Що обрати: консервний або герметичний контейнер? І чому? Це поширене питання, і небезпідставне. Вибір методу консервування є найважливішим фактором безпеки консервування.

Три типи консервування: консервування на водяній бані, парове консервування та консервування під тиском. Консервування на водяній бані передбачає використання каструль, достатньо глибоких для занурення банок, які потім кип'ятять для обробки. Консервування під тиском, з іншого боку, використовує банки з циферблатами та манометрами, і подає тепло під тиском. Консервування на пару - третій хороший варіант, який є прийнятною заміною водяній бані.

Як правильно вибрати метод консервування

Чому так важливо використовувати правильний метод консервування? Клостридіум ботулінум. Це найголовніша причина. Є й інші псування, яких ви хочете уникнути. Але ботулізм - це головна проблема. Не бійтеся! Його напрочуд легко уникнути. Виберіть правильний метод консервування :).

Детальніше про ботулізм у домашньому консервуванні та чому я не боюся.

Які існують 3 способи консервування

Щоб дізнатися більше про те, як користуватися консервними контейнерами, і про кроки для кожного методу консервування, ви можете прочитати ці статті.

 • Консервування під тиском. Ці консервні банки відрізняються як ваговими, так і циферблатними варіантами.
 • Консервування на водяній бані - іноді відоме як метод гарячої водяної бані або киплячої водяної бані.
 • Консервування на пару (прийнятна заміна водяній бані)

Для всіх цих способів консервування використовуйте банки з решіткою. Вам також знадобляться банки для консервування, двокомпонентні кришки та інше приладдя. Посилання на статті вище дають детальну інформацію про кожний спосіб консервування.

Низькокислотні та висококислотні продукти - в чому різниця?

Методи консервування, які ви оберете, залежать від кислотності продуктів, які ви консервуєте. Якщо ви схожі на мене, ви не маєте жодного уявлення про рівень pH у ваших продуктах. Тому просто запам'ятайте дві прості речі:.

 1. Низькокислотні продукти містять дуже мало природної кислоти. Вони мають рН 4,6 або вище. Овочі, м'ясо, сушені боби і всі супи є низькокислотними продуктами. Їх потрібно консервувати, використовуючи консервний балончик під тиском .
 2. Продукти з високим вмістом кислоти містять достатньо кислоти, щоб рівень рН був 4,6 або нижче. Більшість фруктів і фруктових продуктів, джеми, желе, мармелад і фруктові спреди, такі як яблучне масло, відносяться до групи з високою кислотністю. Їх потрібно зберігати, використовуючи консервна банка на водяній бані або пароварку.

Кілька зауважень...

 • Огірочки. (навіть овочеві соління, приправи та квашена капуста) можна безпечно консервувати на водяній бані через додавання оцту або ферментації. Це підвищує кислотність продуктів. Це не означає, що потрібно додавати оцет до будь-якого рецепту. Ви повинні використовувати перевірений рецепт, щоб знати, що доданого оцту достатньо і кислотність продуктів достатня.
 • Помідори - особливий випадок Останні рекомендації вказують на те, що для підкислення помідорів перед консервуванням слід додавати лимонний сік або лимонну кислоту.

Є й інші методи, яких варто уникати. Методи, якими, можливо, без проблем користувалися ваші бабусі і про які вас навчили. Внизу цієї сторінки наведено їхній список, який допоможе вам зрозуміти, що все ще актуально, а що варто змінити.

Ботулізм це тип харчового отруєння, який процвітає в умовах низької кислотності. Ось чому важливо обробляти низькокислотну їжу методом консервування під тиском. Консервний апарат під тиском отримує високий рівень тепла, необхідний для знищення спор ботулізму.

Виберіть правильний метод для правильної їжі

Пам'ятайте, що для низькокислотних продуктів потрібна консервна банка під тиском, а для висококислотних - водяна баня. При виборі продуктів важливо пам'ятати про наступні моменти:

 • Намагайтеся обирати місцеві фрукти та овочі. Якщо ви зупиняєтесь біля фруктового саду або ферми, купуйте продукти безпосередньо у фермера. Це не лише покращить якість, але й допоможе підтримати місцеву громаду. Обов'язково зателефонуйте перед поїздкою, щоб дізнатися, що є в наявності.
 • Подивіться у власний сад. У вас є полунична грядка? Спробуйте зробити полуничний джем.
 • Що ваша сім'я їсть регулярно? Ваша сім'я їсть багато бутербродів з арахісовим маслом і желе? Спробуйте приготувати свої власні виноградне варення.
 • Почніть з чогось простого, з того, що ви з задоволенням з'їсте і розділите. Якщо ви зберігаєте те, що любите, ви будете натхненні, коли відкриєте банку. Ви зможете сказати: "Я це зробив!" Це буде мотивувати вас рухатися вперед і вгору.

