Консервування томатного соусу - це така проста справа. Не дайте хорошим домашнім помідорам пропасти даремно. Дізнайтеся, як консервувати томатний соус з цієї докладної покрокової інструкції. Якщо використовувати помідори Рома або інші більш м'ясисті помідори, такі як Сан-Марцано, соус вийде густішим. Соковитіші помідори доведеться варити більше, щоб загуснути. Підійде будь-який з них.

Хочете законсервувати томатний соус до м'яса? Перевірте цей рецепт соусу для спагетті натомість.

Перейти до рецепта

Консервування томатного соусу: розширені покрокові інструкції

Вимийте помідори, видаліть плодоніжки та побиті частини, зніміть шкірку.

Видаляти насіння необов'язково. Коли я консервую томатний соус, насіння не заважає мені, наприклад, для соусу для спагетті або тушкованого м'яса чи чилі. Але я б не хотіла, щоб насіння було в чомусь з більш гладкою консистенцією, наприклад, в кетчупі або томатному супі. Залежно від того, для чого ви використовуєте соус, ви можете залишити насіння, якщо хочете.

Я описала три способи підготовки помідорів до консервування. Спосіб, який ви оберете, буде залежати від того, як ви хочете їх законсервувати.

 1. Варіант перший - використовуйте бланширувальник, щоб видалити шкірку, але не насіння.
 2. Варіант другий - використовувати м'ясорубку, яка видалить і насіння, і шкірку.
 3. Варіант третій - використовувати блендер, який не видаляє ні шкірку, ні насіння (насправді не рекомендується).

Я поясню варіанти консервування томатного соусу. Потім ви можете продовжити внизу для ідей, як використовувати ваш томатний соус. Або якщо ви хочете законсервувати його так, як він є, без приправ, я також даю повну інструкцію з консервування нижче.

Бланшування для видалення шкірки

Ця опція видалить шкірку, але не насіння.

Найпростіше це зробити в бланшувальник Якщо у вас немає такої, ви можете просто використовувати шумівку і велику каструлю з окропом.

Бланшуйте від 4 до 6 (або більше, якщо помідори маленькі) помідорів за раз. Це завжди залежить від розміру помідорів. На прикладі я бланшую помідори сорту Рома. Вони мені подобаються для консервування, тому що вони більш м'ясисті, ніж інші помідори. Вони також менші, тому я можу помістити більше в бланширувальну камеру.

 1. Помийте помідори і опустіть в киплячу воду на 30-60 секунд або поки шкірка не розійдеться. Ви часто будете бачити, як шкірка відділяється.
 2. Вийнявши помідори, негайно киньте їх у раковину або миску з холодною водою, щоб зупинити процес приготування.
 3. Зніміть шкірку і розріжте помідори на четвертинки. Шкірка повинна просто ковзати в руках (іноді я використовую ніж на деяких впертих місцях).

Порада щодо консервування томатного соусу

Мені подобається мати дві каструлі в моїй подвійній раковині. Ліва - для холодної води, щоб охолодити помідори, коли вони виходять з бланшувача. Права - для того, щоб зняти шкірку. Каструлі нижчі, ніж якщо б ви поставили їх на стільницю, що полегшує роботу рук, а раковина дозволяє легко мити їх.

Почистивши помідори від шкірки, покладіть їх у каструлю, де вони будуть тушкуватися.

Очищення помідорів від шкірки за допомогою м'ясорубки

Інший спосіб підготувати помідори для консервування томатного соусу - це використати харчовий комбінат Я віддаю перевагу саме цьому способу: млин видаляє і шкірку, і насіння.

Спочатку помийте помідори в холодній воді, а потім розріжте навпіл. Припустіть помідори на повільному вогні, щоб вони стали м'якшими для м'ясорубки.

Це легше зробити, якщо у вас є трохи соку в каструлі, тому спробуйте так: покладіть один шар помідорів у каструлю. Поки вона нагрівається, за допомогою товкача для картоплі подрібніть помідори, щоб вичавити сік. Коли в каструлі з'явиться трохи соку, продовжуйте розрізати помідори навпіл і додавати їх у каструлю.

