Як зварити варення без пектину. Без додавання комерційного пектину.

Деякі фрукти чудово підійдуть для джему без додавання пектину. У них є природний пектин. Поєднання цього природного пектину, цукру та кислоти (зазвичай лимонного соку) створить приємний гель.

В інших фруктах просто не вистачає натурального пектину, тому для приготування джему краще використовувати комерційний пектин.

Ця стаття зосереджена на першій групі. Процес приготування джему без додавання пектину.

Перейти до рецепта

Ця сторінка містить:

 • Як перевірити температуру застигання
 • Висівання ягід
 • А як щодо варення з додаванням комерційного пектину?
 • Але ж це так багато цукру! Чи можна його зменшити?
 • Один підводний камінь варення з низьким вмістом цукру.
 • Перейти до підказок -> до рецепту Як зварити варення без пектину

Як перевірити температуру застигання

Якщо ви готуєте джем без комерційного пектину, є два способи визначити, коли джем або желе досягло температури застигання: тест холодною ложкою або температурний тест.

Випробування холодною пластиною

Спочатку ви можете протестувати джем холодною ложкою або холодною тарілкою.

Коли ви тільки починаєте варити джем, покладіть тарілку або ложку в морозильну камеру.

Коли джем почне загусати, викладіть його на тарілку або зачерпніть ложкою. Дайте джему охолонути. Через холод тарілки або ложки це відбувається швидко. Тепер ви можете побачити, чи він густий і ... схожий на джем.

На тарілці просуньте палець крізь джем. Якщо джем розходиться і залишає слід там, де ви провели пальцем, він починає застигати. Якщо він просто зливається назад, готуйте його ще трохи довше.

На ложці дайте джему охолонути, а потім переверніть ложку набік. Якщо він сповзає і схожий на джем, він готовий. Якщо ж він капає і рідкий... продовжуйте варити.

Перевірка температури

Інший спосіб перевірити готовність - використати термометр для цукерок. Температура застигання буде залежати від висоти над рівнем моря.

По-перше, вам потрібно визначити температуру застигання для вашої місцевості. Визначте температуру кипіння, потримавши термометр для цукерок у киплячій воді, а потім додайте 8 градусів. Це і є ваша температура застигання.

Або ви можете просто подивитися на таблицю нижче, щоб перевірити температуру застигання.

Діаграма температури застигання

 • рівень моря -220 ° F
 • 1,000 футів -218 ° F
 • 2,000 футів - 216 ° F
 • 3,000 футів - 214 ° F
 • 4,000 футів - 212 ° F
 • 5,000 футів - 211 ° F
 • 6,000 футів - 209 ° F
 • 7,000 футів - 207 ° F
 • 8,000 футів - 205 ° F

Ці температури рекомендовані Національним центром домашнього консервування продуктів харчування. Але я виявив, що якщо я варю варення трохи вище, ніж рекомендовано... воно виходить краще.

Вам доведеться спробувати його на кількох партіях, щоб зрозуміти, що працює найкраще для вас. Потім запишіть його, щоб не забути, яка температура є ідеальною кожного разу.

Висівання ягід

Видаляти кісточки з ягід необов'язково. Деякі люди люблять кісточки... деякі ні. Я не проти деяких кісточок, але якщо в нашому джемі їх забагато... нам це не подобається. Використання м'ясорубки - це один із способів легко видалити кісточки з більшості ягід.

Пюре з фруктів

Для пюре з фруктів зручно використовувати картоплем'ялку або м'ясорубку. Будьте дуже обережні, якщо хочете використовувати щось на кшталт блендера. Ви ж не хочете розріджувати фрукти. Просто розімніть їх. Якщо ви переб'єте занадто сильно, це може вплинути на пектин, що міститься у фруктах, і в результаті ви отримаєте рідкий джем.

Як щодо варення з додаванням комерційного пектину ?

Якщо ви використовуєте комерційний пектин, час варіння до температури застигання не є обов'язковим. Насправді, якщо ви будете варити так довго, у вас, швидше за все, вийде каша. Зазвичай джеми або желе, приготовані з комерційним пектином, варять протягом хвилини або двох після додавання пектину. Комерційний продукт гарантує, що ви отримаєте гарний гель кожного разу.

Але ж це так багато цукру! Чи можна його зменшити?

Ви можете помітити, що в більшості рецептів джемів та желе, приготованих без додавання додаткового пектину, використовується багато цукру. Саме поєднання цукру, натурального пектину та кислоти (лимонного соку) призводить до утворення гелю. І саме цукор є основним консервуючим інгредієнтом.

Я визнаю, що це дійсно багато цукру, і причина, по якій я здебільшого використовую комерційний пектин, полягає в можливості зменшити кількість цукру і при цьому отримати гарний гель.

Желе з крабового яблука - гарний приклад фруктів з великою кількістю натурального пектину. Додавання пектину не потрібне.

