Рецепт квашеної капусти з інструкціями для домашнього консервування за бажанням.

Цей рецепт квашеної капусти складається з кількох окремих етапів, тому ви можете подумати, що він буде важким, складним і брудним!

Зовсім не те враження.

Насправді це досить легко, просто робіть по одному кроку за раз.

Це тривалий процес, він не закінчиться за один день. Здебільшого це просто очікування, поки відбудеться ферментація.

Але коли ви закінчите..... о Боже! Найкраща квашена капуста, яку ви тільки можете собі уявити. Навіть не порівняти з магазинною.

Квашена капуста - це ферментована капуста, тільки так її можна зберігати в банках на полиці. Пам'ятайте, що це не звичайна капуста, не пропустіть частину бродіння.

Я розділю цю сторінку на кілька частин, спочатку рецепт квашеної капусти і як її заквасити. А потім як зберігати... тобто в холодильнику або консервувати для зберігання на полиці.

Консервування є абсолютно необов'язковим. Термічна обробка зменшує користь для здоров'я, яку ви отримаєте від процесу ферментації. Пробіотики, які утворюються під час ферментації, дуже корисні для вас.

Але домашня консервована квашена капуста все одно набагато краща, ніж комерційна. Я навіть не можу більше їсти магазинні сорти.

Зміст

Підготовка капусти

Пакування контейнерів для бродіння

Очікування бродіння.

Як зберігати квашену капусту

Повний рецепт квашеної капусти з інструкцією з консервування

Кілька зауважень перед початком роботи.

Підготовка капусти

Знайдіть гарну свіжу здорову зелену капусту. Видаліть пошкоджене або зів'яле зовнішнє листя. Виріжте серцевину капусти. Найпростіше це зробити так:

 • Гострим ножем розрізати капусту навпіл з одного боку стебла.
 • Потім знову розріжте шматок зі стеблом навпіл, тільки з одного боку стебла.
 • Ще один надріз збоку стебла повинен витягнути серцевину.

Далі вам потрібно нарізати капусту тоненькими скибочками. Я використовую слайсер для мандоліни, але ви також можете скористатися ножем, кухонним комбайном або будь-яким іншим інструментом, який у вас є під рукою.

Якщо ви використовуєте ніж, переконайтеся, що ваші скибочки дуже тонкі. Ви також можете подрібнити його, якщо хочете. Особисто мені більше подобається подрібнена текстура.

Зважте капусту. Якщо у вас більше 5 фунтів, відокремте 5 фунтів і покладіть їх у велику миску. Додайте 3 ст. л. солі для засолювання. Добре перемішайте, підкидаючи, щоб сіль розподілилася якомога рівномірніше.

Повторіть цю процедуру з наступними 5 фунтами капусти.

На кожні 5 фунтів капусти потрібно додати 3 столові ложки солі.

Накрийте капусту тканиною і дайте їй відпочити кілька хвилин. Це змусить її зів'янути і розм'якнути. Це також полегшить її укладання в банки для ферментації.

Упакуйте банки або контейнер для бродіння

Сиру подрібнену капусту щільно утрамбуйте в банки. У мене було 3 качани зеленої капусти, і в результаті вийшло 2 півлітрових банки та одна банка на один літр. Щільно утрамбуйте її дерев'яною ложкою або качалкою для капусти.

Нещодавно я придбав товкачку для квашених огірків. Марка, яку я використовую, називається Pickle Packer. Це набагато зручніше! Раніше я використовував ложку, і вона справді працює. Але плаский кінець товкачки набагато краще проштовхує огірки.

Це називається товкачем... але якщо ви дасте капусті зів'янути перед тим, як почати пакувати банки, вам не доведеться її товкти. Достатньо лише сильно натиснути на неї, щоб вона гарно упакувалася.

Коли ви притискаєте капусту, сік повинен підніматися, покриваючи її. Припиніть укладання, коли ви будете на 4 дюйми нижче верхнього краю банки. Прямо по краях банки.

Якщо у вас недостатньо капустяного соку, щоб повністю покрити капусту, додайте в банки трохи розсолу, щоб капуста була повністю покрита рідиною на кілька сантиметрів. Будьте щедрими.

Рецепт додаткового розсолу - 1,5 столові ложки солі на 1 кварту води. Просто доведіть до кипіння і дайте охолонути.

Притисніть капусту чимось, щоб вона була нижче рівня розсолу.

 • Марля працює, але не так добре, як інші кришки для бродіння. Я також використовував збережений лист від самої капусти.
 • Камінці для маринованих огірків це ще один продукт, який у мене є, який працює дуже добре.
 • Якщо ви використовуєте каструлю, спробуйте використати тарілку, яка поміститься всередині каструлі близько до країв. Покладіть щось зверху, щоб утримати її внизу. Підійде невелика банка, наповнена розсолом. Мета полягає в тому, щоб нашаткована капуста була занурена в нього.
 • Найпростіший спосіб, якщо у вас немає підручних ваг, - покласти невеликий мішечок для зберігання, наповнений розсолом, всередину банки для бродіння зверху. Наповніть його розсолом, а не простою водою. Якщо мішечок порветься, ви ж не хочете знизити вміст солі в розсолі для ферментації.

Накрийте банки кришками. Цього разу я випробувала 3 способи,

 • нову кришку для бродіння,
 • мій шлюз (яким я користувався раніше)
 • і просто накрили марлею.

У мене є рецензія на 3 способи заквашування кришки і мій улюблений тут.

Очікування бродіння.

А тепер найцікавіше. Очікування.