Коли всі помідори нарізані, тушкувати 15-20 хвилин або поки помідори не стануть соковитими і не прогріються.

Примітка: Існує причина для нагрівання помідорів під час нарізання. Дізнайтеся більше про поділ помідорів, інші проблеми консервування томатів та способи їх уникнення.

Я використовувала дві великі каструлі для тушкування 30 фунтів помідорів. Якщо розділити помідори на 2 групи, то менше шансів, що вони підгорять.

Пропустіть помідори через м'ясорубку, щоб видалити шкірку та насіння.

За допомогою блендера подрібніть помідори для соусу

У цьому варіанті томатного соусу для консервування не видаляють ні шкірку, ні насіння.

Майте на увазі, що у всіх перевірених рецептах зазначено, що перед консервуванням помідори потрібно почистити від шкірки.

На мою думку - і я повторюю, що це моя думка думка - Це питання якості. Шкірки в банках непривабливі. Але дехто наполягає на тому, що це питання безпеки, оскільки на шкірках може бути більше бактерій.

У мене є стара книга Болла, в якій є можливість використовувати кухонний комбайн для приготування соусу. Цей метод не видаляє шкірку. Ця книга датована 2009 роком. Рекомендація полягає в тому, щоб використовувати сучасну книгу з консервування, якій не більше 10 років. Мабуть, мій старий друг вже застарів!

Тож... тобі вирішувати.

Сучасні рекомендації щодо консервування томатного соусу рекомендують повністю видаляти шкірку.

Це та сфера, де вам потрібно прийняти власне рішення. Я дам вам інформацію, якою володію, а ви вирішуйте самі :). Зізнаюся, я щойно подрібнила помідори. Я зробила це лише один раз, тому що мені НЕ сподобалася шкірка від них.

Але тепер я знаю краще, тому роблю краще. Я чищу помідори.

Це справді зробить ваш соус, сік чи щось інше, що ви готуєте, кращим. Шкірка - це жахливі маленькі згорнуті штуки, що плавають у соку. Найкращий варіант - видалити цю шкірку.

Інструкція з приготування томатного соусу для консервування

Тепер у вас є соус, і він готовий до консервування. Цей соус, який ви щойно створили, можна використовувати в таких рецептах, як тушковані помідори або соус для спагетті, якщо хочете. Консервування томатного соусу без приправ - чудова ідея. Його дуже легко використовувати для багатьох рецептів, коли ви готові приготувати вечерю.

Спробуйте цей спосіб консервування томатного соусу, який економить час. Ще одна причина, чому я люблю метод харчового млина.

Посилання на корисну пораду щодо консервування томатного соусу!

Спочатку доведіть помідори до кипіння. Використовуйте середній вогонь, часто помішуючи, щоб запобігти пригоранню. Якщо у вас дуже м'ясисті помідори і соус густий, можливо, вам доведеться просто постояти і помішувати.

Його можна консервувати, як тільки він стане гарячим і пухирчастим. Якщо ви хочете отримати густіший соус, його можна зварити. Варіть на повільному вогні, не накриваючи кришкою, до загустіння. Варіть до бажаної консистенції. Часто помішуйте, щоб уникнути пригорання! Кількість консервованого томатного соусу можна зменшити майже вдвічі.

Найпростіший спосіб зробити це - помістити соус у повільну каструлю і не накривати кришкою. Дати йому загуснути, поки не загусне.

Зберіть усе необхідне для консервування томатного соусу:

 • консервний балончик під тиском
 • банки для консервування
 • кришки та кільця для консервування
 • підйомник для банок і лійка для консервування
 • бланшувальник
 • чаші
 • великі ложки
 • гострий ніж
 • рушники, серветки для посуду та підставки для каструль
 • харчовий млин або сито (за бажанням)

Інгредієнти:

 • 30 фунтів помідорів
 • Лимонний сік у пляшках
 • Сіль (за бажанням)

Чи потрібно додавати лимонний сік при консервуванні помідорів?

