Консервувати томатний сік дуже просто. Томатний сік можна консервувати як на водяній бані, так і в консервній банці під тиском. Насправді це лише ваші особисті уподобання щодо того, який спосіб ви використовуєте.

Обидва способи перевірені та безпечні. Оскільки вся ця інформація та інструкції на одній сторінці може заплутати, я розділив їх для більшої ясності. Цей пост, який ви зараз читаєте, присвячений наступним темам консервування томатного соку на водяній бані.

Це звичайний томатний сік без додавання овочів. Приблизно 23 фунти помідорів дадуть вам 7 квартових банок. Ви можете приготувати його в квартових або пінтових банках. Мені особисто подобаються 1/2-літрові банки для свіжого томатного соку, який можна кинути в ланч-бокс і взяти з собою в дорогу.

Перейти до рецепта

Зміст

 • Готуємо томатний сік
 • Поради щодо приготування томатного соку
 • Консервування томатного соку в банці на водяній бані
 • Рецепт для друку

Якщо ви новачок у консервуванні, спершу ознайомтеся з цією статтею про те, як користуватися банкою на водяній бані. Покрокові деталі та поради допоможуть зробити ваш проект успішним. Потім поверніться до цієї статті, щоб ознайомитися з конкретними деталями про томатний сік.

Насамперед приготуйте томатний сік.

В основному це робиться в 5 кроків.

 1. Спочатку миємо помідори та видаляємо серцевину.
 2. Відріжте всі синці та пошкоджені частини.
 3. Розріжте помідори на четвертинки і доведіть до кипіння у великій каструлі (почніть з одного шару, а потім поступово додайте решту помідорів, поки всі не закиплять).
 4. Видалити шкірку і насіння за допомогою м'ясорубки.
 5. Знову довести до кипіння і кип'ятити 5 хвилин перед розливанням у банки.

Кілька порад щодо приготування томатного соку.

Для цього соку можна використовувати будь-які помідори. Часто я рекомендую м'ясисті помідори для консервування. Це робиться для того, щоб час приготування був коротшим, а кінцевий продукт був менш соковитим. У цьому випадку він повинен бути соковитим. Отже... все, що у вас є, підійде.

Так, вам дійсно потрібно очистити помідори від шкірки і видалити насіння. Насіння буде непривабливим. Час процесу, запропонований нижче, стосується очищених помідорів. Справа в тому, що шкірка може містити бактерії. Тестування проводилося з очищеними від шкірки і насінням помідорами.

Іноді сік відокремлюється в банках, коли ви закінчуєте. Цього насправді досить легко уникнути. Це пов'язано з тим, як ви готуєте сік. Вам потрібно готувати його певним чином.

Всі подробиці та поради є тут... :). Готуємо томатний сік для консервування.

Як законсервувати томатний сік у банці на водяній бані.

Тепер, коли ви отримали сік, давайте розкладемо його по банках і поставимо в консервну банку.

Каструля з томатним соком готова до консервування!

Зберіть припаси.

Зберіть і підготуйте консервну банку та обладнання. Мета полягає в тому, щоб вона була гарячою, але не киплячою, коли ви будете ставити наповнені банки. Вам також потрібні гарячі банки. Найпростіший спосіб нагріти банки - це поставити їх догори дном на підставку для консервування. Поставте підставку над гарячою водою.

(Пам'ятайте, що ви можете дізнатися більше про те, як експлуатувати водяну баню, тут.

Посоліть банки

Це необов'язково, але я рекомендую, тому що це робить смак набагато приємнішим, але якщо вам потрібен знижений вміст натрію, ви можете не солити.

1 чайна ложка солі на кварту, 1/2 чайної ложки на пінту. Найпростіше просто додати її в кожну банку перед наповненням соком.

Додайте кислоту в банки (чи дійсно вам потрібен лимонний сік?)

Так, вам дійсно потрібно довести вміст ваших банок до безпечного рівня кислотності. Ви можете прочитати більше про те, навіщо це потрібно, тут. Мабуть, це дуже дискусійне питання!

