить так само, як умови в консервах! Як домашніх, так і комерційних.

Як виглядає ботулізм?

Це питання можна трактувати двояко.

 • Як виглядає ботулізм, якщо ви захворіли? Які ознаки та симптоми ботулізму?
 • Як виглядає ботулізм у банці? Чи можу я побачити ботулізм у банці? Чи можу я відчути його запах? Чи можу я спробувати його на смак?

Як виглядає ботулізм? Симптоми?

Симптомами ботулізму можуть бути нудота, блювота, проблеми із зором, м'язова слабкість і втома. У людей з цією хворобою також можуть виникати труднощі з ковтанням і диханням.

Ранні ознаки отруєння ботулізмом полягають у слабкості м'язів обличчя, рота і горла. Повіки опускаються, зір може бути нечітким. Ковтання стає утрудненим. Дихання може бути утрудненим. В основному, ботулізм атакує і викликає параліч м'язів, які керують цими речами.

Якщо ви помітили будь-які з цих ознак або симптомів, негайно зверніться до відділення невідкладної допомоги! Це невідкладний стан. Зателефонуйте заздалегідь і попередьте, що ви вже їдете. Це не те, з чим варто жартувати.

Як виглядає ботулізм у банках?

На жаль, ботулізм не можна виявити у ваших банках. Я часто чую, як люди кажуть: "Просто понюхайте" або "якщо він нормальний на смак, то, мабуть, так і є". Але... і це важливо знати. Ботулізм не можна спробувати на смак, його не можна понюхати, і його не можна побачити.

Наскільки мені відомо, не існує надійного тесту, доступного для домашнього консервування, який би перевіряв на ботулізм. Найкращий варіант - знати, що ви правильно обробили консерви (що не складно), і довіряти цьому процесу.

Багато продуктів мають ознаки псування. Ви зрозумієте, що вони зіпсовані, тому що вони дивно пахнуть, мають дивний смак або виглядають дивно. Деякі речі, на які слід звернути увагу: випуклі кришки, їжа, яка висипається з банки, коли ви її відкриваєте (вона знаходиться під тиском), банки, що протікають, або навіть пліснява на поверхні їжі в банці.

При ботулізмі цих ознак може не бути.

Наскільки поширений ботулізм у домашніх консервах?

Таке питання досить поширене. Ми задаємося питанням, чи не робимо ми з мухи слона. Насправді статистика невелика, але вона є. Більше про це в цій статті про безпеку консервування та "Чи не перегинаємо ми палицю?".

Моя точка зору з цього приводу....

 • Не робіть зі страху перед ботулізмом велику проблему.
 • Вживайте необхідних заходів для того, щоб робити все у найбезпечніший спосіб.

Ось так, без проблем, нічого страшного.

Добра новина: зупинити ботулізм у консервах

Якщо у вас є домашня консервація та оброблені належним чином І пам'ятайте (я постійно повторюю це, бо не хочу нікого лякати)... правильна обробка не означає важка. Насправді це не так.

Як позбутися ботулізму в консервуванні

Є 2 способи позбутися ботулізму в домашніх консервах: нагрівання і кислотність. Все це пов'язано з ph вашої їжі.

Продукти з високим вмістом кислоти

Продукти з високим природним рівнем кислотності можна консервувати на водяній бані. Природна кислотність продуктів знижує ризик ботулізму, тому тиск не потрібен. Обробки на киплячій водяній бані достатньо, щоб зупинити інші форми псування. Такі продукти, як плід і мариновані продукти Все одно потрібно дотримуватися правильного часу і способу обробки, щоб уникнути інших видів псування.

Продукти з низьким вмістом кислоти

Продукти з природною низькою кислотністю піддаються ризику зараження ботулізмом і повинні оброблятися під високою температурою в консервній банці під тиском. Висока температура зупиняє ботулізм на його шляху. Такі продукти, як м'ясо і овочі.

Спори ботулізму зупиняються при температурі вище 240 градусів за Фаренгейтом. Цього можна досягти лише за умови консервний балончик під тиском Скільки б ви не кип'ятили воду, вона не досягне цієї температури. Ось чому вам потрібен тиск, як у скороварці, щоб досягти такого рівня тепла.

Вказівки

Перевірені методи підкажуть вам, як упакувати банку, час обробки, чи слід пакувати сирою або гарячою, простір над головою та багато іншого. У минулому Міністерство сільського господарства США проводило тестування, щоб визначити, що рекомендується. Ці рекомендації можна знайти на веб-сайті Національного центру домашнього консервування продуктів харчування.

Як домашній консерватор, якщо ви дотримуєтесь рекомендованих рекомендацій і обробляєте продукти за допомогою правильні методи консервування у вас не повинно виникнути жодних проблем.

 • М'ясо та овочі слід консервувати під тиском - це найбезпечніший спосіб.
 • Джеми, желе, фрукти та соління можна безпечно консервувати на водяній бані.
 • Помідори - особливий випадок, їх часто можна консервувати обома методами.... читайте більше тут.

Як прибрати ботулізм

По-перше, якщо ви підозрюєте, що у ваших банках є ботулізм, їжу не можна "прибирати". Її слід утилізувати. Якщо ваша банка все ще закрита, найкраще просто утилізувати всю банку.

