Рецепт консервування томатного овочевого соку. Попрощайтеся з магазинним соком і привітайте домашній смак цілий рік. Пийте його просто так або використовуйте в рецептах. З томатів виходить чудовий томатний суп! Дізнайтеся, як консервувати томатний сік з овочами.

Використовуйте овочі, безпечні для домашнього консервування. Інструкції з консервування на водяній бані та під тиском.

Перейти до рецепта

Як приготувати домашній томатний овочевий сік

Насамперед приготуйте томатний сік і додайте овочі на ваш вибір: селеру, цибулю, моркву та перець.

Ключ до безпечного приготування - правильне співвідношення овочів і томатів. Від цього співвідношення залежить рівень кислотності. А саме рівень кислотності робить цей соус безпечним для зберігання на полиці.

Помідори вимірюються за вагою до того, як ви подрібните їх і вичавите сік. Овочі вимірюються в чашках, після того, як ви їх подрібните.

На кожні 22 фунти помідорів потрібно не більше 3 склянок овочів. Це дасть вам приблизно 7 літрів томатного овочевого соку.

Мені подобається називати його соком V4, а не V8, тому що для цього домашнього соку можна використовувати 4 овочі: селеру, цибулю, моркву та перець.

Яку б комбінацію цих овочів ви не використовували, на кожні 22 фунти помідорів має припадати 3 склянки.

Можна взяти 1 склянку цибулі, 1 склянку моркви, 1/2 склянки селери і 1/2 склянки перцю. Всього вийде 3 склянки.

Особисто я люблю його з помідорами, 1 1/2 склянки цибулі та 1 1/2 склянки моркви. Сік V2!

Підготовка овочів та помідорів

Щоб приготувати сік, вам потрібно помити, почистити і нарізати помідори та овочі, варити їх разом до м'якості, а потім пропустити через м'ясорубку, щоб видалити шкірку і насіння.

Я люблю починати з овочів, щоб вони були вже нарізані та готові. Дрібно наріжте овочі на свій смак.

 • Моркву та цибулю почистити
 • Овочі дрібно нарізати, щоб вони стали дуже м'якими, і змішати з томатним соком.
 • Ви можете використовувати будь-який перець, який вам подобається. Болгарський перець буде м'яким. Якщо ви хочете гострого томатного соку, додайте трохи халапеньйо, щоб додати гостроти.

Приготування томатів для соку

Існує хитрість, щоб уникнути відділення соку. Потрібно поступово додавати помідори в каструлю для тушкування. Основи тут....

 • Спочатку вимийте помідори та виріжте плодоніжки, синці та пошкоджені частини.
 • Нарізати стільки, щоб покрити дно великої каструлі четвертинками помідорів неглибоким шаром. Довести цей шар до кипіння. Розчавити, щоб вичавити сік.
 • Поступово нарізати решту помідорів і додати в каструлю, не даючи суміші закипіти.

Саме таке поступове нарізання і негайне приготування запобігає розшаруванню томатів завдяки дії ферментів. Більше інформації про те, як уникнути проблем з консервуванням томатів, ви знайдете в цій статті про те, чому це працює.

Розділення є лише косметичним. Немає жодних проблем з безпекою, якщо ваш сік все ж таки осідає. Просто струсіть банку перед тим, як відкрити її для використання, і все змішається разом.

Змішайте овочі та помідори, щоб отримати сік

Довести томатно-овочеву суміш до кипіння, потім зменшити вогонь і тушкувати 20 хвилин. Ви хочете, щоб овочі приготувалися до дуже м'якої консистенції.

Пропустіть суміш через м'ясорубку, щоб видалити насіння і шкірку (я знаю, що хтось запитає: "Так, цей крок необхідний, але дивіться FAQ нижче, щоб дізнатися більше).

Тепер у вас є томатний овочевий сік, готовий до розливання в банки та консервування.

Рецепт консервування томатного овочевого соку

Зберіть і підготуйте все обладнання для консервування (див. інструкцію з консервування під тиском, якщо потрібно).

Вам потрібно додати підкислення у ваші банки, навіть якщо ви використовуєте консервну банку під тиском. Це перевірений спосіб, тому я навчаю цьому. Якщо ви хочете отримати більше інформації про підкислення та консервування помідорів, прочитайте цю статтю.

Я додаю лимонний сік, щоб підкислити. Найпростіше додавати бутильований лимонний сік у банки перед наповненням. 1 ст. л. на пінту або 2 ст. л. на кварту.

Додайте сіль у кожну банку за бажанням. 1/2 ч. л. на пінту, 1 ч. л. на кварту. Хороші новини... сіль насправді необов'язкова. Я дуже рекомендую додавати сіль, вона додає смаку. Але якщо вам потрібен низький вміст натрію, ви можете пропустити її або просто додати менше.

Ви також можете додати трохи перцю або інших сушених приправ, якщо хочете. Не додавайте свіжу зелень. Для безпеки можна використовувати тільки сушену.

Тепер ви готові наповнити баночки.

Підігрійте томатний сік, якщо потрібно, адже в гарячі банки потрібно розливати гарячий томатний сік. Наповніть банку, залишивши 1/2 дюйма вільного простору для горлечка.

Протріть дно банки, накрийте кришкою і поставте банку в гарячу камеру. Наповніть кожну банку таким же чином.

