Дізнайтеся, як консервувати квасолю ліму з нашими порадами та покроковим керівництвом. Консервування квасолі ліму - це чудовий спосіб насолодитися нею в готовому до вживання вигляді.

Перейти до рецепта

Перша причина, чому я використовую сушену квасолю - це домашня зручність. Вона не потребує замочування і може бути використана прямо з банки. Не потрібно чекати, якщо ви забули замочити її напередодні ввечері.

Консервування сушеної лімської квасолі в домашніх умовах дозволяє краще контролювати використовувані інгредієнти, включаючи кількість солі та інших приправ.

Консервування сушеної квасолі - це економічно вигідний спосіб мати таку зручність на полиці. Особливо, якщо порівнювати з купівлею готової консервованої квасолі в магазині.

Кількість

Для повного завантаження консервної банки об'ємом 7 літрів вам знадобиться близько 5 фунтів сушеної квасолі ліма.

Для повного завантаження 9-літрової банки вам знадобиться приблизно 3,25 фунта квасолі ліма.

На одну банку виходить 0,71 фунта на кварту, тобто трохи менше фунта на банку. Або приблизно 3/4 фунта на кварту.

Знай свій каннер

Перед початком цього проекту, якщо ви не знайомі з використанням консервних банок, я рекомендую прочитати статтю "Як користуватися консервними банками". Вона ознайомить вас з тим, як працюють консервні банки і які кроки потрібно зробити, щоб підготуватися до будь-якого проекту з консервування.

Консервування квасолі ліма Розширені інструкції та поради експертів

Попередньо замочити, щоб квасоля зволожилася.

Спочатку промийте квасолю ліма. Я роблю це за допомогою миски та ситечка. Просто залийте квасолю холодною водою, трохи прополощіть і злийте. Зробіть це двічі. Поки ви працюєте, сміття або погані боби, швидше за все, будуть плавати. Вибирайте їх і викидайте. Просто трохи прибираємо.

Перед консервуванням квасолю потрібно зволожити. Дехто каже, що можна просто додати сушену квасолю і воду в банку. Але від цього процес не почнеться. Квасолі потрібен час, щоб приготуватися.

Замочіть квасолю на ніч або швидко замочіть. Обидва варіанти підійдуть. Я зазвичай замочую на ніч... якщо тільки не забуваю, тоді я щаслива, що можу відварити квасолю і відносно швидко її зволожити.

 • Замочити на ніч; після промивання покласти сушену квасолю у велику каструлю і залити водою на кілька сантиметрів зверху. Квасоля набубнявіє, і ви хочете, щоб вона залишалася зануреною. Замочити на 12-18 годин у прохолодному місці. Злити воду. Ви не будете використовувати цю воду повторно.
 • Швидке замочування; після промивання доведіть квасолю до кипіння у звичайній воді. Використовуйте багато води, оскільки квасоля набубнявіє, а вам потрібно, щоб вона залишалася зануреною. Варіть 2 хвилини. Зніміть з вогню, накрийте кришкою і залиште у воді на 1 годину. (Це частина швидкого замочування) Злийте воду, ви не будете використовувати її повторно.

Попередньо відварити квасолю

Потім частково відварити квасолю у свіжій воді. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити 30 хвилин. Квасоля знову вбере воду і набубнявіє, тому не забудьте залишити кілька сантиметрів над поверхнею.

Після 30-хвилинного кип'ятіння квасоля готова до розкладання в банки. Ви будете використовувати цю воду для варіння у банках, тому не викидайте її.

Консервування та пакування банок зі зволоженим лимоном

На цьому етапі банки та консервна банка повинні бути гарячими (не киплячими) і готовими до роботи. Гаряча їжа розкладається в гарячі банки, які кладуться в гарячу консервну банку. Це запобіжить розбиттю банок.

Потім додайте консервовану сіль. Сіль не обов'язкова, але дуже рекомендується. Квасоля буде набагато смачнішою. Використовуйте консервовану сіль, а не звичайну кухонну. Консервна сіль не містить наповнювачів.

Найпростіше посолити банки перед тим, як додавати квасолю - 1 чайна ложка солі на кварту, 1/2 чайної ложки на пінту.