На мою думку, це дійсно проста річ, яку потрібно зробити, щоб переконатися, що ваш продукт буде зберігатися безпечно. Інструкція, що міститься тут, стосується лише підкислених томатів.

У вас є 3 варіанти.

 • Зазвичай я використовую бутильований лимонний сік і просто додаю його в кожну банку. 1 столова ложка на пінту або 2 столові ложки на кварту. Деякі люди кажуть, що відчувають смак лимонного соку. Я його зовсім не помічаю.
 • Якщо бажаєте, можете використовувати лимонну кислоту. Дотримуйтесь інструкції на упаковці. Це білий порошок, який ви будете додавати до банок.
 • Ще один варіант - оцет. Чесно кажучи, я не рекомендую його використовувати. Ви обов'язково відчуєте смак оцту, тому що ви повинні використовувати 4 столові ложки стандартної 5% кислотності за банку Це багато оцту, але це варіант.

Вам потрібно підкислити, тож оберіть щось одне і зробіть це. Я рекомендую лимонний сік або лимонну кислоту.

Наповніть банки томатним соком

Тепер, коли банки підготовлені, можна починати наповнювати їх гарячим томатним соком. Якщо сік охолонув, доведіть його до кипіння. Використовуйте воронку з широким горлом і ополоник для наповнення банок. Залиште простір над краєм на 1/2 дюйма (простір між продуктами і плоскою кришкою).

Протріть краї банок вологим паперовим рушником або чистою ганчіркою. Це потрібно для того, щоб залишки не заважали герметизації.

Закрутіть кришки та гвинтові стрічки так, щоб вони були щільно притиснуті пальцями. Сильно закручувати не потрібно. У мене є відео, яке демонструє, що означає "щільно притиснути пальцями" (ЗНАЙТИ ВІДЕО).

Банку з томатним соком можна ставити в консервну банку.

Помістіть банки в попередньо розігріту консервну банку.

Обробка

Коли всі банки стоять на решітці для консервування, опустіть її в гарячу воду. Банки повинні бути покриті водою на 2 дюйми. За потреби додайте гарячої води.

Накриваємо кришкою і ставимо плиту на сильний вогонь.

Коли вода закипить, почніть відлік часу обробки. Зверніться до таблиці нижче, щоб визначити правильний час обробки для вашої висоти над рівнем моря.

Ви можете зменшити вогонь, щоб просто підтримувати бурхливе кипіння. Вода повинна пузиритися і вирувати. Не обов'язково, щоб вона вихлюпувалася з каструлі! Але це повинно бути активне кипіння.

Ви повинні підтримувати кипіння протягом усього часу. Якщо кипіння зупиниться, вам доведеться знову довести його до кипіння і почати відлік часу заново.

Після обробки - час охолодження.

Коли час обробки закінчиться, вимкніть вогонь і зачекайте, поки бульбашки перестануть утворюватися.

Зніміть кришку і залиште банки у воді приблизно на 5 хвилин.

Потім підніміть решітку і поставте її на бік банки. Обережно, вона буде дуже гарячою! Дайте банкам відпочити ще 5 хвилин або близько того.

Цей час відпочинку просто дозволяє банкам поступово припинити кипіння всередині банки. Це може зменшити втрату рідини. Ви можете прочитати більше про втрату рідини тут...

Після 5 хвилин відпочинку над гарячою водою ви можете поставити банки на стіл, щоб вони повністю охололи. Не перевіряйте кришки зараз! Не натискайте на кришку, не затягуйте гвинтову стрічку. Просто поставте їх на стіл на відстані кількох сантиметрів один від одного і дайте їм охолонути.

Зазвичай я залишаю банки на столі на ніч. Потрібно дати їм охолонути природним чином, без вентиляторів, прохолодних ганчірок, рушників над банками. Просто дайте їм охолонути до кімнатної температури.

Охолоджені та вимиті банки з томатним соком.

Коли вони повністю охолонуть, ви можете перевірити герметичність. Центр повинен бути відтягнутий вниз, а кришки повинні бути надійно закріплені на банці, навіть коли ви знімете кільця.

Вимийте, промаркуйте кришки та зберігайте! Більше про зберігання консервних банок тут.