Більше інформації про те, чому важливо підкислювати помідори, читайте тут: Безпечне консервування помідорів Ця стаття пояснює, чому вам дійсно потрібен лимонний сік.

Обробка томатного соусу

Наповніть гарячі банки. Додайте 1 ст. л. лимонного соку в пінтові банки і 2 ст. л. лимонного соку в квартові банки. Залиште 1 дюймовий зазор для горлечка.

Підпишіться консервування під тиском Це мій улюблений метод, і саме його я наводжу нижче.

Обов'язково налаштуйте обробку відповідно до висоти над рівнем моря.

Час обробки

Переконайтеся, що ви використовуєте правильний час і правильний метод. Перевірте... водяна баня? Чи консервування під тиском? І обов'язково використовуйте інструкції для вашої висоти над рівнем моря.

Щоб дізнатися більше про те, чому це важливо, дивіться тут регулювання висоти сторінка.

Томатний соус для консервування під тиском

Обробляйте пінти і кварти протягом 15 хвилин, враховуючи висоту над рівнем моря, використовуючи таблицю нижче.

Консервування томатного соусу на водяній бані

Обробляйте пінти протягом 35 хвилин, враховуючи висоту над рівнем моря за допомогою наведеної нижче таблиці.

Обробляйте кварту протягом 40 хвилин, враховуючи висоту над рівнем моря за допомогою наведеної нижче таблиці.

Коментарі, поради та поширені запитання

Як довго зберігається домашній консервований томатний соус?

Домашній консервований томатний соус зберігається не менше 12 місяців оптимальні умови зберігання але знову ж таки, це лише питання якості. Консерви не псуються автоматично, коли минає 12 місяців! Однак якість починає погіршуватися з цього моменту, тому постарайтеся використати їх раніше, ось і все.

Заморожування консервованого томатного соусу

Якщо ви відкрили банку томатного соусу і не збираєтеся використовувати його весь вчасно, ви, звичайно, можете заморозити залишки на потім. Але зазвичай я використовую більшу частину банки відразу! (Ось чому важливо заздалегідь вирішити, чи будете ви використовувати пінтові або квартові банки, в залежності від того, скільки ви будете використовувати за один раз).

Якщо вам цікаво, як заморозити томатний соус замість консервування, ви можете просто упакувати його в контейнери, придатні для заморожування, і покласти в морозильну камеру. Більше про заморожування томатів тут

Чому мій томатний соус вийшов таким рідким?

Для соусу найчастіше використовують помідори сорту Рома. Ви можете використовувати й інші помідори, але знайте, що вони будуть більш соковитими, а отже, потребуватимуть більше часу для приготування густого соусу.

Чи можна заморозити томатний соус і чи можна його їсти завтра?

Так, звичайно, ви можете поставити соус у холодильник, а потім розлити його завтра. Вам потрібно буде підігріти соус, потім розлити його по банках і обробити гарячим пакетом, як зазвичай. Не ставте банки в холодильник. Зберігайте соус у каструлі або контейнері, а завтра наповніть гарячим соусом гарячі банки.

Чому в консервованих помідорах з'являються бульбашки?

Коли я закрив помідори і вийняв їх з водяної бані, я побачив, що в них багато повітряних бульбашок. Це нормально?

Відповідь Шерон: Коли ви говорите "багато", це може бути досить суб'єктивним. Між помідорами може бути трохи повітря, але його не повинно бути багато. Поки бульбашки активно не рухаються, наприклад, під час бродіння помідорів, бульбашки повітря не зашкодять. Переконайтеся, що ви консервували їх, використовуючи правильні методи обробки. Більше про консервування помідорів читайте тут .

Чи можна переробити наполовину заповнену банку томатного соусу?

Мимо: Деб.

Я дуже довго консервував соус у квартових банках. Тепер, коли гніздо порожнє, мені потрібні лише пінти. Моя проблема полягає в тому, що у мене тонни квартових банок і лише кілька пінт. Моє питання полягає в тому, чи можу я переробляти наполовину заповнені квартові банки з соусом?

Відповідь Шерон: Ні, вам потрібно, щоб у банках був правильний зазор, тому наполовину заповнені банки не підійдуть. Краще використовувати пінтові банки.