Наповніть банку квасолею ліма і залийте її водою, в якій вона варилася. Переконайтеся, що вся квасоля повністю занурена.

Примітка: якщо ви випадково злили воду для варіння в каналізацію, нічого страшного. Або якщо у вас не вистачило води, щоб покрити квасолю в усіх банках. Вам просто потрібно мати трохи більше окропу, щоб залити квасолю в банках.

Залиште 1 дюйм вільного простору між рівнем рідини та плоскою кришкою.

З мого досвіду, квасоля все одно набубнявіє. Мені подобається залишати приблизно 1,5-2 сантиметри над головою тільки для квасолі. Потім слід додати води на 1 дюйм над головою. Це дасть квасолі трохи більше місця, але в той же час дозволить вам дотримуватися безпечних рекомендацій щодо висоти над головою.

Видаліть бульбашки повітря. Це легко зробити за допомогою інструменту для видалення бульбашок або невеликого пластикового посуду. Проведіть ним по стінках банок, трохи пересуваючи їх. Якщо є бульбашки повітря, вони вийдуть. Я вважаю, що квасоля та вода не затримують бульбашки повітря, як деякі овочі. Але все одно зробіть це на всяк випадок.

Перевірте простір над головою ще раз. Іноді видалення бульбашок повітря змінює рівень води настільки, що вам може знадобитися її долити.

Протріть краї банки вологим рушником або паперовою серветкою. Ви не хочете, щоб частинки їжі заважали герметизації.

Додайте кришки та кільця для консервування, затиснувши їх пальцями. Це просто означає, що вони закриті, тобто надійно закріплені. Не потрібно сильно закручувати кришки!

Помістіть банку в консервну банку. Пам'ятайте: гаряча квасоля, гаряча банка, гаряча банка.

Повторюйте цей процес, поки не заповните всі банки.

Далі ви будете обробляти в консервній банці під тиском відповідно до інструкцій і схеми в області приміток нижче.

Поширені запитання

Чи потрібно варити квасолю перед консервуванням?

Так, квасоля дійсно повинна бути попередньо замочена, а потім попередньо приготована. Сира упаковка не рекомендується. Якщо ви просто додасте квасолю без цих етапів, вона матиме зовсім іншу щільність. Час буде порушено, і тестування не застосовується. І ні, ви не можете просто додати час і припустити, що це все вирішить. Пам'ятайте, що тестування дуже точне. Ви також можете зробити все правильно.

Чи можна додати бекон або шинку?

Ні, якщо ви додасте м'ясо, ви знову зміните процес. Однак ви можете зробити все, як написано в рецепті. Потім, коли ви відкриєте банку, щоб подати її на стіл, додайте м'ясо на свій вибір. Якщо додати трохи вареного бекону або шинки і подати з кукурудзяним хлібом або тостами, вийде швидкий обід.

Навіщо консервувати сушену квасолю? Хіба вона не зберігається краще в сушеному вигляді?

Я консервую їх для зручності, щоб мати їх готовими до вживання. Так само, як консервовану квасолю з магазину... тільки набагато дешевше! А з домашнім консервуванням смак не можна перевершити.

Як ви використовуєте квасолю ліму?

Ви можете використовувати домашню консервовану квасолю так само, як і покупну. Суп, гарячу страву, розігріти і з'їсти як гарнір. Розігрійте пінту баночки квасолі, подайте з тостами - і обід готовий.

Статті та навчальні матеріали, які вам можуть знадобитися

 • Туго затягнуті пальці? Що таке туго затягнуті пальці?
 • Як користуватися манометром
 • Відео чат з питаннями про консервування сушеної квасолі.

Рецепт для друку

Консервування лімської квасолі

Рецепт консервування квасолі ліма, як сушеної, так і свіжої. Роздрукувати рецепт Час підготовки: 1 година Час обробки: 1 година 30 хвилин хвилин Загальний час: 2 години 30 хвилин хвилин

Обладнання

 • Манометр
 • Великий горщик
 • Банки для консервування
 • Кришки та кільця для консервування
 • Воронка, підйомник для банок, підйомник для кришок, бульбашковий інструмент
 • Ківш.