Зберігайте банки в прохолодному місці від 3 до 6 тижнів. Я маркую свої з датою початку та орієнтовною датою закінчення, щоб знати, коли їх перевірити. Коли капуста сидить і бродить, утворюються бульбашки, це нормально. Можливо, вам доведеться знову натиснути на капусту, щоб вона не спливала і не виглядала над розсолом. Тримайте її накритою, щоб запобігти потраплянню кисню всередину.

Я люблю зберігати їх у мисці або каструлі. Іноді, якщо ви переповните ємність, вони пузиряться і переливаються через край. Це не страшно, але прибирати легше, якщо ви приготували їх заздалегідь.

Якщо ви накрили банку марлею або тканиною, зверху може утворитися накип. Це теж нормально (хоча й неприємно). Цей накип слід знімати щодня. Він не повинен пахнути "погано". Він буде пахнути ферментованою капустою, і добре .....

Ось чому я рекомендую вам розглянути можливість використання однієї з доступних кришок для бродіння. Коли я використовую їх, у мене не з'являється осаду. Для мене це робить їх вартими покупки. Дивіться посилання на мій огляд декількох різних видів вище.

Як зберігати квашену капусту

Коли ваш рецепт квашеної капусти готовий, у вас є два варіанти.

 • Покладіть закваски в холодильник. Пам'ятайте, що це ферментований продукт, який має безліч переваг для здоров'я. Пробіотики, які дуже корисні для кишківника.
 • Квашену капусту можна консервувати на водяній бані, щоб зберігати її на полиці.

Я роблю і те, і інше. У мене є банки в коморі, а в холодильнику - галон пива (востаннє, коли я перевіряв, він був на півдорозі до позначки).

Можна просто законсервувати його в киплячій банці, щоб зберігати на полиці. Також можна просто поставити банки в холодильник.

Рецепт квашеної капусти

Підготувати капусту: видалити зовнішнє листя, вирізати серцевину і розрізати навпіл. Нарізати капусту дуже тонкими скибочками.

Зважити 5 фунтів і додати 3 столові ложки солі, добре перемішати.

Дати капусті відпочити близько години, поки вона не зів'яне і не стане трохи соковитою.

Щільно укладіть капусту в контейнери: один шар, щільно притисніть, другий шар, щільно притисніть. Продовжуйте, поки не використаєте всю капусту.

Додайте розсіл, якщо потрібно, щоб капуста була повністю покрита. Щоб приготувати розсіл, доведіть до кипіння одну кварту води і 1,5 столові ложки солі. Дайте охолонути.

Зважити капусту так, щоб вся капуста залишилася під розсолом. Кілька варіантів того, що можна використати:

 • Камінчики для маринадів (обожнюю камінчики для маринадів!)
 • Капустяний лист
 • Тарілка за розміром контейнера з банкою зверху
 • Мішечок, наповнений розсолом.

Накрийте ємність тканиною або кришкою для бродіння. Я рекомендую використовувати мариновану трубку.

Зберігайте банки для бродіння в темному прохолодному місці. Найкраща температура - 70-75 градусів. Приблизно 3-4 тижні. Це може змінюватися залежно від вашої фактичної температури. При прохолодних температурах може знадобитися більше часу, при теплих - менше.

Якщо потрібно, видаліть накип, оскільки кришка для бродіння, швидше за все, зробить це непотрібним.

Коли закваска дійде до вашого смаку, перемістіть її в холодильник або перекладіть для зберігання на полицю.

Рецепт консервування квашеної капусти

Крок перший - Перед тим, як наповнювати банки, вам потрібно буде нагріти квашену капусту. Це метод гарячого пакування. Налийте квашену капусту у велику каструлю і доведіть до кипіння.

Крок другий - наповніть банки: пінтові або квартові, залишаючи 1/2 дюйма вільного простору. Переконайтеся, що розсіл покриває тверді інгредієнти.

Крок 3 - Протріть обідки і покладіть кришки на банки за допомогою гвинтових стрічок.

Крок 4 - Обробіть на водяній бані відповідно до часу обробки, вказаного нижче. Обов'язково враховуйте висоту над рівнем моря та розмір банки.

Якщо вам потрібно більше інформації про те, як користуватися водяною банею, перейдіть на цю сторінку.

Пінти

0-1000 футів / 10 хвилин

1001-3000 футів / 15 хвилин

3001-6000 футів / 15 хвилин

6001 футів і вище / 20 хвилин

Кварт.

0-1000 футів / 15 хвилин

1001-3000 / 20 хвилин

3001-6000 / 20 хвилин

6001 футів і вище / 25 хвилин

Пам'ятайте: цей капустяний продукт безпечний для приготування на водяній бані лише завдяки ферментації, яку ви провели. Будь ласка, не адаптуйте цей рецепт до неферментованої капусти!

Це рецепт квашеної капусти, а не звичайної консервованої капусти.

джерело: NCFHFP

Ви готуєте квашену капусту під тиском або на водяній бані?

Для квашеної капусти достатньо водяної бані. Процес ферментації робить цей продукт підкисленим, тому тиск не потрібен

Чи потрібно нагрівати квашену капусту перед консервуванням?

Так, процес консервування був протестований за допомогою гарячого пакету. Деякі люди не люблять нагрівати квашену капусту, але якщо ви хочете її законсервувати, вам доведеться це зробити.

Чи зупиняє консервування ферментацію?

Так, процес консервування зупиняє ферментацію, але ще важливіше те, що консервування зупиняє користь пробіотиків, які містяться у вашій квашеній капусті.

Ось чому я люблю зберігати частину квашеної капусти без обробки, а частину з обробкою. Тоді я отримую пробіотичні переваги того, що є в моєму холодильнику, але він не такий великий. Банки на полиці - чудове рішення для подальшої зручності.

Callie Howard

Автор Callie Howard