Варення з низьким вмістом цукру без пектину

Я читала, що можна зменшити кількість цукру приблизно вдвічі і просто варити його набагато довше (додайте лимонний сік до ягід, щоб покращити гель). Це не буде такий самий гель, як з повним цукром, але він, безумовно, буде смачним і фруктовим! Як на мене, це справедливий компроміс.

Однак кілька розширень, які я досліджував, вивчаючи цю тему, згадують щось подібне до наступного...

Уварювання м'якоті фруктів до загустіння м'якоті буде нагадувати джем. Деякі желейні продукти без цукру потрібно довше витримувати на киплячій водяній бані.

Але жодна з них не дає загальних інструкцій щодо цієї "тривалої обробки". Вони дають конкретні рецепти. Але не для того, щоб придумати власну комбінацію рецептів. Тому я б рекомендувала робити це як джем для заморозки. Просто зберігайте його в морозильній камері після приготування. Або ви можете використовувати пектин, розроблений спеціально для низького вмісту цукру або взагалі без нього.

Один підводний камінь варення з низьким вмістом цукру...

Термін зберігання коротший, як на полиці, так і коли ви відкриваєте банку, щоб використати її. Я робила одне з наших відео на цю тему в чаті "Консервування".

Дізнайтеся більше про термін зберігання варення з низьким вмістом цукру тут...

Як щодо пектину з низьким вмістом цукру

Якщо ви хочете варення з низьким вмістом цукру або без нього, є пектини, розроблені саме для цієї мети. Пектин Pomonas - це те, що я рекомендую, але є й інші марки. Кульковий пектин з низьким вмістом цукру добре працює, але в самому пектині є декстроза, тому він насправді не містить цукру. Просто небагато. Просто дотримуйтесь інструкцій на упаковці. Простіше простого. Ми використовуємо обидва з них для варення з низьким вмістом цукру. Я знайшов свійсім'я не любить джеми без цукру. Їм подобається ця солодкавість.

Картка рецептів: як приготувати варення без пектину.

Як приготувати рецепти варення без пектину

Як приготувати джем без пектину. Так, це можливо! Деякі фрукти чудово підійдуть для джему без додавання пектину, оскільки вони вже мають природний пектин. Роздрукувати рецепт

Інгредієнти

 • Фрукти
 • Цукор
 • Лимонний сік

Обладнання

 • Водяна баня або паровий конвеєр
 • Банки для консервування
 • Кришки, ущільнювачі та кільця для консервування

Інструкція

 • Почніть з підготовки банок і підігріву води в банці. Коли банки будуть готові до обробки, вода в банці повинна бути гарячою, але не киплячою. Повну інструкцію з консервування на водяній бані дивіться тут.
 • Вимийте, почистіть, видаліть плодоніжки, видаліть побиті частини, видаліть кісточки, якщо потрібно.
 • Нарізати і розчавити фрукти, щоб вийшло фруктове пюре.
 • Відміряйте фруктове пюре і додайте відповідну кількість цукру і кислоти (див. таблицю нижче).
 • Довести до кипіння, постійно помішуючи.
 • Тримайте суміш на швидкому кипінні, поки не помітите невелике загустіння. Саме в цей момент можна перевірити, чи готовий гель до розливання в банки (див. як перевірити гель нижче).
 • Зняти джем з вогню і зняти піну, якщо потрібно.
 • Наповніть гарячі банки гарячим джемом, залишаючи 1/4 дюйма над краєм.
 • Протріть диски чистими. Липкий джем на дисках може перешкоджати ущільненню.
 • Додайте кришки та гвинтові стрічки і помістіть банки в консервну банку.
 • Обробіть відповідно до вашої висоти над рівнем моря.

Примітки

Обробка за допомогою каннабіса на водяній бані Помістіть банку в теплу банку. Продовжуйте заповнювати всі банки, поміщаючи їх в банку. Коли всі банки заповнені, доведіть воду в банку до кипіння. Коли вода закипить, ви почнете відлік часу. Обробляйте протягом тривалості часу на графіку нижче. Відрегулюйте відповідно до вашої висоти над рівнем моря. Після закінчення часу вимкніть вогонь, зніміть кришку і дайте банці відпочити протягом приблизно 5 хвилин.Потім дістаньте банки з води і дайте їм відпочити ще 5 хвилин. Потім вийміть банки і поставте їх на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник, щоб вони повністю охололи. Залиште їх у спокої приблизно на 12 годин. Коли вони охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність, наклейте етикетки і приберіть банки на зберігання! Регулювання висоти. 0 - 6 000 - 10 хвилин Понад 6 000 - 15 хвилин Комбінації фруктових рецептів Абрикоси дають 6 півлітра 4 1/2 склянки подрібнених фруктів 4 склянки цукру 2 ст. л. лимонного соку Ягоди 3-4 півсклянки 4 склянки подрібнених ягід 4 склянки цукру лимонний сік не потрібен Персики 7 півлітра 6 склянок подрібнених фруктів 5 склянок цукру 2 ст. л. лимонного соку
Callie Howard

Автор Callie Howard