Консервувати цей рецепт виноградного джему в домашніх умовах дуже просто. Багато людей люблять виноградне желе, і я теж! Желе готується з соку фруктів, при цьому метою є отримання прозорого солодкого желе. Джем, однак, готується з подрібнених фруктів. Отже, це виноградний джем, а не желе. 🙂 Якщо ви хочете перемогти на окружному ярмарку, шукайте прозоре желе. Якщо ви хочете отримати джемову смакоту для своїх бутербродів з м'ясом і картоплею, візьміть будь-який з цих джемів.

Перейти до рецепта

Ця сторінка містить:

Варіанти виноградного джему з низьким вмістом цукру або з повним вмістом цукру

Великі надії, або Як підготувати виноград.

Як консервувати виноградний джем: варіант зі зниженим вмістом цукру

Рецепт для друку

Рецепт виноградного варення з повним цукром

Виноградний джем у запеченій квасолі? Спробуйте, можливо, вам сподобається!

Виноградне варення з низьким вмістом цукру або з повним вмістом цукру.

У мене є два рецепти виноградного варення Перший - це виноградний джем з низьким вмістом цукру, другий - з повним вмістом цукру. І я маю на увазі повним! Пам'ятайте, що джем - це приправа, тому, залежно від ваших уподобань, вам може підійти і джем з повним вмістом цукру.

Інструкції додаються до кожного з них. Вони дуже схожі, проте... у версії з низьким вмістом цукру використовується комерційний пектин, який має перевагу короткого часу приготування і стабільного результату. Версія з повним вмістом цукру має довший час приготування і покладається на пектин, що міститься у винограді.

Желе домашніх джемів та желе залежить від поєднання пектину у ваших фруктах у поєднанні з кількістю цукру, а іноді й кислоти у вигляді лимонного соку. Якщо ви спробуєте зменшити кількість цукру в традиційному рецепті виноградного джему з повним цукром (як у рецепті внизу цієї сторінки), це може вплинути на желе вашого продукту. Цукор також є консервантом, тому він може вплинути на термін придатності вашого джему.продукт як на полиці, так і в холодильнику після того, як ви відкрили банку. Отже... щоб приготувати виноградний джем з низьким вмістом цукру, я вирішила використати пектин з низьким вмістом цукру, тому я знаю, що отримаю гарний гель.

Великі надії - або як підготувати виноград.

Перш ніж ми перейдемо до рецептів, я хочу поговорити з вами про те, що потрібно зробити, щоб підготувати виноград. І це стосується як низькоцукрового, так і повністю цукрового винограду.

Спочатку скіни....

Перше, що ви повинні зробити, це почистити виноград. Ну, це зовсім не звучить як веселе завдання! У мене на виноградній лозі ростуть маленькі виноградинки. Навіть з великими виноградинами це було б нудним заняттям.

Після того, як ви почистили виноград, необов'язково знімати шкірку, подрібнювати її, а потім додавати назад до виноградної м'якоті. Тому.... я дуже сподівався просто пропустити частину зняття шкірки. Я б просто залишив шкірку і розім'яв її прямо з м'якоттю.

Далі насіння....

Однак, щоб приготувати виноградний джем, вам також потрібно видалити кісточки. У мене виноград без кісточок, тому я також сподівалася, що зможу пропустити і цей крок. Але... НІ, мабуть, навіть у винограді без кісточок є кісточки. Просто вони набагато менші. Я спробувала залишити їх, але коли я почала розтирати, ці набридливі крихітні кісточки виявилися, і я зрозуміла, що нічого не вийде.

Що я нарешті зробив зі своїм виноградом

Я поклала виноград у каструлю, розчавила його товкачем для картоплі, додала чашку води, щоб він не прилипав, і нагріла. Саме тоді я помітила кісточки, які, як я сподівалася, не матимуть ніякого значення. (Зітхання) Тож моїм останнім кроком було ..... пропустити м'якоть через м'ясорубку, яка видалила як кісточки, так і шкірку.

Якщо хочете, можете зняти шкірку з винограду, потім пропустити його через млин, щоб видалити кісточки, а потім додати шкірку назад до м'якоті. Я навіть не розглядаю можливість покласти шкірку назад до м'якоті! Ні, ні, ні, ні. Це звичайна виноградна м'якоть, і це чудово спрацювало.

Отже, тепер у мене є підготовлена виноградна м'якоть, і я можу продовжити свій рецепт.

Як консервувати виноградне варення: з низьким вмістом цукру

Виноградне варення з низьким вмістом цукру. Ці вказівки походять від Калькулятор кулькового пектину . якщо ви ще не бачили цю сторінку, вам варто переглянути її.

Спочатку зберіть свої консервні припаси.