Інгредієнти

 • Лімська квасоля
 • Сіль

Інструкція

Консервування сушеної лімської квасолі

  Попередньо замочити квасолю Ліма

  • Спочатку промийте квасолю кілька разів чистою водою. Видаліть усі погані боби та сміття.
  • Замочіть квасолю на ніч або швидко замочіть.
  • Замочити на ніч; покласти сушену квасолю у велику каструлю і залити водою. Витримати від 12 до 18 годин у прохолодному місці. Злити воду.
  • Швидке замочування: довести квасолю до кипіння у звичайній воді. Варити 2 хвилини. Зняти з вогню і залишити у воді на 1 годину. Злити воду.

  Попередньо відварити квасолю Ліма

  • Далі частково відварити квасолю у свіжій воді. Довести до кипіння протягом 30 хвилин.

  Пакування банок

  • За бажанням додайте сіль у кожну банку. 1/2 ч. л. на пінту, 1 ч. л. на кварту.
  • Наповніть банки квасолею та водою, в якій ви її варили. Залиште квасолю на відстані 1 1/2 дюйма від верхівки. Залийте водою для варіння до 1 дюйма (над квасолею буде трохи зайвої рідини, щоб забезпечити її розширення).
  • Видаліть бульбашки повітря і знову перевірте простір над головою. Відрегулюйте, якщо потрібно.
  • Протріть краї банки вологим рушником або паперовою серветкою.
  • Додайте кришки та гвинтові стрічки.
  • Коли всі банки будуть заповнені, обробіть їх згідно з інструкцією та схемою, наведеною в примітках нижче.

  Обробка за допомогою зварювального апарату під тиском

  • Накрийте банку кришкою, не навантажуючи її. Доведіть до кипіння. Слідкуйте за тим, щоб з вентиляційного отвору в кришці почала виходити пара.
  • Дайте парі "вийти" протягом 10 хвилин, а потім надіньте обважнювачі. Використовуйте обважнювачі, що відповідають вашій висоті над рівнем моря (див. таблицю) Саме тоді почне зростати тиск.
  • Коли тиск досягне необхідного рівня, розпочніть відлік часу. Обробляйте протягом усього зазначеного часу, регулюючи нагрівання за необхідності, щоб підтримувати правильний тиск протягом усього часу.
  • Після завершення часу обробки вимкніть нагрівання, але не знімайте вантажі. Дайте консервній банці спокійно постояти, поки тиск не повернеться до нуля. Не намагайтеся прискорити процес охолодження.

  Час охолодження

  • Зніміть вантаж і почекайте 5 хвилин.
  • Відкрийте кришку, щоб випустити пару (обережно, щоб вона не потрапила на обличчя чи руки!), залиште кришку трохи прочиненою і знову зачекайте 5 хвилин.
  • Зніміть кришку з консервної банки і вийміть банки (за бажанням ви можете почекати ще 5 хвилин, якщо вміст так сильно булькає, що витікає з банок).
  • Поставте банки на відстані кількох сантиметрів одна від одної на товстий рушник і дайте їм спокійно охолонути до кімнатної температури. Рекомендується 12 годин.
  • Коли банки охолонуть, зніміть металеві стрічки, перевірте герметичність, вимийте банки, повністю висушіть і зберігайте в темному прохолодному місці.

  Примітки

  Інструкція з консервування під тиском. Зверніть увагу на правильний час для відповідного обладнання. Час обробки в конвеєрному зварювальному апараті. Пінти обробляються 75 хвилин, кварти - 90 хвилин.
  1. Використовуйте наведену нижче таблицю для вибору стилю консервної банки під тиском.
  2. Перевірте налаштування висоти відповідно до вашої висоти над рівнем моря.

  Циферблат - Слідкуйте за циферблатом на бляшанці, щоб визначити тиск. Висота над рівнем моря - Вага (тиск у фунтах) 0-2000 - 11 фунтів 2001-4000 - 12 фунтів 4,001-6,000 - 13 фунтів 6,001-8,000 - 14 фунтів
  Зважений калібр - Слідкуйте за тим, щоб вага "хиталася", щоб визначити тиск. Висота - Вага (тиск у фунтах) 0-1000 футів - 10 фунтів Понад 1000 футів - 15 фунтів
  Callie Howard

  Автор Callie Howard