Ризик ботулізму в томатному соусі

Доброго дня, я прочитав вашу відповідь про ботулізм і про те, як ми повинні використовувати консервну банку для переробки томатного соусу. Минулого року я пішла за чоловіком і його дідусем, і вони не додавали лимон і не використовували консервацію. Я не провела дослідження минулого року - тепер я додаю 2 столові ложки лимонного соку на літр соусу, тому рН входить у безпечну зону, не даючи спорам, що містяться в ґрунті, розвиватися бактеріям.

При цьому, як забруднення повітря або посуду може змінити ситуацію? Наскільки я розумію, спори можуть бути присутніми, і кип'ятіння їх не вбиває - але зміна рН перешкоджає розмноженню бактерій. Ви маєте на увазі, що забруднення повітря та посуду спричиняє інші проблеми, окрім ботулізму?

Крім того, чи вб'є ботулізм нагрівання соусу до 185 градусів за Цельсієм протягом 5 хвилин перед вживанням, якщо спори коли-небудь вироблять бактерії?

Дуже вам дякую, Підпис - мій чоловік італієць і думає, що це надмірна жорстокість. оскільки його сім'я робила це протягом багатьох поколінь - і я занепокоєний лікар.

Відповідь Шерон:

Для консервування потрібно використовувати перевірені методи. Рекомендується додавати лимонний сік, якщо ви використовуєте водяну баню. Не покладайтеся на кип'ятіння постфактум.

Що стосується дебатів з вашим чоловіком... тут я не дам жодних порад. 🙂 Просто побажаю удачі.

Чи можете ви приготувати на водяній бані звичайний томатний соус?

Звісно, інструкції містяться вище в картці рецепта.

Приготування та консервування томатного соусу

Покрокові інструкції з приготування та консервування томатного соусу. Не дайте домашнім помідорам пропасти! Роздрукувати рецепт

Інгредієнти

 • Помідори.
 • Лимонний сік у пляшках
 • Сіль для консервування (за бажанням)

Обладнання

 • Водяна баня або консервна банка під тиском
 • Банки для консервування, ущільнювачі та кільця
 • Воронка для консервування, підйомник кришок і підйомник банок
 • Ковш та бульбашковий інструмент
 • Бланшувач, м'ясорубка або блендер (залежно від способу)

Інструкція

Бланшування помідорів (видалення шкірки)

 • Помити помідори.
 • Видаліть стебла та синці.
 • Зняти шкірку, бланшуючи помідори. За допомогою кошика для бланшування опустити помідори в киплячу воду приблизно на 1 хвилину або поки шкірка не розійдеться. Покласти помідори в холодну воду, щоб негайно охолодити, руками зняти шкірку.
 • У велику каструлю додати почищені помідори і довести до кипіння.
 • Варити (без кришки) до загустіння, часто помішуючи.

Процедура для харчового млина (видалення шкірки та насіння)

 • Помити помідори.
 • Видалити плодоніжки та синці, розрізати помідори навпіл.
 • Тушкуємо помідори на повільному вогні до розм'якшення. За допомогою товкача для картоплі подрібнюємо помідори, щоб пустити сік.
 • Злегка охолодити і пропустити помідори через м'ясорубку, щоб видалити всі шкірки і насіння.
 • Варити (без кришки) до загустіння, часто помішуючи.
 • Тепер ваш соус готовий до використання. Якщо ви хочете законсервувати соус як є, дійте за наведеними нижче інструкціями. Ви також можете зупинитися на цьому і використовувати соус у певних рецептах, наприклад, як соус для спагетті.

Процедура консервування томатного соусу

 • Почніть з підготовки банок і підігріву води в банці. Коли банки будуть готові до обробки, вода в банці повинна бути гарячою, але не киплячою. Якщо ви не знайомі з консервуванням під тиском, перегляньте цю статтю, щоб отримати повну інструкцію з консервування під тиском. Вона містить більш детальну інформацію та покрокові інструкції про те, як працює консервний автомат. Повну інструкцію з консервування на водяній бані дивіться тут.