 • консервна банка на водяній бані
 • банки для консервування
 • кришки та кільця для консервування
 • підйомник для банок і лійка для консервування
 • велика каструля для варіння винограду

Інгредієнти для 2 півлітрових банок (подвоїти або потроїти рецепт залежно від того, скільки банок ви хочете зробити)

 • 1 1/3 склянки виноградної м'якоті
 • 1/3 склянки фруктового соку або води (я використовувала воду).
 • 1 1/2 ст. пектину з низьким вмістом цукру ,
 • до 1/2 склянки цукру (я використовувала 1/2 склянки).

Змішайте м'якоть, фруктовий сік або воду і пектин у великій каструлі. Доведіть до повного кипіння, додайте цукор, перемішайте і знову доведіть до кипіння. Кип'ятіть на повному вогні протягом 1 хвилини.

Варимо виноградне варення в каструлі.

У цьому полягає перевага використання комерційного пектину: не потрібно довго варити, не потрібно думати, чи досягли ви точки застигання. Пектин і 1 хвилина сильного кипіння подбають про це.

Вимкніть вогонь і наповніть гарячі банки, залишаючи 1/4 дюйма вільного простору для горлечка. Протріть краї банок і щільно закрутіть кришки та кільця на банках. Тепер банки готові до консервування.

Якщо ви не знайомі з тим, як наповнювати банки та обробляти їх у водяній бані, обов'язково перегляньте цю сторінку. Консервування на водяній бані, Ви знайдете конкретну покрокову інструкцію про те, як працює консервна машина та як наповнювати банки.

Обробити на водяній бані в консервній банці.

0-6,000 футів - 10 хвилин

Вище 6 000 футів - 15 хвилин

Рецепт для друку

Виноградний джем з низьким вмістом цукру

Ось мій рецепт консервування виноградного джему з низьким вмістом цукру. Роздрукувати рецепт

Інгредієнти

 • 1 1/3 склянки виноградної м'якоті.
 • 1/3 склянки фруктового соку або води (я використовувала воду).
 • 1 ½ ст.л. кулькового низькоцукрового пектину.
 • До 1/2 склянки цукру (я використовувала повну 1/2 склянки).

Обладнання

 • Харчовий комбінат
 • Пектин кульковий з низьким вмістом цукру
 • Консервна банка з водяною банею
 • Банки для консервування, ущільнювачі та кільця
 • Великий горщик
 • Воронка для консервування, підйомник кришок і підйомник банок
 • Ковш та бульбашковий інструмент

Інструкція

 • Почніть з підготовки банок і підігріву води в банці. Коли банки будуть готові до обробки, вода в банці повинна бути гарячою, але не киплячою. Повну інструкцію з консервування на водяній бані дивіться тут.

Для гарячого пакета

 • Вимити виноград і злегка розім'яти його в каструлі.
 • Нагріти на середньому вогні, поки виноград не стане м'яким і соковитим.
 • Пропустіть виноград через м'ясорубку, видаливши шкірку та кісточки.
 • Поверніть фруктову м'якоть у каструлю, додайте воду та пектин.
 • Довести до повного кипіння, додати цукор, перемішати і знову довести до кипіння.
 • Кип'ятити на сильному вогні 1 хвилину, постійно помішуючи.
 • Перелийте в гарячу банку, залишаючи 1/4" над краєм.
 • Видаліть бульбашки повітря, протріть обідок, встановіть пломбу та кільце. Помістіть банку в теплу консервну банку. Заповніть усі банки, дотримуючись наведеної нижче схеми.

Примітки

Обробка за допомогою каннабіса на водяній бані Помістіть банку в теплу банку. Продовжуйте заповнювати всі банки, поміщаючи їх в банку. Коли всі банки заповнені, доведіть воду в банку до кипіння. Коли вода закипить, ви почнете відлік часу. Обробляйте протягом тривалості часу на графіку нижче. Відрегулюйте відповідно до вашої висоти над рівнем моря. Після закінчення часу вимкніть вогонь, зніміть кришку і дайте банці відпочити протягом приблизно 5 хвилин.Потім дістаньте банки з води і дайте їм відпочити ще 5 хвилин. Потім вийміть банки і поставте їх на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник, щоб вони повністю охололи. Залиште їх у спокої приблизно на 12 годин. Коли вони охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність, наклейте етикетки і приберіть банки на зберігання! Час обробки для каніфолі на водяній бані (гарячий пакет) Висота над рівнем моря - півпінти та пінти обробляються однаково 0-6 000 футів - 10 хвилин Вище 6 000 футів - 15 хвилин
Адаптовано з: Національний центр домашнього консервування продуктів харчування

Останнє оновлення:

Callie Howard

Автор Callie Howard