Після того, як ви вирішили, які продукти ви хочете законсервувати, ви повинні вибрати метод консервування відповідно до типу продукту. Два найкращих рекомендованих і безпечних методи - це консервування під тиском або на водяній бані. Консервування на пару є прийнятною заміною водяній бані в багатьох випадках...

З чого почати?

Який метод консервування найкращий для початківців?

Якщо ви тільки вчитеся консервувати, я рекомендую почати з фруктів і консервування на водяній бані. З цих двох методів консервування водяна баня більш зручна для початківців.

Консервування персиків або приготування яблучного пюре це чудовий спосіб почати.

Чорна каністра, яку ви бачите тут, недорога і часто буває вживаною. Особисто я люблю свою каністри для водяної бані з нержавіючої сталі Але якщо ціна вас стримує, спробуйте почати з менш дорогого маршруту.

Консервування на водяній бані не так лякає. До того ж, результати такі смачні! Отримання смачного продукту заохотить вас продовжувати консервування.

Після того, як ви наб'єте руку, ви зрозумієте, що консервування - це веселе, приємне і цінне хобі. Або спосіб зробити свій раціон більш здоровим.

Для амбітних!

Я навіть не люблю вживати слово "амбітний", бо воно звучить так страшно і важко. Це не так! Для тих, хто готовий зануритися в... розпочати консервування під тиском Насправді, це зовсім не складно, просто робіть все правильно, і ви наповните свою комору в найкоротші терміни.

"Але моя бабуся завжди так робила". Методи консервування пройшли довгий шлях від бабусиних часів, але все ще використовуються деякі способи, які вже не вважаються безпечними.

Не ризикуйте, залиште це в минулому. У мене є цілий розділ, присвячений різним питанням безпеки консервування, які можуть у вас виникнути.

Перейдіть за цим посиланням і перевірте, чи є там ваше запитання.

Якщо ви використовуєте домашні рецепти консервування, передані вам від мами чи бабусі... пам'ятайте про питання безпеки.

Деякі з цих рецептів чудові! Вперед, використовуйте їх. Але пам'ятайте про сучасні рекомендації Міністерства сільського господарства США. Все змінилося з часів бабусі. З'явилися нові бактерії. Змінився рівень кислотності в наших продуктах. Перевірте ці рецепти на відповідність новим дослідженням.

Сухе консервування

Сухе консервування - це новітній метод консервування, який я бачив, як його рекламують у багатьох групах консерваторів. Він передбачає консервування овочів без рідини, що не є безпечним. Я провів відео-чат про сухе консервування тут. Більше про сухе консервування читайте тут.

Консервування у відкритому чайнику

У цьому методі гарячі стерилізовані банки наповнюються гарячою їжею. ущільнювачі та кришки На банку кладуть ганчірку і дають продукту охолонути. Часто для джемів та желе банки перевертають догори дном, що іноді називають "методом перевертання".

Зазвичай це створює хорошу герметичність. Однак, коли ви кладете їжу в гарячу банку, їжа піддається впливу повітря і посуд Навіть за цей короткий час ваша їжа може забруднитися. Навіть якщо ваша їжа герметично закрита, вона не обов'язково стерилізована. У ваші банки можуть потрапити спойлери.

Я знаю жінок, які роблять це зі своїми Рецепти джемів та желе Вони, напевно, закотили б на мене очі. У них не було жодних проблем... поки що.

У мене була спокуса спробувати цей метод. Зрештою, у них не було жодних проблем. Однак щоразу, коли я думаю про це, мені стає не по собі. Я вирішила зробити додатковий крок і обробити за запропонованими рекомендаціями. Приготування варення - це велика праця. Я не хочу потім мати справу з пліснявою. Псування є поширеним явищем при консервуванні у відкритому чайнику.

Я ЛЮБЛЮ душевний спокій. Навіщо ризикувати? Додаткові зусилля мінімальні.

Що таке консервування в духовці?

Консервування в духовці або обробка в печі - ще один небезпечний метод. Він передбачає обробку наповненого банки Духовки недостатньо стабільні, щоб бути впевненими, що вони досягають рівня тепла, необхідного для знищення ботулізму.