Тільки гарячий пакет

 • Додайте в банку лимонний сік (1 ст.л. на пінту або 2 ст.л. на кварту).
 • Додайте 1 ч. л. солі на кварту або 1/2 ч. л. на пінту (за бажанням, але рекомендується).
 • Наповніть гарячу банку, залишаючи 1 дюйм над краєм.
 • Видаліть бульбашки повітря. Протріть обідок і встановіть ущільнювач і кільце. Помістіть банку в теплу консервну банку. Заповніть усі банки. Дійте відповідно до інструкцій, наведених нижче.

Примітки

Обробка за допомогою каннабіса на водяній бані Помістіть банку в теплу банку. Продовжуйте заповнювати всі банки, поміщаючи їх в банку. Коли всі банки заповнені, доведіть воду в банку до кипіння. Коли вода закипить, ви почнете відлік часу. Обробляйте протягом тривалості часу на графіку нижче. Відрегулюйте відповідно до вашої висоти над рівнем моря. Після закінчення часу вимкніть вогонь, зніміть кришку і дайте банці відпочити протягом приблизно 5 хвилин.Потім дістаньте банки з води і дайте їм відпочити ще 5 хвилин. Потім вийміть банки і поставте їх на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник, щоб вони повністю охололи. Залиште їх у спокої приблизно на 12 годин. Коли вони охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність, наклейте етикетки і приберіть банки на зберігання! Час обробки для каніфолі на водяній бані (гарячий пакет)

Висота - Пінти - Кварти

 • 0-1,000 футів - 35 хвилин - 40 хвилин
 • 1 001-3 000 футів - 40 хвилин - 45 хвилин
 • 3 001-6 000 футів - 45 хвилин - 50 хвилин
 • Вище 6 000 футів - 50 хвилин - 55 хвилин

Обробка за допомогою зварювального апарату під тиском Помістіть банки в теплу банку. Продовжуйте заповнювати всі банки, поміщаючи їх у підготовлену гарячу банку. Покладіть кришку на банку, залишивши вантажі. Доведіть до кипіння. Слідкуйте, щоб пара почала виходити з вентиляційної труби в кришці. Дайте парі "виходити" протягом 10 хвилин, а потім покладіть вантажі. Використовуйте відповідні вантажі для вашої висоти над рівнем моря (див. таблицю нижче) Це коли почнеться тиск.Коли тиск досягне необхідного для вашої висоти над рівнем моря (див. таблицю нижче), саме тоді ви почнете відлік часу. Обробляйте протягом усього зазначеного часу, регулюючи нагрівання за необхідності, щоб підтримувати правильний тиск протягом усього часу. Коли час обробки завершиться, вимкніть нагрівання. Не знімайте поки що вантажі. Дайте банці спокійно стояти, поки не з'явиться необхідний тиск.не намагайтеся прискорити процес охолодження. зніміть вантаж і зачекайте 5 хвилин. відкрийте кришку, щоб дати парі вийти (обережно, щоб вона не потрапила на обличчя або руки!). залиште кришку зверху банки злегка прочиненою і зачекайте 5 хвилин. зніміть кришку з банки і вийміть банки (за бажанням ви можете почекати ще 5 хвилин, якщо вміст дуже сильно булькає).Покладіть банки на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник і дайте їм охолонути до кімнатної температури. Рекомендується 12 годин. Коли банки охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність і зберігайте банки в темному прохолодному місці. Час обробки для зварювання під тиском (гарячим пакетом) Обробляйте пінти і кварти протягом 15 хвилин, враховуючи висоту над рівнем моря. Коригування для Манометр

Висота - зважений датчик 0-1,000 футів - 10 фунтів 1,001-8,000 футів - 15 фунтів Висота - Циферблат висотоміра 0-2 000 футів - 11 фунтів 2 001-4 000 футів - 12 фунтів 4 001-6 000 футів - 13 фунтів 6 001-8 000 футів - 14 фунтів

Адаптовано з: Національний центр домашнього консервування продуктів харчування
Останнє оновлення: 5/7/2021

Callie Howard

Автор Callie Howard