Коли ваша консервна банка заповнена або весь сік розлитий у банки, ви можете переробити його для зберігання на полиці.

Для приготування цього томатного соку можна використовувати водяну баню або консервну банку під тиском. Інструкції для обох способів є в картці рецепта під розділом "Часті запитання". Зверніть увагу на правильний час для відповідного обладнання.

Поширені запитання

Можна розрізати навпіл? Мені не потрібно 7 літрів томатного соку!

Ви можете подвоїти або зменшити цей рецепт вдвічі, залежно від того, скільки ви хочете приготувати. Просто переконайтеся, що ви НЕ скоротите час обробки, навіть якщо зробите половину порції. Процес обробки не змінюється.

Чи можу я додати (вставити назву фрукта або овоча) замість цього? Я люблю сік не тільки з перерахованими.

Я знаю, що є й інші овочі, які ви можете використовувати у своєму соку, але тестування, проведене для того, щоб зробити цей рецепт безпечним, ґрунтується на цих 4 овочах.

Як я можу зробити цей рецепт гострого томатного соку. Я люблю більше смаку.

Використовуйте перець, щоб додати трохи гостроти. Ви можете використовувати весь або частину гострого перцю. Перець чилі додасть трохи аромату!

Ви також можете додати трохи чорного перцю або інших сушених приправ до банок, якщо хочете. Не додавайте свіжу зелень, для безпеки можна використовувати лише сушену.

Рецепт для друку

Рецепт консервування домашнього томатного овочевого соку

Рецепт консервування томатного овочевого соку. Попрощайтеся з магазинним соком і привітайте домашній смак на цілий рік. Пийте його просто так або використовуйте в рецептах. Роздрукувати рецепт

Обладнання

 • Манометр
 • Великий горщик
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Воронка, підйомник для банок, підйомник для кришок, бульбашковий інструмент
 • Ківш.

Інгредієнти

 • 22 фунти Помідори 22 фунти на 7 літрів
 • 1 склянка Цибуля(и)
 • 1 склянка Морква
 • ½ склянки Селера
 • ½ склянки Перець

Інструкція

Зробіть томатний сік

 • Спочатку вимийте помідори та виріжте плодоніжки, синці та пошкоджені частини.
 • Нарізати помідори так, щоб покрити дно великої каструлі неглибоким шаром. Довести цей шар до кипіння. Поступово нарізати і додати решту помідорів у каструлю, підтримуючи суміш у киплячому стані.
 • Почистіть і наріжте селеру, цибулю, моркву та/або перець на ваш вибір. Вам знадобиться не більше 3 склянок суміші.
 • Моркву та цибулю почистити.
 • Дрібно нарізати всі овочі та додати до томатної суміші.
 • Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити 20 хвилин.
 • Пропустіть суміш через м'ясорубку, щоб видалити насіння і шкірку.

Консервування овочевого томатного соку

 • Зберіть і підготуйте все обладнання для консервування (див. інструкцію з консервування під тиском або на водяній бані, якщо потрібно).
 • Додайте в банки лимонний сік, 1 ст. л. на пінту або 2 ст. л. на кварту (див. інші варіанти підкислення).
 • За бажанням додайте сіль у кожну банку. 1/2 чайної ложки на пінту, 1 чайна ложка на кварту (сіль необов'язкова, але настійно рекомендується).
 • Підігрійте томатний овочевий сік, якщо потрібно, адже в гарячі банки потрібно розливати гарячий сік. Наповніть банку, залишивши 1/2 дюйма вільного простору для горлечка.
 • Протріть дно банок і накрийте їх кришками.
 • Обробляйте згідно з інструкцією нижче.

Примітки

ПРИМІТКИ: Існують інструкції як для консервування на водяній бані, так і для консервування під тиском. Зверніть увагу на правильний час для відповідного обладнання ---. Обробка на водяній бані - Консервування на водяній бані Перевірте час, необхідний для вашої висоти і розміру банки. Час на висоті для пінт / кварт 0-1000 пінт 35 хвилин / кварт 40 хвилин 1001-3000 пінт 40 хвилин / кварт 45 хвилин 3001-6000 пінт 45 хвилин / кварт 50 хвилин Понад 6000 пінт 50 хвилин / кварт 55 хвилин ---- Обробка в конвеєрному каністрі під тиском. Пінти і кварти обробляються протягом 15 хвилин. Крок перший - використовуйте таблицю для типу консервного банки, яку ви використовуєте. Крок другий - перевірте регулювання висоти відповідно до вашої висоти над рівнем моря. Зважений калібр - Слідкуйте за тим, щоб вага "хиталася", щоб визначити тиск. Пінти і кварти обробляються протягом 15 хвилин при наступних фунтах Вага на висоті (тиск у фунтах) 0-1000 футів 10 фунтів Вище 1000 15 фунтів Циферблат - Слідкуйте за циферблатом на консервній банці, щоб визначити тиск. Пінти та кварти обробляються протягом 15 хвилин при наступних фунтах Вага на висоті (тиск у фунтах) 0-2000 11 фунтів 2001-4,000 12 фунтів 4,001-6,000 13 фунтів 6,001-8,000 1 14 фунтів
Callie Howard

Автор Callie Howard