Температура в духовці може бути різною. Сухе тепло, що виробляється в духовці, не так швидко проникає в банки. Циркуляція тепла в духовці не така, як у звичайній духовці.

Існує також метод консервування сухих продуктів, який називається "консервування в духовці". Це зовсім не консервування, тому не плутайте їх. І консервування сухих продуктів в духовці також не є безпечним. Нагріваючи в духовці, ви, швидше за все, внесете вологу в банку з сухими продуктами. сушені продукти Тоді банка герметично закривається, і волога потрапляє всередину, що може призвести до псування.

Інші недозволені методи консервування.

 • Як щодо обробки банок у посудомийній машині? Ні, це небезпечно. Звичайно, ви можете використовувати посудомийну машину для миття банок і зберігання їх у теплі перед пакуванням. Але намагатися обробляти банки з харчовими продуктами в посудомийній машині небезпечно.
 • Як щодо додавання аспірину у ваші банки? Ні... Це теж небезпечно.

Час прийняття рішення: Ви повинні вирішити для себе.

Дорадчі служби USDA: чи справді вони знають краще?

Перевірені рецепти - це рецепти, які були перевірені організацією під назвою Національний центр домашнього консервування продуктів харчування. Так, це агентство, що діє при Міністерстві сільського господарства США.

Зараз я чую, як деякі з вас кажуть... що вони просто надто обережні. Ви не довіряєте їхнім рекомендаціям. Дехто вважає, що вся мета полягає в тому, щоб змусити нас не зберігати власну їжу.

Я дійсно розглядав це питання. Я не з тих, хто просто пливе за течією. Тому, коли я почув, що рекомендації занадто консервативні, я дійсно подумав про це. Чесно!

Тестування, яке ми провели, було зроблено багато років тому. Особливо багато часу і грошей вкладали в цей проект під час воєн, коли метою було мати пару курей і город у кожному дворі. У той час заохочувалося збереження продуктів харчування.

Я вирішив для себе, що мій душевний спокій вартий тих невеликих зусиль, щоб дотримуватися запропонованих процедур. Ви теж повинні вирішити для себе.

Поширені запитання

Який метод консервування найкращий?

Найкращий метод консервування залежить від типу продуктів, які ви хочете зберегти. Ось розбивка: Для низькокислотних продуктів (рН 4,6 або вище): консервування під тиском - найкращий метод. Він використовує високу температуру і тиск для безпечного збереження низькокислотних продуктів, таких як овочі, м'ясо і супи. Для висококислотних продуктів (рН 4,6 або нижче): найкращим методом є консервування на водяній бані або на пару. Висококислотні продукти включають в себе більшість продуктівфрукти, фруктові продукти, джеми, желе та фруктові спреди.

Який найпростіший спосіб консервування?

Консервування на водяній бані зазвичай вважається найпростішим методом для початківців. Процес простий: наповнені банки поміщають у киплячу воду на певний час, який залежить від рецепту та висоти над рівнем моря. Консервування на водяній бані зазвичай використовується для продуктів з високою кислотністю, таких як фрукти, джеми та соління.

Який метод консервування найбезпечніший?

Найбезпечніший метод консервування залежить від кислотності продуктів, які ви хочете зберегти. Консервування під тиском не безпечніше, ніж консервування на водяній бані або на пару, якщо вони використовуються у відповідних умовах. Консервування під тиском - найкращий і найбезпечніший варіант для низькокислотних продуктів, тоді як консервування на водяній бані - найкращий метод і найбезпечніший для продуктів з високою кислотністю.

Кілька публікацій, які допоможуть вам прийняти рішення

Ботулізм - це харчове отруєння, спричинене неправильною обробкою та поводженням з продуктами. На щастя, його дуже легко уникнути, якщо дотримуватися здорового глузду та найкращих практик. SimplyCanning пояснює це тут.

Ця сторінка присвячена питанню кип'ятіння низькокислотних продуктів перед вживанням, а не під час переробки! SimplyCanning прояснює деякі моменти щодо цього непорозуміння.

Існує багато непорозумінь у консервуванні, пов'язаних з "бабусиними методами" кількох поколінь тому, які вже не є безпечними. Дізнайтеся, чому ви повинні використовувати сучасні методи на SimplyCanning.

Збережіть це, щоб знайти пізніше!

Callie Howard

Автор Callie Howard