Якщо ваша банка відкрита або протікає, вам потрібно провести детоксикацію банки та її вмісту. Мені ніколи не доводилося проводити детоксикацію таким чином. Ознайомтеся з цією статтею //www.cdc.gov/botulism/consumer.html#throwaway для отримання інформації про те, як утилізувати підозру на харчовий ботулізм.

Пам'ятайте, що тварини теж можуть хворіти, тому, будь ласка, не утилізуйте його таким чином, щоб до нього потрапив домашній улюбленець.

Не бійтеся

Мене звинувачують у тому, що я нагнітаю страх і утримую людей від домашнього консервування. Як на мене, це просто смішно. У мене є цілий сайт про домашнє консервування. Навіщо мені потрібні ви? стоп консервування!?!

Моя мета - надати вам інформацію, тому що я вірю, що інформація перемагає страх. Справа в тому, що харчового ботулізму можна уникнути. Просто дотримуйтесь перевірених інструкцій.

Почніть працювати з манометром вже сьогодні!

Якщо ви знаєте, що хочете використовувати консервний апарат для консервування м'яса та овочів, але боїтеся самого апарату та процесу консервування під тиском, ви не самотні!

Є так багато людей з таким страхом, що я створив цей відео-тренінг, щоб допомогти вам почати користуватися консервною банкою: Серія відеороликів "Консервування під тиском: впевненість у собі".

Новий канцер зі страхом перед ботулізмом - чи можете ви з ним зрівнятися?

запитала Пейдж:

Гаразд, я нарешті спробував законсервувати свій м'ясний соус, дотримуючись усіх інструкцій і використовуючи консервну банку під тиском. Вони чудово закрилися. Я відполірував банки і з гордістю поставив їх у свою комору. Тепер я просто дивлюся на них. Як біолог, я просто цікавлюся, чи містять вони смачний соус або неминучу смерть від ботулізму! Я боюся їх споживати! Чи є якийсь спосіб протестувати харчові продукти на ботулізм, щоб переконатися, що вониваші методи надійні?

Відповідь Шерон:

Пейдж, я не знаю методу перевірки на ботулізм у ваших банках. Однак я радий запевнити вас, що якщо ви впевнені, що дотримувалися перевірених методів, ваше м'ясо повинно бути в порядку. Насолоджуйтеся ним.

Приємно підбадьорювати того, хто обережний!

Більше запитань про безпеку консервування

Втрата рідини при домашньому консервуванні - що її спричиняє? відповідає на поширені запитання про втрату рідини та безпеку.

Чи потрібно кип'ятити домашні консерви перед подачею на стіл? Кип'ятити низькокислотні продукти потрібно перед вживанням, а не під час переробки. Давайте прояснимо деякі моменти.

"Допоможіть! Я зробила помилку при консервуванні. Що мені робити?" Ось як дізнатися, чи варто переробляти або просто викинути.

Часті запитання:

Чи має ботулізм смак?

Ні, не має. Він не буде кислим, не буде поганим на смак, він просто буде схожим на вашу їжу. Не пробуйте на смак банки, в яких ви не впевнені.

Чи відчуваєте ви запах ботулізму?

Ні, не можна. Вона не буде пахнути кислим, не буде пахнути погано, вона просто буде пахнути вашою їжею. Якщо ваша їжа зіпсована іншими способами, вона може пахнути погано, але.... запах банки абсолютно нічого не дає, коли справа доходить до ботулізму.

Як виглядає ботулізм у банці?

Нічого! Ви не можете побачити ботулізм. Він не пузириться, не мутніє, нічого не робить. Ви не дізнаєтесь, що він є, поки не захворієте.

Як дізнатися, чи безпечна моя їжа? Я боюся її їсти!

Найнадійніший спосіб дізнатися, чи безпечна ваша їжа, - це методи консервування. Будьте впевнені в інструкціях, яких ви дотримуєтеся, звертайте увагу на деталі. Рекомендовані рекомендації наповнені великою кількістю застережень. Якщо ви будете дотримуватися цих інструкцій, все буде добре :).

Яка їжа може викликати ботулізм?

Будь-яка їжа, яка неправильно зберігається, чи то домашня консервація, чи навіть комерційні консерви.

Для домашніх консервних банок це часто те, що мало б оброблятися в консервній банці під тиском: картопля, кукурудза, стручкова квасоля. Всі овочі та м'ясо потребують високої температури та тиску, а помідори потребують додаткової кислотності.

Чи можна пережити ботулізм.

Звичайно! При швидкому лікуванні ви, швидше за все, виживете. Менше 5 з кожних 100 людей, хворих на ботулізм, помирають. Але вони стають дуже, дуже хворими! І так, були й такі, що померли. Навіщо так ризикувати? Часто у тих, хто через це проходить, виникають дуже довготривалі проблеми зі здоров'ям.

Зберегти в "Знайти пізніше

Ресурси

//www.cdc.gov/foodsafety/communication/home-canning-and-botulism.html

//www.cdc.gov/botulism/

//www.cdc.gov/botulism/consumer.html#throwaway

//nchfp.uga.edu/publications/publications_usda.html

//www.cdc.gov/botulism/testing-treatment.html

Callie Howard

Автор Callie Howard