Вітаємо... тепер у вас є смачний сік та інгредієнт для багатьох рецептів.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи потрібен лимонний сік для консервування томатного соку?

Так, вам дійсно потрібно довести вміст ваших банок до безпечного рівня кислотності. Ви можете прочитати більше про те, навіщо це потрібно, тут. Очевидно, це дуже дискусійне питання!

На мою думку, це дійсно проста річ, яку потрібно зробити, щоб переконатися, що ваш продукт буде зберігатися безпечно. Інструкція, що міститься тут, стосується лише підкислених томатів.

Чи потрібно консервувати томатний сік під тиском?

Ні, для консервування томатного соку вам не потрібна консервна банка під тиском. Насправді можна використовувати будь-який метод консервування. Приготування соку відбувається однаково, просто у вас будуть різні напрямки обробки. Інструкцію з консервування томатного соку під тиском можна знайти тут.

Який найпростіший спосіб консервування томатного соку.

Томатний сік можна консервувати як на водяній бані, так і в консервній банці під тиском. Тож ви можете вибрати спосіб, який вам зручніший. Дехто віддає перевагу водяній бані і вважає її менш лякаючою, а дехто віддає перевагу простоті консервування в банці під тиском.

Рецепт для друку

Консервування томатного соку в банці з водяною банею

Це звичайний томатний сік без додавання овочів. Кількість - приблизно 23 фунти помідорів дадуть вам 7 квартових банок. Роздрукувати рецепт Час приготування: 2 години Час приготування: 0 хвилин хвилин

Обладнання

 • Консервування на водяній бані
 • Каструля для бульйону
 • Харчовий млин Мені подобається мій млин Victorio
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Воронка, підйомник для банок, підйомник для кришок, бульбашковий інструмент
 • Ківш.

Інгредієнти

 • Помідори.
 • Підкислення Лимонний сік або лимонна кислота

Інструкція

Приготування соку

 • Почніть з підготовки банок і підігріву води в консервній банці, щоб вона була гарячою, але не киплячою, коли банки будуть готові до обробки.
 • Вимийте помідори, видаліть серцевину і зріжте всі плями та пошкоджені місця.
 • Помідори розрізати на четвертинки, скласти в каструлю одним шаром і довести до кипіння. Розчавити, щоб виділився сік.
 • Продовжуйте нарізати решту помідорів і додайте їх у каструлю. Коли всі помідори будуть додані, тушкуйте 5 хвилин.
 • Видаліть шкірку і насіння, пропустивши через м'ясорубку.

Консервування томатного соку

 • Якщо потрібно, підігрійте сік, щоб він був гарячим, коли ви будете розливати його в гарячі банки та консервувати.
 • Додайте в кожну банку бутильований лимонний сік. 1 столова ложка на пінту, 2 столові ложки на кварту.
 • За бажанням додайте сіль у кожну банку. 1/2 чайної ложки на пінту, 1 чайна ложка на кварту.
 • Перед тим, як наповнювати банки, довести томати до кипіння, якщо потрібно.
 • Наповніть банки томатним соком, залишивши простір для горлечка на 1/2 дюйма.
 • Протріть краї банок паперовим рушником або ганчіркою.
 • Закрийте банки кришками та герметично закрийте.
 • Обробляйте відповідно до наведеної нижче таблиці. Час обробки буде змінюватися залежно від висоти над рівнем моря.

Примітки

Час обробки пінти на водяній бані (гарячий пакет).
 • 0-1,000 футів - 35 хвилин
 • 1 001-3 000 футів - 40 хвилин
 • 3 001-6 000 футів - 45 хвилин
 • 6 001 і вище - 50 хвилин

Час обробки кварт на водяній бані (гарячий пакет).
 • 0-1,000 футів - 40 хвилин
 • 1 001-3 000 футів - 45 хвилин
 • 3 001-6 000 футів - 50 хвилин
 • 6 001 і вище - 55 хвилин
Джерело - Національний центр домашнього консервування продуктів харчування

Доступно 17.03.2013

Callie Howard

Автор Callie Howard